دادگاه مفاسد اقتصادی| ۴۶ فقره خیانت در امانت «بخشایش» مربوط به چیست؟

وکیل علی بخشایش یکی از متهمان پرونده بانک سرمایه که دقایقی پیش محاکمه او به صور علنی در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی آغاز شده، درباره ۴۶ فقره خیانت در امانت توضیح داد.

به گزارش مشرق، دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده بانک سرمایه، دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام و با حضور متهمان و وکلایشان آغاز شد.

بیشتر بخوانید

رشوه‌ ۲.۵ میلیاردی حسین هدایتی به عضو هیئت‌مدیره بانک سرمایه

یکی از متهمان این پرونده، علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه است که پرونده او به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در 46 فقره خیانت در امانت تشکیل شده است.

بر اساس آنچه وکیل بخشایش پیش از آغاز جلسه به خبرنگار تسنیم گفته، موکلش پیشتر در سال 96 در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی از اتهامات مطروحه، برائت گرفته و چون بخشی از اتهامات مطرح شده در پرونده جدید، همان اتهامات قبلی است بنابراین طبق قانون، اعتبار امر مختومه را دارد.

او همچنین درباره اتهام 46 فقره خیانت در امانت موکلش توضیح داده این اتهام مربوط به وام‌هایی است که دادستانی مدعی است خارج از مقررات اعطا شده است.

بخشایش و پرویز کاظمی دو تن از متهمان پرونده بانک سرمایه هستند که هر دو با وثیقه بیرون از زندان به سر می‌برند و امروز( سه‌شنبه) هم در دادگاه حاضر شدند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس