تمرین تیم ملی فوتبال

در پایان دور دوم مرحله گروهی رقابت نزدیک تیم‌ها برای سرگروهی مسیر احتمالی تیم ملی تا فینال مسابقات تا حدودی مبهم کرده است.

به گزارش مشرق، با پایان دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹، چهره ۱۰ تیم صعودکننده به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شده است. تیم‌های امارات، اردن، چین، کره‌جنوبی، ایران، عراق، عربستان سعودی، قطر، ژاپن و ازبکستان تیم‌های صعود کرده به مرحله حذفی هستند و از این بین تنها سرگروهی اردن در این مرحله مشخص شده است و دیدارهای مرحله سوم برای مشخص شدن سرگروه‌ها و همچنین چهره ۶ تیم دیگر باقیمانده در مسابقات با حساسیت خاصی دنبال می‌شود.

در این دوره از مسابقات، بازی‌های بسیار کمی با نتیجه مساوی به پایان رسیده و از ۲۴ دیدار برگزار شده تنها در ۲ مسابقه تیم‌ها به تساوی رضایت دادند و همین مساله باعث شده تا در ۴ گروه دو قطبی ضعیف و قوی شکل گیرد؛ دو تیم ۶ امتیازی در صدر و ۲ تیم بدون امتیاز در قعر جدول جای گیرند. برنامه‌ریزی مسابقات به گونه‌ای است که دو تیم قدرتمند هر گروه در روز آخر برای صدرنشینی و دو تیم ضعیف برای حضور در رتبه سوم با هم جدال خواهند داشت.

نکته جالب اینکه از ۵ قدرت برتر آسیا که به جام‌جهانی صعود کردند، تنها ایران است که در صدر جدول گروه خود قرار دارد. استرالیا قطعاً صدر جدول گروه را از دست داده و هنوز صعود این تیم به مرحله بعدی قطعی نشده است تیم دیگر یعنی ژاپن، کره‌جنوبی و عربستان برای سرگروهی محکوم به پیروزی برابر تیم‌های ازبکستان، چین و قطر هستند و همین مساله پیچدگی روز آخر مسابقات را بیشتر و گمانه‌زنی در خصوص مسیر احتمالی ایران را مشکل‌تر ساخته است.

مسیر ایران در صورت حفظ شرایط موجود: اگر وضعیت جدول در پایان مرحله گروهی در شرایط فعلی باقی بماند، ایران به عنوان تیم اول صعود خواهد کرد و از بین ۵ قدرت برتر آسیا با کره‌جنوبی و عربستان در یک سمت جدول مرحله حذفی قرار می‌گیرد و کره‌جنوبی حریف تکراری ایران در مرحله یک چهارم نهایی و عربستان رقیب آشنای ایران در بازی نیمه نهایی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

یک اروگوئه‌ای جانشین کی‌روش در تیم ملی ایران؟

مسیر ایران در صورت پیروزی تیم‌های قدرتمند در روز آخر: همان طور که اشاره شد ۳ تیم ژاپن، کره جنوبی و عربستان برای سرگروهی احتیاج به پیروزی در روز آخر دارند و ایران نیز باید به یک تساوی دست یابد. در صورت تحقق این امر، از تیم‌های قدرتمند آسیا ایران و ژاپن در یک سمت جدول قرار می‌گیرند و تیم ملی در مرحله یک چهارم نهایی احتمالاً با چین دیدار خواهد داشت و ژاپن حریف ایران در نیمه نهایی خواهد بود.

سخت‌ترین قرعه ممکن: سادگی یا سختی مسیر ایران در مرحله حذفی بیش از آنکه ارتباط به سرگروهی یا عدم سرگروهی ایران داشته باشد به وضعیت سایر گروه‌ها بستگی دارد. ایران در صورت سرگروهی با تیم سوم یکی از گروه‌های B و E و F بازی خواهد کرد که بدترین گزینه استرالیا خواهد بود که در صورت شکست در روز آخر مقابل سوریه، سوم گروه B خواهد شد و تحت شرایطی با ایران دیدار خواهد کرد. کره جنوبی در صورتیکه در گروه خود دوم شود، در مرحله‌ی یک چهارم نهایی حریف ایران خواهد شد. در صورتیکه ژاپن سرگروه یا عربستان تیم دوم گروه E شود با یکی از این دو تیم در نیمه نهایی و با تیم دیگر در فینال روبه‌رو خواهد شد. در این صورت تیم ملی برای قهرمانی در آسیا باید از سد هر ۴ تیم مطرح قاره عبور کند.

ایران در صورت دومی نیز باید با تیم اول گروه E بازی کند که می‌تواند عربستان باشد. کره‌جنوبی در صورت سرگروهی در گروه C حریف بعدی ایران خواهد بود و پس از آن در مرحله نیمه نهایی و فینال تیم ملی با ژاپن و استرالیا دیدار خواهد داشت.

آسان‌ترین قرعه ممکن: اگر ایران موفق به سرگروهی در گروه خود شود در صورت دومی ژاپن و استرالیا و سرگروهی کره جنوبی و عربستان، ایران تا فینال با هیچ تیمی از ۵ قدرت برتر آسیا مواجه نخواهد شد در صورت دومی ایران و عربستان و کره جنوبی و سرگروهی ژاپن، شاگردان کی روش با چین و قطر و ازبکستان در یک سمت جدول قرار می‌گیرند و مسیر همواری تا نیمه نهایی خواهند داشت و اگر استرالیا تا نیمه نهایی بالا بیاید، برای صعود به فینال باید با این تیم بازی کنیم.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس