کد خبر 925905
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۵
احمد توکلی نمایه

نماینده سابق مجلس گفت:‌رئیس سازمان خصوصی‌سازی هم اکنون در معرض تغییر است.

به گزارش مشرق، احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت پیرامون پدیده موسوم به درهای چرخان به عنوان یکی از متغیرهای تأثیرگذار در مبارزه با فساد، گفت: این اصطلاح هنگامی به کار برده می‌شود که کارکنان بخش عمومی و یا دولتی در پایان دوره خدمت یا ترک موقت کار خود در بخش خصوصی یا فعالیت‌های غیرانتفاعی فعالیت نماید و یا ذینفع باشند. از سوی دیگر از بخش خصوصی دوباره وارد سیستم اجرایی دولت و یا نظام قانونگذاری کشور همچون مجلس شورای اسلامی شود.

بیشتر بخوانید:

توکلی: باید مقابل روند خصوصی سازی ایستادگی و مبارزه کنیم

درخواست توکلی برای عزل رئیس یک سازمان

توکلی: نماینده ناشایسته را مجازات کنید

انتقاد توکلی از طرح توسعه دانشگاه تهران

وی با بیان اینکه در دنیای امروز پس از پایان مأموریت یا دوره خدمت مشخص برای کارکنان دولت، دوره زمانی محدودی برای عدم فعالیت در بخش‌های مشابه برای شخص مذکور تعریف می‌شود، افزود: در این زمینه می‌توان به رئیس بانک مرکزی آمریکا اشاره کرد که در پایان دوره خدمت خود به مدت ۵ سال نمی‌تواند عضو هیأت مدیره بانک‌ها شود و یا حتی تسهیلات اعتباری در این بخش دریافت کند.

رئیس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه مقابله با پدیده موسوم به درهای چرخان نیازمند تدوین و تبیین قانون و مقررات است، افزود: وقتی در ای زمینه قانونی وجود ندارد حداقل مسئولان و مدیران ارشد با حساسیت می‌توانند مانع از بروز فعالیت‌های این چنینی میان بخش دولتی و عمومی با بخش خصوصی و بر عکس آن شوند.

توکلی با بیان اینکه نحوه به کارگیری رئیس کنونی سازمان خصوصی‌سازی نمونه‌ای از پدیده درهای چرخان در اقتصاد ایران است، عنوان کرد: در حال حاضر از این شخص به محاکم قضائی کشور اعلام جرم شده و این در حالی است که با فرافکنی و بازی با کلمات همچنان فرار به جلو می‌کند. این در حالی است که رئیس کنونی سازمان خصوصی سازی در معرض تغییر و تعقیب قرار گرفته است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha