کد خبر 933681
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
علی جباری

پیشکسوت استقلال با اشاره به سختی گروه استقلال در لیگ قهرمانان آسیا گفت: استقلال تیم بزرگی است و در مواجهه با تیم‌های بزرگ نتایج خوبی می‌گیرد.

به گزارش مشرق، پیشکسوت استقلال و تیم ملی شمشیر را برای کارلوس کی‌روش از رو کشید و به شدت علیه او موضع گرفت. وقتی با علی جباری حرف زدیم عصبانیت در صدایش به وضوح موج می‌زد و به شدت از کی‌روش ناراحت بود.

به ژاپن باختیم و حذف شدیم. چرا؟
این اتفاقی بود که من از قبل پیش‌بینی‌اش را کرده و در موردش حرف هم زده بودم. از همان اول هم اعتقادی به کارلوس کی‌روش نداشتم. این همه پول بیت‌المال را بی‌خودی به او دادند. کی‌روش فقط به این خاطر محبوب شد که خوب ژست می‌گرفت و چشمان زاغ داشت! فقط همین و بس. در جام ملت‌ها تنها تیم استواری که قبل از ژاپن به ما خورد، عراق بود که آن را هم نبردیم. این آقا هرجا که نشست مرتب تیم اول شدن ایران در رنکینگ آسیایی را به رخ کشید. بابا ما هم فوتبال بازی کرده‌ایم و تیم ملی بوده‌ایم. یک‌سری مسائل را در مورد این رده‌بندی خوب می‌فهمیم.

چه مسائلی؟
شما نگاه کن؛ کره و ژاپن با تیم‌های بزرگ جهان بازی می‌کنند و می‌بازند، اما ما تیم‌های ضعیف را می‌بریم و امتیاز می‌گیریم به همین خاطر در رنکینگ می‌رویم بالا، ولی در نهایت برد اصلی را کره و ژاپن می‌کنند، چون با بزرگان بازی تدارکاتی کرده‌اند و قوی‌تر می‌شوند. ایشان ۸ سال در ایران بوده، اما چه بازدهی داشت؟ ۲ جام ملت‌ها از دست‌مان رفت. در مهمترین بازی این جام ۳ گل از ژاپن خوردیم آن هم در نیمه دوم. نیمه‌ای که به نیمه مربیان معروف است. قاطعانه می‌گویم شفر و برانکو در کوتاه‌مدت واقعاً بیشتر از کی‌روش به فوتبال ما خدمت کرده‌اند. این دو مربی در همین مقطع کم سراغ بازیکن‌سازی رفته و مهره‌های خوبی را به فوتبال ما معرفی کرده‌اند. برانکو سرمربی تیم رقیب ماست، ولی حقایق را باید گفت، چون او هم برای تیمش زحمت کشیده است. اصلاً به نظر من کی‌روش به استقلال خیانت کرد!

بیشتر بخوانید:

به خاطر کی‌روش یک پنی هم به دلال‌ها ندادیم

خیانت؟
بله آقا، خیانت. برخلاف تصوری که در جامعه وجود دارد کی‌روش به استقلال خیانت کرد. خیانتی بزرگ، اما به پرسپولیس خدمت کرد!

چطور؟
از استقلال زیاد بازیکن دعوت می‌کرد و آن‌ها را بازی نمی‌داد. به این ترتیب هم شفر از تمرین با مهره‌های کلیدی‌اش محروم می‌شد و هم اینکه ملی‌پوشان استقلال با روحیه ضعیف از اردو برمی‌گشتند، ولی برعکس از پرسپولیس کمتر یار دعوت می‌کرد و برانکو می‌توانست در خلال بازی‌های ملی، اسکلت اصلی پرسپولیس را در اختیار داشته باشد و اوج بگیرد.

برسیم به خود استقلال. شرایط تیم خوب است؟
بله. معرفی هیئت‌مدیره جدید هم می‌تواند کمک‌حال‌مان شود. میرشاد که خودش بازیکن ما بوده و آقای منزوی در عین اینکه مطبوعاتی بوده و هم‌صنف شماست سال‌ها در باشگاه مدیریت کرده است. شنیدم آقای سعادتمند هم خیلی استقلالی هستند. در مجموع این هیئت‌مدیره از هیئت‌مدیره‌هایی که قبلاً سر کار آمده بودند استقلالی‌تر است. البته منظورم هیئت‌مدیره گذشته نیست بلکه چند سال قبل را می‌گویم. این بار انتخابات آقای وزیر بیشتر به استقلال نزدیک هستند.

و لیگ قهرمانان آسیا؟
گروه‌مان سخت است، ولی استقلال تیم بزرگی است و هرگاه به تیم‌های بزرگ می‌خورد خوب نتیجه می‌گیرد. شفر کارش را بلد است و این مسئله را فصل قبل هم چه در لیگ برتر و چه در لیگ قهرمانان آسیا به معنای واقعی کلمه نشان داد.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس