برنامه کاری مجلس برای بررسی بودجه ۹۸ مشخص شد

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: استان‌های خوزستان و کرمانشاه بیشترین میزان رشد را در بودجه ۹۸ دارند.

به گزارش مشرق، هدایت حاتمی با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات عمرانی استان اظهار داشت: استان کرمانشاه امسال از نظر رشد بودجه تملک و دارایی رتبه پنجم کشور را دارد در حالی که در سال ۹۷ جایگاه دهم را داشت.

وی با اشاره به اینکه استان‌های خوزستان و کرمانشاه بیشترین میزان رشد در بودجه ۹۸ را داشته‌اند گفت: رشد بودجه امسال برای نخستین بار بیش از متوسط کشوری است به طوری که رشد بودجه استان حدود ۲۵ درصد و در کشور ۲۱.۵ درصد بوده است.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه از تشکیل ستاد بودجه برای نخستین بار در استان خبر داد و افزود: بودجه تملک و دارایی استان برای طرح‌های عمرانی ۷۸۰ میلیارد تومان و بودجه هزینه‌ای ۴۴۸ میلیارد تومان است.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: امسال درامدی که استان کرمانشاه برای کشور باید داشته باشد به دلیل پایین بودن سطح درآمد مردم، بیکاری و زلزله کمتر از متوسط کشوری است.

بیشتر بخوانید:

واکنش رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به میزان بودجه دفاعی

از نگاه روحانی جز دولت همه در مشکلات اقتصادی مقصرند

حاتمی افزود: کشور موظف است برای تأمین هزینه‌های عمرانی و جاری حدود ۱۹ درصد رشد درآمدی داشته باشد اما استان کرمانشاه تلاش کرده ضمن افزایش بودجه عمرانی تعهد درآمدی را کاهش دهد که به نفع رونق و معیشت مردم باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه بودجه در دو بخش اعتبارات هزینه‌ای و عمرانی است گفت: اعتبارات هزینه‌ای شامل حقوق و دستمزد دولتی و هزینه‌های جاری است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس