برنی سندرز نمایه

سناتور دموکرات منتقد سیاست‌های رئیس جمهور این کشور در سخنانی گفت که «دونالد ترامپ» در حال تفرقه افکنی در آمریکاست.

به گزارش مشرق، «برنی سندرز» قانونگذار دموکرات منتقد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دوشنبه در مراسم یادبود «مارتین لوتر کینگ» (رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار) گفت که ترامپ در حال تفرقه افکنی در کشور است.

به نوشته وبگاه «هیل» سناتور برنی سندرز در سخنان خود در تجمعی در ایالت کارولینای جنوبی گفت: «امروز به ترامپ می‌گوئیم که به سوی تعصب، تبعیض و اختلاف بیشتر پیش نخواهیم رفت. ما به سوی یک جامعه غیر تبعیض آمیز همانطور که دکتر کینگ یادآوری کرد، پیش رفته و مردم را نه بر اساس رنگ پوست، بلکه نوع شخصیت آن‌ها قضاوت می‌کنیم.»

بیشتر بخوانید:

سندرز: جامعه جهانی باید رژیم سعودی را مقصر جنایت‌هایش برشمارد

سناتور آمریکایی: نباید میلیاردرها انتخابات را بخرند

برنی سندرز: ترامپ؛ بزرگ شو و مسئولیت اقداماتت را بپذیر

برنی سندرز در ادامه سخنان خود در حالی که ترامپ را «نژاد پرست» خواند، اظهار داشت: «ترامپ اقدامی کرده که هیچ رئیس جمهور دیگری در تاریخ معاصر آن را انجام نداده است. وی به جای این‌که آمریکایی‌ها را کنار هم آورد، به طور هدفمند و مشتاق تلاش کرده ما را بر اساس رنگ پوست، جنسیت، ملیت، دین و گرایش جنسی جدا کند.»

وی در سخنان خود همچنین از ساخت دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک که به دستور ترامپ و بر اساس شعارهای انتخاباتی او ساخته شده انتقاد کرد و گفت که پول این دیوار باید در کشور و برای ساخت منازل ارزان‌قیمت که سخت به آن‌ها نیاز داریم استفاده می‌شد.

برنی سندرز از جمله مخالفان ائتلاف سعودی و کمک نظامی آمریکا به رژیم آل سعود نیز محسوب می‌شود. پیش بینی می‌شود که وی برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نامزد شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس