نوبخت و شریعتمداری

این روزها ظاهراً دولتمردان به ویژه آقای رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر کار شرایط سخت معیشتی کارگران را درک نمی کنند که سبد حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی آنها هنوز پرداخت نشده است.

به گزارش مشرق، چند روز پیش محمد شریعتمداری، وزیر کار درباره آخرین وضعیت بسته حمایتی کارگران گفته بود: توزیع سبد کالا میان بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی به پایان رسیده و مرحله بعد شامل بیمه شدگان شاغل در بخش‌های دولتی و غیردولتی است که کمتر از سه میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. به تمامی این افراد سبد کالا تعلق می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

چرا دولت در سبد حمایتی ۱۴ میلیون کارگر تعلل می‌کند؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته بود: لیست کامل بیمه شدگانی که زیر سه میلیون حقوق دریافت می‌کنند از سوی تأمین اجتماعی تهیه شده و برای توزیع سبد کالا منتظر تخصیص بودجه هستیم. لیست حقوق این افراد از سوی تأمین اجتماعی ارسال شده و به محض دریافت اعتبار خزانه توزیع سبد کالا آغاز می‌شود.

شریعتمداری افزود: همچنین درصدی از افراد هستند که در هیچ صندوقی سابقه پرداخت حق بیمه ندارند و کمتر از سه میلیون تومان حقوق می‌گیرند که این افراد سبد کالا شامل حالشان می‌شود و تا پایان سال در میان آنها توزیع خواهد شد. کارگران فصلی، سربازان، قالیبافان و … از جمله این افراد هستند.

در حالی کارمندان دولت اولین بسته حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی دولت را دریافت کردند و منتظر بسته دوم هستند که ۱۴ میلیون کارگر که مشکلات معیشتی بدتری نسبت به کارمندان دولت دارند هنوز این بسته را دریافت نکردند و در این شرایط باید پرسید، تأمین بودجه سبد حمایتی کارگران معطل آقای نوبخت در سازمان برنامه و بودجه است یا شریعتمداری وزیر کار تعلل می‌کند؟

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • کارکر وطن DE ۰۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
  4 0
  بیخیال حال کارگران با اون صدقه ها خوب نمیشودخودتان بخورید یا سیر شوید کارگران نه دزد هستن نه اختلاسگر
 • IR ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
  4 0
  کدا پروری مردم باید دنبالشون بدوند روزی نه چندان دور دنبال مردم می دوند .
 • IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
  1 0
  این کارا بیشترجنبه نمایشی داره وگرنه صدتومن دویست تومن چه گره ای از مشکلات مردم وامیکنه مردبودین یارانه رو اضافه میکردین که دیگه با این سیاستهای درب وداغونتون پول خورد هم حساب نمیشه
 • IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
  1 0
  آخه بی غیرتها کی به ما کارمندا این بسته گدایی رو دادید که ندیدیم .
 • NL ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
  2 1
  یقه بگیرن؟!‌ زهی خیال باطل
 • محفوظ IR ۰۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
  1 0
  ای کاش منهم یه آقازاده بودم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس