پوشاک نمایه

تشکل‌های صنعتی و صنفی پوشاک، با ارسال نامه‌ای به عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، خواستار از سرگیری مبارزه با قاچاق پوشاک در سطح عرضه شدند.

به گزارش مشرق، تشکل‌های صنعتی و صنفی پوشاک، با ارسال نامه‌ای به عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، خواستار از سرگیری مبارزه با قاچاق پوشاک در سطح عرضه شده است.

متن کامل این نامه:

جناب آقای دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی
مقام عالی وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران
با سلام

احتراماً باستحضار می‌رساند متأسفانه علیرغم مساعدت حضرتعالی، طرح برخورد با برندهای محرز پوشاک قاچاق در سطح عرضه طی مصوبه شورای تأمین استان تهران به بهانه برهم خوردن امنیت متوقف شده است.

بیشتر بخوانید:

سناریوسازی برای توقف طرح مبارزه با پوشاک قاچاق

اجرای مجدد طرح برخورد با پوشاک قاچاق در مبادی عرضه

این طرح که پس از دوسال کار کارشناسی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، تشکل‌های بخش خصوصی و سایر سازمان‌های ذیربط در بستر دستورالعمل ثبت نمایندگی برندهای خارجی پوشاک و دستورالعمل شناسه کالا و رهگیری منبعث از ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهیه و بصورت گام به گام و با استقرار تدریجی طراحی شده هم اکنون در مرحله برخورد با تنها صد فروشگاه محرز عرضه کننده پوشاک قاچاق قرار دارد که متأسفانه با مقاومت جریان‌های سازمان یافته پوشاک و هیاهوی پوچ عمله های این جریان مبنی بر مخدوش شدن امنیت و برهم خوردن نظم بازار، بنا بر مصوبه شورای تأمین استان تهران متوقف شده و با این کار زمان طلایی بازار شب عید را به ضرر تولیدکنندگان و به نفع قاچاقچیان واگذار نمودند.

مسلماً قاچاق دو و نیم میلیارد دلاری پوشاک که رتبه اول قاچاق کالا به کشور را داراست زیبنده عملکرد مقامات امنیتی کشور نیست و جای بسی تعجب است که حفظ امنیت به بهانه تأمین منافع عده‌ای سودجو بر منافع ششصد هزار کارگری که در زنجیره تولید صنایع و اصناف پوشاک فعالیت می‌کنند ارجحیت دارد.

تولیدکنندگان پوشاک ضمن ابراز اعتراض شدید خود نسبت به عملکرد ضعیف دولت در برخورد با قاچاق پوشاک و توسعه روز افزون آن، بیش از این صبر و متانت را جایز ندانسته و اعلام می‌دارند این طرح که به اندازه کافی از پشتوانه قانونی و کارشناسی برخوردار است هرچه سریع‌تر می‌بایست پیگیری شده و ادامه یابد.

مسلماً تبعات عدم پیگیری مطالبات برحق واحدهای تولیدی بر عهده دستگاه‌هایی است که با عملکرد جزیره‌ای خود مانع مبارزه با قاچاق پوشاک و اجرای منویات مقام معظم رهبری در این رابطه شده و نظم و امنیت عده‌ای متقلب سودجو را به منافع تولید ملی در سال حمایت از کالای ایرانی ترجیح می‌دهند.

تشکل‌های تولیدی صنایع و اصناف منسوجات و پوشاک ضمن احترام به قانون، اعتراض خود را بصورت علنی در مورد توقف مبارزه با قاچاق پوشاک اعلام نموده و هشدار می‌دهند، این اقدام منجر به تعطیلی کارخانجات پوشاک خواهد شد و عواقب این اتفاق (که بعید نیست، اعتراض سراسری تولید کنندگان و کارگران صنعت پوشاک را برانگیزاند) بر عهده کسانی است که با تصمیمات خود موجب توقف تولید ملی می‌شوند.

با تشکر و تقدیم شایسته‌ترین احترامات
دبیرخانه مشترک تشکل‌های صنعتی و صنفی پوشاک

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
    0 0
    مشرق= شانسور

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس