کد خبر 927982
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
واکنش محسن هاشمی به اخذ عوارض ترد از تونل‌ها: شایعه‌ای بود که تکذیب نشد

رئیس شورای شهر تهران درباره موضوع عوارض استفاده از تونل‌های شهری گفت: در بررسیها مشخص شد خبری ابتدا بصورت شنیده و شایعه مرتبط با آن در رسانهها منعکس شد و تکذیب هم نشد.

به گزارش مشرق، محسن هاشمی در ابتدای یکصدوسیزدهمین جلسه شورای شهر با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و ۲۲ دیماه سالگرد تشکیل شورای انقلاب به فرمان امام خمینی گفت: شورای انقلاب به نوعی اولین شورا در نظام و مادر همه مجامع قانون گذاری جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه صورتجلسات شورای انقلاب به قلم دکتر شیبانی عضو پیشکسوت ادوار شورای اسلامی شهر تهران که دبیری شورای انقلاب را نیز برعهده داشتند، تقریر شده است گفت: این اسناد ارزشمند که در اختیار آیت الله هاشمی رفسنجانی قرار داشت، قرار است بزودی طی مراسمی از طرف خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی به مناسبت دهه فجر تحویل سازمان اسناد و کتابخانه ملی شود تا مورد استفاده پژوهشگران و علاقمندان تاریخ انقلاب اسلامی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

فیلم / واکنش شهردار تهران به طرح پرداخت عوارض برای تردد از تونل‌ها

یک قدم دیگر اصلاح طلبان برای گران کردن تهران

فیلم / جنجال پولی شدن عبور از تونل‌های تهران!

رئیس شورای شهر تهران در ادامه و در تذکری به موضوع عوارض استفاده از تونل‌های شهری تهران گفت: در بررسیها مشخص شد خبری ابتدا بصورت شنیده و شایعه در رسانه ها منعکس شد و تکذیب هم نشد. در مطبوعات پیش نویس این لایحه منتشر شد که فرایند کارشناسی نداشت. اظهارنظر و گمانه زنی در مورد وضع عوارض یا هر دریافتی مشابه از شهروندان تهرانی، نیز در حیطه اختیارات مجلس شورای اسلامی، شورای اسلامی شهر تهران است و ارائه لوایح پیشنهادی نیز باید با امضای شهردار تهران و در مجلس شورای اسلامی از طریق شورای عالی استانها صورت پذیرد.

هاشمی افزود: بنابراین انتشار مطالب بی استناد قانونی و گمانه زنی‌هایی که به تشویش اذهان عمومی و نگرانی شهروندان می انجامد با ناپختگی و تغییر مکرر ارقام پذیرفته نیست و از شهردار تهران میخواهم که نسبت به ساماندهی فعالیتهای رسانه ای پراکنده معاونت‌ها و شهرداری‌های مناطق در فضای مجازی در قالب مشخص شده در ساختار مدیریت شهری اقدام کرده و دیگر شاهد این نوع اقدامات نباشیم.

وی گفت: همچنین لازم میدانم به حکم وظیفه از تمام کسانی که در آیین بزرگداشت دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سراسر کشور شرکت کرده یا با ایراد سخنرانی و انتشار مقاله اقدام به تجلیل از ایشان کردند، بویژه ریاست محترم جمهور قدردانی کنم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه البته برخی اظهار نظرها نیز در فضای مجازی صورت گرفت که این گرامیداشت را نوعی تقدیس تلقی کردند افزود: این در حالی است که نه خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی و نه یاران و بزرگانی که از ایشان تجلیل کردند، هاشمی را مقدس و بری از اشتباه و خطا نمی‌دانند.

هاشمی گفت: رفتار آیت الله هاشمی رفسنجانی همانند هر فرد دیگری، می تواند توام با خطا باشد که نیازمند نقد و بازنگری است و نکته قابل اهمیت آنجاست که نخستین منتقد هاشمی، خود ایشان است، در خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی مواردی وجود دارد که ایشان به تند بودن یک موضع و رفتار خود در زمان نوشتن خاطرات در شامگاه همان روز اشاره و در روزهای بعد در پی جبران آن، تلاش می کنند.

وی اظهار داشت: امروزه نیز نقد رفتار و تصمیمات آیت الله هاشمی رفسنجانی، بصورتی سازنده و بدون توهین، تهمت و دستکاری تاریخ، از نظر ما مثبت تلقی می شود و از انتقاد کارشناسی عملکرد ایشان مانند تجلیل از خدمات آیت الله هاشمی رفسنجانی قدردانی می‌کنیم.

رئیس شورای شهر تهران هدف تجلیل از آیت الله هاشمی رفسنجانی را نه تبلیغ ایشان که ترویج ویژگی های مثبت او در جامعه برشمرد و افزود: هاشمی دیگر در دنیا نیست که به تبلیغ نیاز داشته باشد بلکه دنیای ما و جامعه ما بیش از هر زمان دیگری به ویژگی های مثبت او نظیر عقلانیت، صبر، مدارا، دوری از افراط و تفریط و اعتدال نیازمند است و تجلیل از هاشمی، ترویج این ویژگی هاست، همانگونه که نقد سازنده هاشمی، در چارچوب عقلانیت و منطق نیاز امروز ماست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس