سید حسن نصرالله نمایه

قرار است که شنبه دبیر کل حزب الله لبنان در گفتگویی با یک رسانه لبنانی درباره موضوعات مهمی موضع گیری کند تا بر وحشت صهیونیستها بیافزاید.

به گزارش مشرق، در شرایطی که همگان به عمق نفوذ کلام و سخنان نصرالله بر اسرائیلی ها واقف هستند و صهیونیستها با نگرانی سکوت قریب به سه ماهه سید حسن نصرالله را دنبال می کردند وی شنبه قرار است که با شبکه المیادین گفتگو کند.

 این نخستین گفتگوی وی بعد از غیبت حدودا سه ماهه محسوب می‌شود؛ غیبتی که باعث شد رسانه‌های سعودی و صهیونیستی عوامل یا شایعاتی را در این خصوص منتشر کنند که تا انتشار شایعات مربوط به بیماری و بستری شدنش در تهران یا دمشق و حتی رحلت وی نیز منتهی شد.

بیشتر بخوانید:

هدف از شایعه سکته سید حسن نصرالله چه بود؟

 منابع نزدیک به شبکه المیادین تأکید کرده‌اند که سیدحسن نصرالله در سلامتی کامل بسر می‌برد و وی از برخی غافلگیری‌ها سخن خواهد گفت از جمله سناریوی تونل‌های حزب‌الله در مرزهای مشترک با فلسطین اشغالی، بحران تشکیل دولت لبنان، سفر منطقه‌ای «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا و نیز پرونده بحران سوریه، عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه و پرونده یمن.

پس از غیبت حدودا سه ماهه سید حسن نصرالله از رسانه ها تنها رسانه های اسرائیلی نبودند که به خیالپردازی و شایعه سازی روی آوردند بلکه برخی رسانه های وابسته به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز بر جنجال موجود دامن زدند پس از غیبت حدودا سه ماهه سید حسن نصرالله از رسانه ها تنها رسانه های اسرائیلی نبودند که به خیالپردازی و شایعه سازی روی آوردند بلکه برخی رسانه های وابسته به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز بر جنجال موجود دامن زدند و اینگونه وانمود کردند که حزب الله لبنان در شرایط استثنایی است و رهبران آن در بدترین شرایط از زمان تاسیس حزب قرار دارد.

روزنامه سعودی الوطن در ۱۹ ژانویه جاری یعنی دو روز قبل از اینکه المیادین موعد گفتگو با سید حسن نصرالله را اعلام کند، در مقاله ای مدعی شد: «حسن نصرالله تحت درمان است و حزب الله با اضطراباتی دست و پنجه نرم می کند». متعاقب آن برخی کاربرانی که کینه عمیقی از حزب الله لبنان دارند و با هر خبر ضد حزب الله لبنان شادمان می شوند بدون اینکه از صحت و سقم خبر مطلع شوند، اقدام به اشاعه خبر کردند.

رسانه های رژیم صهیونیستی مهمترین ترویج دهنده اخبار مربوط به اوضاع جسمانی نصرالله بودند.

با این حال پس از اینکه شبکه المیادین خبر مصاحبه با سید حسن نصرالله را اعلام کرد، تحلیلگران صهیونیست به تجزیه و تحلیل علل سکوت سید حسن نصرالله به ویژه پس از عملیات موسوم به سپرشمال این رژیم و نیز تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه پرداختند.

اسرائیلی هایی که از سکوت و سخنرانی نصرالله وحشت دارند

اسرائیلی ها و رسانه های آنها هم اکنون منتظر هستند تا ببیند که سید حسن نصرالله در روز شنبه چه خواهد گفت. آنها هم از سکوت و هم از سخنرانی نصرالله هراس دارند.

قرار است که شب شنبه ۲۰۱۹/۱/۲۶  ساعت ۱۸:۳۰ به وقت گرینویچ با المیادین گفتگو کند؛ گفتگویی که غسان بن جدو آنرا انجام خواهد داد یعنی فردی که چند بار با سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان گفتگو کرده است از جمله مصاحبه ای که حدود ۶ سال قبل با دبیر کل حزب الله لبنان انجام داد.

صهیونیستها آنقدر از سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان هراس دارند که عدم سخنرانی وی را نوعی تهدید به حساب می آورند و با شایعه سازی و طرح مطالب بی اساس به دنبال این است که تا شرایط را تغییر دهند و خود را از این وحشت برهانند.

رژیم اسرائیل در برابر تهدیدات نصرالله عاجز است زیرا این تهدیدات تاثیر ویژه و واقع بینانه ای بر اسرائیلی ها(صهیونیستها) دارد. علت این موضوع کاملا مشخص است و آن صداقت نصرالله دبیر کل حزب الله در تهدیدات است و نتایج درگیری سالهای طولانی به کارشناسان اسرائیلی این موضوع را ثابت کرده است.

«عودید بن عامی» از کارشناسان اسرائیلی در این باره گفت: «مشکلی که اسرائیل با آن روبرو ست این است که نصرالله قبلا ثابت کرده که صادق است و دروغ نمی گوید. نصرالله با تهدیدات خود بازدارندگی را ادامه می دهد».

«تزویکا بوگال» از ژنرالهای صهیونیست اذعان کرد: «به نظر من سکوت نصرالله بسیار نگران کننده است. نصرالله مرد کم اهمیتی نیست و وی به دنبال بیرون کردن ما از اینجا(فلسطین اشغالی) استبوگال: نصرالله مرد کم اهمیتی نیست و وی به دنبال بیرون کردن ما از اینجاست. من از این سکوت می ترسم. امیدواریم از وی بشنویم که ما در آستانه رویارویی هستیم یا نیستیم.

اسرائیلی ها نصرالله را بیش از سران خود باور دارند و به گفته هایش بیش از نخست وزیر و دیگر مسئولان رژیم صهیونیستی توجه می کنند.

روزنامه صهیونیستی هآرتص در گزارشی پس از جنگ سال ۲۰۰۶ اذعان کرد که نصرالله رهبر عربی است که کاملا متفاوت با رهبران جهان عرب است. وی حرف بیهوده ای  نمی زند و دروغ نمی گوید و حرفهایش قابل اعتماد است.

«دنی روبین اشتاین» از شخصیت های رسانه ای اسرائیلی هم گفت: «حسن نصرالله شخصیتی بزرگ دارد. جمال عبدالناصر به مدت ۶ روز در جنگ ایستادگی کرد اما حسن نصرالله به مدت چهار هفته اسرائیلی ها را در پناهگاه نگه داشت.

این در حالی است که اخیرا تحرکات رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز لبنان تشدید شده و این موضوع سبب شده است که برخی تحلیلگران از قریب الوقوع بودن جنگ میان حزب الله و رژیم صهیونیستی خبر بدهند. اما از سوی دیگر حزب الله لبنان به دقت تحرکات صهیونیستها را زیر نظر دارد و آماده مقابله با هر ماجراجویی احتمالی تل آویو است.

برخی در منطقه همواره سعی دارند که اسرائیل را شکست ناپذیر و طرفی که در همه جنگها توانمند است، معرفی کنند اما واقعیت به گونه ای دیگر است. ترسی که تل آویو را رها نمی کند توان موشکی، قدرت ارزیابی و تحلیل اوضاع منطقه از سوی نصرالله، تجارب گرانبهایی که رزمندگان مقاومت لبنان در جریان بحران سوریه به دست آورده اند، است. علاوه بر این به جبهه متزلزل داخلی اسرائیل را نیز باید مورد توجه قرار داد.

کارشناسان اسرائیلی بر این باورند که ساکنان حیفا از حمله ویرانگر به انبارهای آمونیاک در این منطقه که حاوی بیش از ۱۵ هزار تن گاز هستند و انفجار آنها مرگ هزاران تن از ساکنان حیفا را رقم می‌زند، به شدت هراس دارند. تل آویو به خوبی از قدرت تاثیرگذاری قوی سید حسن نصرالله بر اسرائیلی ها آگاه استتل آویو به خوبی از قدرت تاثیرگذاری قوی سید حسن نصرالله بر اسرائیلی ها آگاه است. حزب الله به رهبری سید حسن نصرالله دماغ صهیونیستها را در سال ۲۰۰۶ به خاک مالیده است.

هنگامی که سید حسن نصرالله اعلام می کند که اسرائیل سست تر از خانه عنکبوت است کاملا با واقعیت تطابق دارد زیرا خود رسانه های رژیم صهیونیستی به عدم وجود روحیه جنگجویی نزد اسرائیلی ها و حتی نظامیان این رژیم واقف هستند. هنگامی که دبیر کل حزب الله می گوید که اسرائیلی ها آماده جنگ نیستند این با واقعیت تطابق دارد.

به هر حال سید حسن نصرالله با گفتگویی که شنبه انجام خواهد داد هم به شایعات پایان می دهد و هم غافلگیری های زیادی برای صهیونیستها خواهد داشت. دبیر کل حزب الله نشان داده است که هم در جبهه نظامی و هم در جبهه رسانه ای حرف اول را می زند. رعب و وحشتی که صهیونیستها از نصرالله و حزب الله دارند همانند کابوسی است که آنها را رها نمی کند.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • حق مولاعلی است IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
    0 0
    سید حسن مرد خداست چون خاری در چشم دشمنان خداست وبسیار قابل احترام . اما یادمان باشد که ما حق نداریم و نمی توانین برخی واژه هایی که قبل از انقلاب برای ال الله ومعصومین علیهم السلام بکار می بردیم مجوزی داشته باشیم عیناً همان واژه هارا برای غیرمعصوم هرچند از مردان خدا باشند بکار ببریم . مثلاً واژه رحلت و ارتحال ..دست از این مقدس سازی هابرای تشابه غیرمعصوم به معصوم برداریم .انقلاب نکردیم تا خودرا مقدس نشان دهیم انقلاب کردیم تا مقدسات حریمشان مخدوش نشود .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس