کد خبر 933420
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
ترامپ: دمکرات ها طرفدار انفعال برابر ایران هستند

رئیس‌جمهور آمریکا گفته بعید است نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره بتوانند با یکدیگر بر سر تأمین بودجه ساخت دیوار مرزی و در نتیجه جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال آمریکا به توافق برسند.

به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران گفته بعید است نمایندگان جمهوری‌خواه و دموکرات بتوانند بر سر تأمین بودجه مربوط به دیوار حائل در مرز مکزیک به توافق رسیده و از تعطیلی دوباره دولت فدرال در روز ۱۵ فوریه (۲۵ بهمن‌ماه) جلوگیری کنند.

 

ترامپ، درباره فعالیت‌های یک کمیته فراحزبی در کنگره که در حال تلاش برای رسیدن به توافق بر سر موضوع مورد نظر هستند گفت: «من به افراد زیادی گفته‌ام انتظار ندارم از این کمیته نتایج زیادی حاصل شود. مشکل اینجا است که اگر دموکرات‌ها با ساخت دیوار موافقت نکنند، مسائل حل نمی‌شود.»

بیشتر  بخوانید:

هزینه ساخت دیوار بیشتره یا تعطیلی دولت؟

کمپین بشقاب به دست‌ها در آمریکا +عکس

فیلم/ رئیس جمهور آمریکا تسلیم شد

کمیته‌ای متشکل از نمایندگان هر دو حزب آمریکا روز چهارشنبه برای توافق بر سر تأمین بودجه ۵.۷ میلیارد دلاری جهت ساخت دیوار در مرز مکزیک روز چهارشنبه دیدار کردند. در صورتی که توافقی بر سر این موضوع حاصل نشود، دولت فدرال آمریکا یکبار دیگر تعطیل می‌شود. 

نمایندگان کنگره آمریکا جمعه هفته گذشته طراحی را برای بازگشایی موقت دولت فدرال و پایان دادن به تعطیلی ۳۵ روزه آن به تصویب رساندند. این تعطیلی، طولانی‌ترین تعطیلی دولت فدرال در تاریخ آمریکا بود.

تعطیلی دولت آمریکا از روز ۲۲ دسامبر و بعد از خودداری نمایندگان دموکرات کنگره از تأمین بودجه ۵.۷ میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی اتفاق افتاد. «نانسی پلوسی»، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان روز پنجشنبه یکبار دیگر تأکید کرد که نمایندگان دموکرات با طرح‌هایی که خواستار تأمین بودجه ساخت این دیوار هستند موافقت نخواهند کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha