کد خبر 935052
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
آخرین ارزیابی از ازدواج های دانشجویی/ ثبات بیشتر؛ طلاق کمتر

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها گفت: آخرین ارزیابی از ازدواج های دانشجویی که طی سال ۹۰ تا ۹۶ انجام گرفته، نشان می دهد که ازدواج های دانشجویی از ثبات بیشتری برخوردارند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام مصطفی رستمی درباره پایداری ازدواج های دانشجویی و اینکه چند درصد این ازدواج ها به طلاق منجر شده است، گفت: آخرین ارزیابی ها از ازدواج های دانشجویی از سال ۹۰ تا ۹۶ انجام گرفته، ازدواج دانشجویی سال ۹۷ هم در حال اجرا است.

بیشتر بخوانید:

عکس/ طرح ازدواج دانشجویی «همسفر تا بهشت»

وی ادامه داد: آماری که به ثبت احوال کشور ارائه داده ایم، حدود ۵.۹ درصد یعنی زیر ۶ درصد ازدواج های دانشجویی فروپاشی داشته و به طلاق منجر شده است.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه نیمی از طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی رخ می دهد، افزود: براساس آمارها، دوام و ثبات و ازدواج های دانشجویی آمار بهتری نسبت به ازدواج های غیر دانشجویی نشان می دهد.

وی ادامه داد: البته بخشی از آن به این موضوع بازمی گردد که، سن ازدواج دانشجویان، سن مناسبی است.

رستمی افزود: همچنین توجه ای که امام رضا (ع) در سفر دانشجویان به مشهد مقدس به آنها دارد و مهارت هایی که پیدا می کنند و مشاوره هایی که برای آنها برگزار می شود، همه تاثیر گذار است اما برآیند مطالعات ما نشان می دهد که ازدواج های دانشجویی ثبات بیشتری دارد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس