کد خبر 929926
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
متهم

زن جوان که پس از کشتن دختر شیرخواره‌اش اقدام به خودکشی کرده بود صبح دیروز هنگام محاکمه در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به شرح ماجرا به قضات دادگاه پرداخت.

به گزارش مشرق، زن جوان که پس از کشتن دختر شیرخواره‌اش اقدام به خودکشی کرده بود صبح دیروز هنگام محاکمه در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران در شرح ماجرا به قضات دادگاه گفت: صدای گریه پارمیدا امانم را بریده بود اما نه شیری برای سیر کردنش داشتم ونه پولی برای اینکه شیرخشک بخرم داروخانه محل هم دیگر شیر خشک قسطی به من نمی‌داد به ناچار مجبور شدم دخترکم را به بهزیستی بسپارم اما اورا قبول نکردند و گفتند فرزندت پد رو مادر دارد.

بیشتر بخوانید

جنایت سحرگاهی توسط مرد ورشکسته

قاتل ملیکای ۵ ساله اعدام شد

زن جوان ادامه داد: هنوز صدای گریه پارمیدا از ذهنم بیرون نرفته است در آن لحظات خسته شده بودم پدر پارمیدا هم که در توهم مصرف مواد مخدر بود به من تهمت می‌زد که پارمیدا دختر او نیست چون قیافه‌اش فقط شبیه من است همه این حرف‌هایش مثل یک پتک روی سرم فرود می‌آمد و دیگر نمی‌دانستم چه کار کنم سعید شوهرم نه کار داشت ونه پول… از کتک‌های او که گاهی هم با چاقو بدنم را زخمی می‌کرد خسته شده بودم او حتی تصمیم گرفته بود مرا به مردان معتاد بفروشد تا پول موادش جور شود.

همه این فشارها باعث شد تا اینکه خواستم خودکشی کنم.... اما وقتی پارمیدا را دیدم از ترس اینکه او قربانی افکار شوم همسرم شود تصمیم گرفتم خفه‌اش کنم برایم سخت بود اما بالاخره با روسری پارمیدا را خفه کردم بعد با خوردن قرص‌های ترامادول خواستم به زندگی‌ام پایان دهم اما حالا زنده مانده ام.این تنها بخشی از اظهارات زن جوانی است که هفت سال پیش در یاخچی آباد تهران به اتهام قتل دختر ۱۸ ماهه‌اش بازداشت شد.

این زن پس از اقدام به خودکشی به بیمارستان منتقل شده بود که در نخستین مرحله رسیدگی به این پرونده شوهر این زن اعلام گذشت کرد و زن جوان که مهنوش نام دارد به خاطر اختلالات خلقی تحت درمان قرار گرفت و در حالی که با قرار وثیقه آزاد بود از همسرش جدا شده و پس از چند ماه با مرد دیگری ازدواج کرد.

با گذشت هفت سال از وقوع قتل دختر کوچولو صبح دیروز این زن جوان برای محاکمه از نظر جنبه عمومی جرمی که مرتکب شده در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده وبا حضور یک مستشار تحت محاکمه قرار گرفت. مهنوش -۳۷ ساله - هنگامی که وارد دادگاه می‌شد با دیدن پسر یک سال ونیمه‌اش که از همسر دوم خود داشت شروع به گریه کرد و با چشمان گریان در جایگاه متهمان نشست تا به سؤالات قضات پاسخ دهد:

چرا فرزندت را کشتی؟

به خاطر شوهرم

ماجرا را توضیح بده؟

شوهرم معتاد بود وکراک مصرف می‌کرد او توهم داشت که دخترم پارمیدا فرزند خودش نیست وقتی از او می‌خواستم آزمایش دی ان‌ای بدهیم قبول نکرد. آنقدر مواد مصرف کرده بود که حتی دوستانش را می‌خواست به خانه بیاورد تا من را به آنها بفروشد می‌گفت برای خریدن مواد مخدر به پول نیاز دارد....

آن روز پارمیدا شیر می‌خواست و به خاطر نخوردن غذا شیرم خشک شده بود از طرفی از بس از داروخانه شیرخشک نسیه خریده بودم دیگر به من شیرخشک نمی‌دادند… همه این مصیبت‌ها شدت پیدا کرده بود که تصمیم گرفتم خودم ودخترم را از بین ببرم.

دوباره ازدواج کرده‌ای؟

بله، وقتی از زندان بیرون آمدم با مردی آشنا شدم او ورزشکار است و واقعاً مرا حمایت کرد. حالا هم از او یک پسر یک سال ونیمه دارم.

چند وقت در بازداشت بودی؟

در کل حدود سه سال ودو ماه در بازداشت بودم واز شما قضات خواستارعفووبخشش هستم. در پایان محاکمه قضات ختم جلسه را اعلام کردند تا براساس ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی پس از شور حکمشان را صادر کنند.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
  9 6
  فقر دلیلی مناسبی برای جنایت نیست. لا تقتلوا اولادکم خشیة املاق نحن نرزقهم و ایاکم ان قتلهم کان خطا کبیرا- سوره اسرا آیه 31 و فرزندانتان را از ترس فقر، نکشيد! ما آنها و شما را روزى مى‏دهيم؛ مسلماً کشتن آنها گناه بزرگى است! و البته این است نتیجه رای دادن به دولتی که عامدانه در پی فشار اقتصادی به مردم است تا آنها را وادار به تسلیم در مقابل آمریکا کند.
  • رجب IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
   1 6
   یعنی تو نمیدانی این کودک هفت سال پیش به علت فقر کشته شده زمانی که دولت محبوبت روی کار بود از شدت رفاه قال مقایسه با سویس بودیم و چقدر جالب هست از هر چ موضوعی برای انتقام از دولت استفاده میکنید هم امثال تو هم مشرق
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
  9 9
  هرچی هست تقصیر این زنهاست,با خودخواهی محض ,مردارو افسرده و معتاد میکنند و بعد درحالیکه در قرار وثیقه آزاد هست وحکمش هنوز نیومده ,سریعا با یه مرد اونم از نوع ورزشکارش آشنا میشه,حالا اون با این وضعیت چجوری قبول میکنه,خدا میداند!!وبعد ازدواج وبچه جدید!قبول راستی این قضیه خیلی سخته!فقط همین.
 • ناشناس IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
  12 4
  راه چاره اینه که اعتیاد در این کشور به عنوان جرم تلقی بشه نه بیماری نتیجه این تفکر غلط که اعتیاد بیماری است اینهاست و بدتر از این که هر روز در رسانه ها میبینیم و میشنویم اما مسئولین در خواب خرگوشی خود فرو رفته اند
  • IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
   2 1
   شما چون شناختی از اعتیاد نداری خواهشا در خصوص جرم یا بیماری بودنش نظر نده
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
  7 0
  دخترراکشت که از شوهره خلاص بشه