کد خبر 933450
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
عکس/ سفر لاریجانی به بستان آباد و سراب

لاریجانی با اشاره به اینکه برخی مشکلات در استان ها به واسطه عدم اجرای صحیح اصل 44قانون اساسی رخ داده است، تاکید کرد: گزارش های دریافتی نشان می دهد اصل ۴۴ قانون اساسی به درستی اجرا نشده است.

به گزارش مشرق، علی لاریجانی در نشست خود با فعالان اقتصادی، نخبگان و مسئولان استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه بودجه بسیار فربه‌ای در بخش جاری کشور داریم که حتماً باید تبدیل به بودجه کوچک و چابک شود، گفت: در حال حاضر مشکلات کشور چندوجهی هستند که باید برای حل آنها همه مسئولان با اتحاد و همدلی عمل کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر از جذب نیروی جدید دولتی جلوگیری کرده ایم و دولت در حال کاهش تعداد کارمندان است هر چند که در دوره ای در این زمینه بسیار بد عمل شد، اضافه کرد: شیب کاهش تعداد کارمندان و نیروهای دولتی آهسته است.

بیشتر بخوانید:

با تخلفات دولت چه نیازی هست به بودجه‌نویسی؟!

راهکار وزیر اقتصاد برای کوچک‌سازی دولت

طرح «ابطال قراردادهای غیرقانونی خصوصی‌سازی» در مجلس

لاریجانی با بیان اینکه زمانی می توانیم از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم که دولت الکترونیک را راه اندازی کنیم، افزود: در حال حاضر زیرساخت های دولت الکترونیک راه اندازی شده و هر بخشی در آن سرمایه گذاری کرده است، دولت الکترونیک باید در سال آینده شکل بگیرد، اگر بتوانیم یک سال در پرداخت مالیات تولیدکنندگان تنفس اعلام کنیم، قطعاً آن را انجام می دهیم، هر چند یکی از مسائل ما این است که کشور با مالیات اداره شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایراد مطرح شده در خصوص تمدید هر ساله قانون مالیات بر ارزش افزوده، وارد است، عنوان کرد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده 2 سال در مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، کارشناسان اعلام کردند که تنها در دو کشور مالیات بر ارزش افزوده از محصول نهایی دریافت می شود، که این لایحه در دستور کار مجلس قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه اصل 44 قانون اساسی در کشور به درستی اجرا نشد و برخی مشکلات در استان ها به واسطه عدم اجرای صحیح این قانون رخ داده است، تاکید کرد: به جای پرداخت بدهی های دولت، شرکت ها را واگذار کردند که به اعتقاد من باید یک بار دیگر خصوصی سازی صورت بگیرد، گزارش های دریافتی نشان می دهد که اصل 44 قانون اساسی به درستی اجرا نشده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس