کد خبر 926155
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
پیشنهاد تخصیص ماهانه ۳۰ لیتر بنزین ۱۰۰۰ تومانی به هر نفر

براساس اطلاعات ترازنامه هیدروکربوری، واردات بنزین در سال 95 روزانه ۱۲.۱ میلیون لیتر در روز و میزان مصرف روزانه بنزین موتور در این سال هم 74.66 میلیون لیتر در روز بوده است.

به گزارش مشرق، براساس اطلاعات ترازنامه هیدروکربوری سال ۹۵ مجموع تولید فرآورده‌های اصلی شامل گاز مایع، بنزین موتور (با افزایش MTBE و سایر مواد افزودنی)، نفت سفید و سوخت‌های هوایی، نفت‌گاز و نفت‌کوره در سال ۹۵ به میزان ۲۳۶.۱۵ میلیون لیتر در روز با کاهش ۱.۷۴ درصد نسبت به سال گذشته آن بوده است.

بیشتر بخوانید:

راه‌هایی برای افزایش یارانه و نرخ بنزین در بودجه ۹۸

سبقت تولید از مصرف بنزین

*میزان تولید فرآورده‌های نفتی

همچنین میزان تولید گاز مایع برابر ۱۰.۸۱ میلیون لیتر در روز، میزان تولید بنزین موتور (با افزایش MTBE و سایر مواد افزودنی) برابر ۵۹.۱۰ میلیون لیتر در روز، میزان تولید نفت سفید و سوخت‌های هوایی برابر ۱۳.۵۵ میلیون لیتر در روز
میزان تولید سوخت‌های جت و نفت گاز برابر ۸۹.۴۹ میلیون لیتر در روز بوده است. میزان تولید نفت کوره نیز برابر ۶۳.۱۹ میلیون لیتر در روز بوده است

براساس آمار و اطلاعات این ترازنامه، واردات بنزین در سال ۹۵ با رشدی ۲۱ درصدی نسبت به سال قبل، به روزانه ۱۲.۱ میلیون لیتر در روز رسیده است.

*میزان مصرف فرآورده‌های نفتی

این گزارش حاکی است مصرف گاز مایع در سال ۹۵ برابر است با ۱۱.۱۰ میلیون متر مکعب در روز بوده است. همچنین مصرف روزانه بنزین موتور برابر است با ۷۴.۶۶ میلیون لیتر در روز بوده است.

این گزارش تصریح می‌کند مصرف نفت سفید در سال ۹۵ برابر است با ۸.۳۸ میلیون لیتر در روز و مصرف نفت گاز در این سال برابر است با ۸۲.۹۸ میلیون لیتر در روز و همچنین مصرف نفت کوره در این دوره زمانی ۱۶.۳۸ میلیون لیتر در روز بوده است.

صادرات روزانه فرآورده‌های نفتی در سال ۹۵ بالغ‌بر ۳۷۶/۶۴ هزار بشکه در روز، شامل نفت‌کوره، نفت‌گاز، نفت سفید همراه با برش سنگین نفتی و نفتا و گاز مایع بوده است.

همچنین کارکرد حمل نفت خام به‌وسیله خطوط لوله به پالایشگاه‌های نفت کشور بالغ‌بر ۳۱۰۳۶/۴۶ میلیون تن-کیلومتر معادل ۸۰۰۱۹ میلیون لیتر نفت خام حجم حمل شده بوده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha