تجمع اعتراضی مرضیه هاشمی

دومین جلسه دادگاه آمریکایی برای پیگیری پرونده «مرضیه هاشمی» مجری و خبرنگار بازداشت شده شبکه پرس تی وی، امروز چهارشنبه ۳ بهمن ماه در واشنگتن برگزار خواهد شد.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - جمعی از کارمندان معاونت برون مرزی رسانه ملی با تجمع مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران خواستار آزادی مرضیه هاشمی، خبرنگار پرس تی وی شدند و در پایان این تجمع، بیانه‌ای قرائت شد که توسط پیمان جبلی، رئیس شبکه پرس تی وی و معاون برون مرزی صدا و سیما، تقدیم دفتر سازمان ملل شد.

جمعی از کارکنان شبکه پرس تی وی و معاونت برون مرزی صدا و سیما به همراه سازمان بسیج رسانه، انجمن روزنامه نگاران مسلمان و مرکز بسیج رسانه ملی با حضور مقابل ساختمان سازمان ملل متحد با سردادن شعارهایی خواستار آزادی مرضیه هاشمی خبرنگار و مستند ساز پرس‌تی‌وی شدند.

بیشتر بخوانید:

آمریکایی‌ها برای بازداشت مرضیه هاشمی قانون خودشان را دور زده‌اند / الگو بودن خانم هاشمی برای آمریکا دردناک است / دستگاه دیپلماسی هزینه وکیل خانم هاشمی را بدهد

در پایان این تجمع، بیانیه مشترکی قرائت شد و سپس، پیمان جبلی رئیس شبکه «پرس‌تی‌وی» و معاون برون مرزی صدا و سیما، با حضور در این تجمع و ابراز امیدواری در خصوص آزادی هرچه سریع‌تر مرضیه هاشمی، متن این بیانه را به دفتر سازمان ملل در تهران تحویل داد.

photo_2019-01-23_14-17-16.jpg

متن بیانیه مشترک معاونت برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، سازمان بسیج رسانه، انجمن روزنامه نگاران مسلمان و مرکز بسیج رسانه ملی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه و لایخشون احدا الاالله و کفی بالله حسیبا

به راستی که خداوند کفایت می‌کند مجاهدان راستین و آزادگان عدالتخواه تکیه زننده به حبل متین اش را. آنان که تبلیغ رسالت‌های الهی، زرهی آهنین بر پیکر استوارشان می‌پوشاند که فقط از او بترسند و از هیچکس جز او نهراسند.

دوست، همکار و خواهر قهرمان در بندمان مرضیه هاشمی، مجری، خبرنگار و مستندساز شبکه پرس تی وی، مصداقی است از همین مبلغان رسالت‌های الهی که مدتی است در مهد آزادی و دموکراسی با رفتارهایی کاملاً ضد آزادی و دموکراسی در حبس و بازداشتی غیر قانونی است. بازداشتی که واهی بودن آشکار بهانه‌اش، طنین رسوایی مدعیان آزادی و دموکراسی را به عرش رسانده است.

چگونه است که یک «شاهد» حتی «شاهد کلیدی» با دستبند و پابند تعذیب می‌شود؟ چگونه است که یک «شاهد» از اولی‌ترین حقوق دینی اش محروم می‌شود؟ چگونه است که یک «شاهد» حتی دربهره مندی از اساسی‌ترین حق هر زندانی برای ارتباط با خانواده‌اش نیز دچار مضیقه می‌شود و علیرغم اذعان دستگاه قضائی نه تنها بر بی گناهی اش که بر عدم هرگونه اتهامی، در زندان می‌ماند و حق ملاقات با احدی را ندارد؟

ما این بازداشت بی قاعده و خلاف قانون را تنها از سر استیصال دستگاه حاکمه آمریکا در قبال صدای متفاوت مرضیه هاشمی و مرضیه‌های هاشمی می‌دانیم.

ما این اقدام ضد انسانی و بی پایه و توجیه را تنها نشأت گرفته از موجودیت استکباری آمریکا حتی در قبال شهروندان خود می‌دانیم و ضمن محکومیت آن، خواستار خاتمه هر چه سریع‌تر دستگیری و زندانی مرضیه هاشمی، جبران خسارات و عذرخواهی رسمی دستگاه حاکمه و پلیس آمریکا از جامعه رسانه‌ای بین المللی که مرضیه‌هاشمی عضوی از آن و بلکه از اعضای برجسته آن است، هستیم.

ما مسئولیت هرگونه صدمه جسمی و روحی به این مادر مسلمان، خبرنگار هوشمند، مجری توانا و مستند ساز هنرمند را متوجه دولت، دستگاه قضائی و پلیس آمریکا دانسته و ضمن حمایت همه جانبه از این بانوی معتقد، متعهد و با صلابت که بارفتار متین، مقاوم و شجاعانه‌اش به الگویی برای تمامی آزادیخواهان و عدالتجویان جهان بدل شده است، تا آزادی و رهایی او از بند، دست از اعتراض علیه مسئولان این تضییع حق روشن و غیر قابل انکار بر نمی‌داریم.

همچنین در اینجا از مسئولان سازمان ملل متحد و همه نهادهای بین المللی ناظر توقع داریم با محکوم کردن اقدام ظالمانه دولت آمریکا علیه مرضیه هاشمی مجری، خبرنگار و مستند ساز برجسته شبکه پرس تی وی و نماد مبارزه با بی عدالتی و عشق به انسان، صلح و آزادی، وظیفه خود را در قبال ایشان و همه مظلومان جهان و بویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه که در گوشه گوشه جهان تنها به جرم فریاد زدن حقیقت مورد تعدی، تهدید و آسیب قرار می‌گیرند، به انجام رسانند.

معاونت برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلای ایران، بسیج رسانه، انجمن روزنامه نگاران مسلمان و مرکز بسیج رسانه ملی ضمن تشکر از همه کسانی که در جای جای ایران و جهان از مرضیه هاشمی حمایت کرده‌اند، تاکید می‌نمایند حرکت اعتراضی علیه رفتار غیر قانونی و ضد بشری با مرضیه هاشمی همچنان ادامه داشته و عزم ما برای افشای چهره ننگین و جنایتکار آمریکا مستدام و استوار است.»

دکتر فواد ایزدی، استاد دانشگاه و فعال فرهنگی نیز با حضور در این تجمع، طی سخنرانی خود، از عدم واکنش مناسب نهادهای بین المللی نسبت به رفتار غیرقانونی پلیس آمریکا با مجری پرس تی وی انتقاد و خواهان آزادی هر چه سریع‌تر این شخصیت خبری و رسانه‌ای برجسته شد.

مرضیه هاشمی، مجری، مستندساز و خبرنگار شبکه پرس تی وی از یکشنبه هفته پیش بدون هر گونه اتهامی در زندانی در واشگتن دی سی حبس است.

دومین جلسه دادگاه آمریکایی برای پیگیری پرونده «مرضیه هاشمی» مجری و خبرنگار بازداشت شده شبکه پرس تی وی، امروز چهارشنبه ۳ بهمن ماه در واشنگتن برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس