آلودگی هوا نمایه

مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه علت بوی نامطبوع در دست بررسی است گفت: همه کارشناسان سازمان محیط زیست موظف شدند منطقه سکونت خود را مورد پایش قرار دهند.

به گزارش مشرق، از ساعتی پیش، برخی شهروندان تهرانی اعلام کرده‌اند بویی نامطبوع در سطح شهر احساس می‌شود. یک کارشناس مرکز فوریت‌های شهری ۱۳۷ اعلام کرد این بو در سراسر تهران منتشر شده و منشأ آن مشخص نیست.

مدیرکل محیط زیست استان تهران در این باره با اشاره به اینکه علت بوی نامطبوع در دست بررسی است گفت: همه کارشناسان سازمان محیط زیست موظف شدند منطقه سکونت خود را مورد پایش قرار دهند.

کیومرث کلانتری مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: حدود ساعت ۱۷ امروز بوی نامطبوعی در شهر تهران منتشر شد.

وی افزود: کمیته بررسی موضوع با حضور همه کارشناسان در اداره محیط زیست تشکیل شد و با همکاران ارتباطی برقرار کردیم اما تا این لحظه علت اصلی انتشار بو مشخص نشده است.

کلانتری گفت: به بخش‌های مختلف هم دستور داده‌ایم و همه کارشناسان مسئول شدند تا در هر منطقه‌ای که ساکن هستند آن منطقه را پایش کنند.

وی افزود: ایستگاههای سنجش آلودگی هوا هم بعد از انتشار این بو افزایش آلودگی ۵۰ واحدی را نشان می‌دهند و الان هوا برای افراد کم توان ناسالم است.

مدیرکل محیط زیست استان تهران درباره اینکه آیا به دلیل شکستگی لوله فاضلاب شاهد انتشار این بو هستیم گفت: من در ساعت ۱۷ در محدوده بلوار کشاورز تهران بودم که در آن زمان شبیه بوی پسماند بود. اما در حال حاضر نمی‌توان چیزی را به عنوان قطعی اعلام کرد.

«افزایش ناگهانی» آلاینده‌ها در پایتخت

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران نیز در این باره گفت: خبرها حاکی از آن است که آلاینده‌ها به طرز ناگهانی افزایش یافت.

ناهید خداکرمی افزود: وسعت و شدت بو در سطح شهر تهران بسیار زیاد است و تلاش‌ها برای یافتن منشأ آن ادامه دارد در صورت تداوم انتشار بوی نامطبوع، ستاد بحران تهران تشکیل جلسه خواهد داد.


وی با اشاره به انتشار شایعات در مورد علت این بو گفت: از آنجایی که در شمال تهران این بوی نامطبوع کمتر است، بنظر می‌رسد که وارونگی هوا با این بو ارتباط داشته باشد.

رئیس مدیریت بحران تهران: مردم نگران نباشند

صادقی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: ما از دستگاه‌های مختلف که احتمال می‌دادیم به آنها مربوط شود نظیر آب و فاضلاب پرس و جو کردیم و به آنها مأموریت دادیم تا موضوع را بررسی کنند.

صادقی گفت: اما تا الان گزارشی که منشأ خاصی را تأیید کند به ما ارائه نشده است.

وی خاطرنشان کرد: البته جای نگرانی نیست و بو هم کمتر شده است و خواهش می‌کنیم تا مشخص شدن علت اصلی بو خیلی به فضای غیر رسمی و اخبار غیر رسمی توجه نکند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درخصوص اینکه آیا برای رفع بوی نامطبوع اقدامی انجام شده است گفت: تا منشأ بو مشخص نشود نمی‌توان برای رفع آن کاری کرد.

صادقی گفت: مردم نگرانی نداشته باشند و تا کنون هم براساس بررسی‌های انجام شده از مراکز درمانی هیچ مصدومی نداشته‌ایم.

آماده باش اورژانس برای رسیدگی به وضع مصدومان احتمالی

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور درخصوص انتشار بوی نامطبوع در شهر تهران گفت: اورژانس برای رسیدگی به وضعیت مصدومان احتمالی این بوی نامطبوع در آماده باش کامل است.

وی گفت: البته خوشبختانه تاکنون به دلیل استشمام بوی بد مراجعه‌ای به مراکز اورژانس گزارش نشده‌است.

احتمال ترکیدگی شبکه فاضلاب در محدوده مرکزی شهر

در حالی که بوی نامطبوعی در سطح شهر تهران استشمام می‌شود اصغر عطایی مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت که ما چنین بویی را استشمام نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: به فرض اینکه در برخی نقاط شهر این بو استشمام شده باشد به شهرداری تهران ارتباطی ندارد چرا که ما آرادکوهی در تهران نداریم و یا اینکه زباله‌ای در شهر باقی نمانده است.

عطایی ادامه داد: اگر هم بویی در شهر استشمام شده باشد باید اداره آب و فاضلاب توضیح دهد.

همچنین زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر در این باره گفت: از صبح در بازدید می‌دانی از منطقه ۱۰ شهرداری تهران بودم و بویی استشمام نکردم من هم خبر را از خبرنگاران شنیدم که تماس گرفتند و اطلاع دادند اما ما بویی استشمام نکردم.

ترکیدگی شبکه فاضلاب صحت ندارد

صاحبی مدیرکل روابط عمومی فاضلاب تهران با تکذیب خبر فوق گفت: تاکنون هیچ گزارشی از ترکیدگی شبکه فاضلاب اعلام نشده است.

با توجه به شیب دار بودن کانال‌های فاضلاب اگر ترکیدگی روی داده بود باید از نقطه‌ای دیگر فاضلاب بیرون می‌زد در حالیکه این اتفاق تاکنون نیافتاده است.

منشأ بوی نامطبوع تهران ایستگاه مترو ملت است

فاطمه ذوالقدر، نماینده مردم تهران در مجلس در این خصوص گفت: فرماندار تهران در گزارشی اعلام کرد منشأ این بو ایستگاه متروی ملت است.

وی افزود: کمیته‌های ویژه‌ای از شرکت آب و فاضلاب تهران، شرکت گاز و سازمان آتش نشانی برای بررسی علت پخش این بوی نامطبوع در این ایستگاه حضور دارند.

انتشار بوی نامطبوع ارتباطی به خطوط مترو ندارد

اما فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با تکذیب خبر فوق گفت: ابتدا همکاران بنده در داخل مترو کمی بوی نامطبوع احساس کردند اما در خطوط مترو مشکلی نیست.

وی افزود: تمامی خطوط را بررسی کرده‌ایم و هواکش‌ها فعال هستند و حرکت قطارها هم منظم انجام می‌شود و در داخل مترو مشکلی وجود ندارد.

بوی نامطبوع پایتخت منشأ زمینی دارد و خطرناک نیست

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران: براساس اعلام هواشناسی و دیگر نهادهای متولی، منشأ بوی نامطبوع که از عصر چهارشنبه در پایتخت متصاعد شده ناشی از مشکل آلودگی هوایی نیست بلکه منشأ زمینی دارد و خطرناک نیز نیست.

قله دماوند هم تبرئه شد

یک زمین‌شناس با تاکید بر اینکه بوی بد تهران را خودم به وضوح حس کردم تصریح کرد این بو گوگردی نیست و ربطی به قله دماوند ندارد.

مهدی زارع زمین‌شناس اعلام کرد: بوی بدی که در تهران منتشر شده است به هیچ عنوان به قله آتشفشانی دماوند ارتباطی ندارد.

زارع تصریح کرد: خود من هم در سطح شهر تهران بودم و در میدان هفت تیر به وضوح بو را حس کردم. این بو اصلاً گوگردی نبود و مشخصاً بوی بد زباله است.

بوی نامطبوع در پایتخت ارتباطی به پالایشگاه تهران ندارد

جعفری مدیر روابط عمومی پالایشگاه تهران با تکذیب خبر ارتباط پالایشگاه تهران به انتشار بوی نامطبوع در تهران گفت: دودکش‌ها بصورت آنلاین از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست پایش می‌شوند و به شکل عادی مشغول به کار هستند.

وی افزود: منشأ بوی نامطبوع تهران از سوی پالایشگاه تهران نیست و تا ساعتی پیش که در محل پالایشگاه بودم، اثری از بوی نامطبوع وجود نداشت.

بوی نامطبوع در تهران کم‌تر شد

احمد صادقی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه هنوز گزارشی مبنی بر منشأ دقیق بود به ما اعلام نشده، تصریح کرد: هیچ جای نگرانی وجود ندارد و خوشبختانه بو کمتر شده و از مردم می‌خواهیم به اخبار غیر رسمی در این زمینه توجهی نکنند.

فرمانداری هم کمیته بوی نامطبوع تشکیل داد

معاون فنی عمرانی فرماندار تهران اعلام کرد: فرمانداری تهران کمیته‌ای برای بررسی منشأ بوی نامطبوع تهران تشکیل داده است.

غلامحسین آرام افزود: در حال حاضر نماینده فرمانداری نیز در حال اعزام به کمیته بوی نامطبوعی است که کیومرث کلانتری مدیرکل محیط زیست استان تهران از تشکیل آن خبر داده بود.

بررسی نقش کارخانه‌های غرب و جنوب پایتخت در ایجاد بوی نامطبوع

سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از بررسی نقش کارخانه‌های مستقر در غرب و جنوب پایتخت در ایجاد بوی نامطبوع پایتخت خبر داد.

صمیم روزبهانی با اعلام این خبر گفت: پس از انتشار بوی نامطبوع تمامی گزینه‌های محتمل به عنوان علت این موضوع را به ترتیب اهمیت بررسی کردیم؛ ترکیدگی و نشت گاز شهری، انتشار مواد خطرناک، تغییر در نحوه فعالیت مراکز انباشت زباله و فعالیت پالایشگاه تهران را بررسی کردیم که مسئولان هر یک از این واحدها نقش این موارد را در انتشار بوی نامطبوع رد کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تنها یک گزینه باقی مانده که در حال بررسی است و آن انتشار مواد خام سوزی و خروجی اگزوزهای کارخانه‌های غرب و جنوب تهران است. در این رابطه به مناطق ۲۱ و ۲۲ و مناطق جنوبی ابلاغ کردیم تا وضعیت را پایش و نتیجه را اعلام کنند.

به گفته روزبهانی براساس اطلاعات اورژانس، انتشار بوی نامطبوع در تهران تاکنون مصدومی نداشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 66
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 29
 • تهرانی IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  111 0
  این بو به هیچی و هیچکس مربوط نیست همه خونسرد و بی تفاوت به موضوع نگاه میکنند - لعنت خدا بر کسانیکه عرضه و علم ندارند اما با باند بازی در پست مدیریتی نشسته اند
  • IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   28 2
   باز مرگ دسته جمعی مردم بدبخت
  • IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   4 0
   ممکنه حمله شیمیایی منافقین باشه(نه حالا حتما مجاهدین) به این دلیل که ترکیبی پیدا شده که اعتقادات مذهبی رو کم میکنه ممکنه کنار رفتن پرده غیب باشه و بوی گناهان باشه ممکنه به خاطر کم شدن آب های زیر زمینی باشه
  • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   7 1
   22:50 تو کارگردان خوبی برای فیلم های تخیلی میشه. پیشنهاد میکنه تجدید نظر کنی توی کارت
 • IR ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  42 1
  همه تبرئه شدند احتمالا کار البرزی هاست که باد بوی فاضلاب آنها را برای تهرانی ها می برد
 • ألموت ألإسرائيل IR ۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  75 41
  كار صهيونيسم جهانيه، دارن بو هاي مطبوعمونو ميدوزدن.
  • محمد IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   30 53
   از نوع کنایه ات معلوم است که طرفدار صهیونیزم جهانی هستی و با این روش از آنها دفاع کرده ای و کسی که به کسی یا گروهی علاقه مند باشد با همان گروه محشور می شود
  • BE ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   22 6
   شایدهوادارای نتان یابو کار دست خودشون داده باشن ، اینجوری که بوش میاد بد جوری کلافن بنده خداها
  • BE ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   0 2
   یعنی اگه بوهای مطبوعمون تموم بشه فقط بوی گند باقی میمونه ؟
  • IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   13 2
   نه منظورس اینه که بی عرضگی ها مقصری بهتر از صهیونیزم ندارن
  • IR ۰۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   13 0
   نمیدزدن مثل حرفای بودارت ذاتا بوی خباثت و جنایت میدن
 • US ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  78 51
  یا زمین درتهران آماده یک زلزله عظیم میشود یازمین درتهران آماده یک آتشفشان عظیم میشود درآخرالزمان تهران واصفهان بایدبکل نابودشوندچون بناحق وبابودجه سایراستانهاآبادشده اند قطعاامام زمان تهران را قبول نخواهندداشت
  • IR ۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   46 6
   این شرایط نتیجه انتخاب خود تهرانی هاست خود کرده را تدبیرنیست
  • برزابادی RO ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   30 45
   مردک نفهم صهونیست چرا مضخرف میگی
  • حمید US ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   21 25
   خطاب به 20:33، چرا چرت و پرت می گی ابله؟!!!! هر اتفاقی می افته باید بیمارانی مثل جنابعالی علیه اصفهانی ها و تهرانی ها عقده گشایی کنند و دروغ بگویند؟!!!!!!! واقعاً باید از خودت خجالت بکشی که بدون سند و مدرک و مستندات فقط ادعا می کنی، اصفهان در طول تاریخ همواره جزو بزرگترین مراکز اقتصادی و فرهنگی و سیاسی ایران بوده و هست و خواهد بود، در حال حاضر هم اصفهان بعد از تهران بیشترین مالیات را می دهد ، از نظر دریافت اعتبارات دولتی هم اصفهان در رده های آخر قرار دارد، این اطلاعات را به راحتی می توانی از طریق سایت های معتبر که اطلاعات اقتصادی استانها را ارائه می دهد، بدست بیاری.
  • IR ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   13 2
   زیادی زهرماری خوردی
  • IR ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   25 1
   کدوم انتخاب؟ من متولد تهرانم اما این حاصل لفت و لیس همشهریهای شماست. کدوم اینها تهرانی هستن که ما رو هم بدبخت کردن.
 • IR ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  100 1
  شاید بوی گند بی لیاقتی خیل زیادی از مسئولینه. وگرنه با هیچ منطقی این حجم از بی تدبیری توجیه پذیر نیست.
 • US ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  51 5
  اینم از مدیریت بحران شهرداری اصلاح طلب! چند روز هست یه منشاء بو رو نمی تونند پیدا کنند بعد از مدیریت صحیح و سریع و خوب مترو در زمان بارندگی در دوران قالیباف ایراد می گرفتند. این بو بنابر گزارش ها دو سه روز هست که در جنوب تهران پخش شده و امروز فقط فراگیر شده. واقعاً بی عرضگی تا کجا.
 • قمی IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  24 18
  جنگ روانی جریان تزویر برای به خیابان رختن مردم! مراقب بهانه سازیها باشید!
 • IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  54 13
  بوی گند انتخاب و عملکرد تهرونیا در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس هست که زده بالا ،،ناراحت نشید ولی خب تهرونه دیگه
 • IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  22 3
  این بو چندین روز بود که در یافت آباد مخصوصا خیابان لشکری و فتح به مشام میرسید. احتمالا از دریاچه و جنگل چیتگر است.
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  46 4
  بوی اسلاحات به مشام می رسد
 • IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  42 18
  بوی بد از نشانه های عذاب خدا به قوم ستمکار میتونه باشه؟!
 • نادر IR ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  32 17
  زلزله در راهه
  • IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   19 7
   تجربه ثابت كرده زلزله بو نداره
 • علی IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  15 23
  بلاهای حاصل از گناه.مردم باید خود را به بدتر از اینها آماده کنند.
  • US ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   25 1
   بوی فساد مسولین نه مردم. بیچاره مردم ایران این همه صبر و تحمل داشتند و این همه فداکاری کردند.
 • IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  48 12
  بوی سوختگی دماغ اصلاح طلبهاست
  • BE ۰۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   33 0
   جمله دقیق همین بود
 • IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  42 5
  بوی ته گرفتن برجام است
 • IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  43 1
  دقیقا میدونن منشا بو کجاست منتها مردم نامحرمند و خودشون بی عرضه
 • IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  17 7
  زلزله در راه است
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  45 2
  منشاءش مشخص نیست اما مردم نگران نباشند ...خخخ
 • IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  36 5
  بوی افتضاحات رییس سازمان خصوصی سازی است
 • IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  47 0
  همش غافلگیر میشن
 • IR ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  21 40
  بوی مشرق همه ی جهت ها را می گیرد راست میگی این یکبار را منتشر کن بی وجود!
  • BE ۰۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   28 9
   این مشرق بنده خدا که هر چی فحش میدین منتشر میکنه ، بعضی موقع ها اشتباهی سانسور میکنه !
 • IR ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  21 0
  بنده حدود ساعت پنج و نیم در لویزان این بویی بد را به شکل یک توزیع وسیع استشمام کردم عجیبه
 • IR ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  35 0
  تهران از شدت فساد و ظلم و بی عدالتی و فاصله سرسام آور طبقاتی خیلی وقته بوی لجنش عالم و آدمو برداشته . حالا فهمیدین ؟
 • DE ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  3 0
  حسگرهای دماغ پس از گرفتن و حس کردن بو بافعل وانفعالات شیمیایی آنرابه پالس یا جریان الکتریکی تبدیل کرده و اعصاب مغز را باخبر مینمایند.حالا میشه یک پله جلوتر رفت و با پخش امواج الکترو مغناطیس با فرکانس بوی نامطبوع مستقیم مغز را فرماندهی نمود.قسمتی از جنگ الکترونیکی در آینده همین تاثیرات روی نفرات متخاصم است.آیا بشر اکنون به آنجا رسیده است؟
 • IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  2 13
  انفولانزای عراقی بیداد میکنه
 • مهدی IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  23 0
  متاسفانه وقتی یه عده افراد بیسواد و نالایق میشن مسئول همین میشه
 • حسین RO ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  22 1
  بوی گند اصلاحطلب(افسادطلب) هاست
 • IR ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  5 8
  خوب ترکیدگی فاضلاب میدان انقلاب در آستانه چهل سالگی انقلاب خخخ
 • IR ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  22 3
  حتما فتنه جدیدی در راه است قراره اعتراضات دی ماه پارسال دوباره تکرار بشه
 • US ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  0 1
  هیچ بویی در تجریش و جردن امروز استشمام نشد
 • IR ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  21 0
  این بوی بعضی مسؤولین دله دزده که گندش بالا اومده!
 • IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  4 22
  چه کارهایی که برای زمین زدن اصلاح طلبان نمیکنن
 • DE ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  12 14
  بوی دهه فجر است
  • DE ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
   0 0
   آره دهه فجر که میشه ضدانقلاب و وطنفروشان و غربگرایان و براندازها و زیراندازها ...همه یادشون میاد چطور با سیلی ملت و اردنگی ملت به سوراخهاشان رانده شدند و یاد اون شکستها باعث میشه از ترس بوی نامطبوع از خود در کنند.
 • IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  5 0
  رئیس مدیریت بحران تهران: مردم نگران نباشند فوقش می میرید.
 • DE ۰۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  3 17
  بوی گاز خردل و یا گازهای شیمیائی در اثر آزمایشات نظامی و یا نفوذ از انبارهای نظامی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۰۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  2 4
  اینم بندازیم گردن استکبار جهانی!
 • IR ۰۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  2 1
  من پیشنهاد می کنم دولت یک هفته مصرف نخود را در تهران ممنوع کند . از همشهری های عزیزخواهش می کنم حواس شان کاملا جمع باشد و با دقت مراقب نخود های عمل نکرده باشند
 • رضا IR ۰۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  20 0
  بوی بی تدبیری
 • امیرهوشنگ نورا IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  4 0
  گندش در آمده، همه به دنبال منشاء بوی گند و تازه برویم! فقط حواسمان باشد که مبادا از خودمان باشد!
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  6 2
  شاید بو از فعل و انفعالات درون زمین خبر میده اگه تا چند روز دیگه نشانه هایی مثل صدا و ....دیده شد حتما زلزله در راه است
 • محمد IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  4 2
  احتمالا فعال شدن قله دماوند هم میتونه باشه چند وقت پیش هم یخچالهای دماوند بطور ناگهانی کنده شد و باعث خرابی شد
 • محسن IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  4 0
  فقط تایید و تکذیب ها رو عشقه خخخخخ. اگ بدونین چنصد ساعت اضافه کاری و حقوق مفت داره بخاطر این بو میره توی فیش این مثلا مدیرها
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  8 2
  بوی گلابیهایی است که بعدازبرجام وعده دادن!!!!!!منتهاگندیدن
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  16 0
  احتمالا چند نفر تخم مرغ اب پز و کلم و لوبیا خوردن شام
 • IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  13 1
  به احتمال زیاد منشا بو نعش متعفن برجامه!
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
  0 0
  داره یه بوهایی میاد همه در می رن همه در می رن در گیرن
 • ناشناس IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  0 0
  برابربررسی های بعمل امده این بوی نامطبوع ناشی ازتجمع گازدر انبارزیرزمینی به عمق 21 متری فاضلاب ساختمان پلاسکو که سالها پیش مسدود گردیده بوده ودر اثر حفاری ونشت ان به بیرون ایجاد گردیده .
 • IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  2 0
  در اطراف کوه سبلان هم در مناطق بوی نامطبوع به مشام میاد و قطع میشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس