کد خبر 925161
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی‌های وزارت بهداشت اختصاص دادیم و مجبور شدیم ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی برای بدهی دارویی برداشت کنیم.

به گزارش مشرق، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا جایی که اطلاع دارم کمیسیون‌های اصلی و مرتبط با بودجه کلیات لایحه بودجه ۹۸ را تصویب کردند.

وی خاطر نشان کرد: در حال دفاع از بودجه ۴۰۷ هزار میلیارد تومانی منابع عمومی، در کمیسیون‌های مجلس هستیم و امیدوارم تا اواخر بهمن بودجه را به پایان برسانیم.

نوبخت یادآور شد: دولت به فرصتی هم برای تنظیم آئین نامه‌های بودجه نیاز دارد و مجلس محترم به این مهم توجه می‌کند و تا پایان امسال بودجه را به اتمام خواهد رساند.

بیشتر بخوانید:

فیلم / علت استعفای وزیر بهداشت از زبان خودش!

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: بیش از ۳۳۰ ردیف در دیگر ردیف و فصول بودجه ادغام شد و تلاش داریم برای سال آینده با تقلیل ۴۰ ردیف، شفاف کردن اعتبارات جاری و هزینه‌های تملک دارایی را در نظر بگیریم.

نوبخت در واکنش به اخباری که در رابطه با حقوق بازنشستگان در بخش خبری ۲۰:۳۰ شب گذشته پخش شد، توضیح داد: با دو مشکل تا اینجای کار مواجه هستیم و دستگاه‌ها نتوانستند اموال مازاد را برای تامین به فروش برسانند.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه با هماهنگی دستگاه‌ها اقدام به استفاده از سرجمع اعتبار خود دستگاه‌ها کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین در این رابطه بیان کرد: همواره در پایان سال تخصیص بودجه دستگاه‌ها را تا ۱۰ درصد افزایش می‌دهیم.

نوبخت به اقدامی در رابطه با آموزش و پرورش اشاره و اظهار کرد: اقدامی که برای وزارت آموزش و پرورش انجام دادیم برای وزارت بهداشت قابل اجرا نبود و نمی‌توانستیم از همان ردیف‌هایی که برداشت کردیم برای دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز برداشت کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی‌های وزارت بهداشت اختصاص یافت و با وجود آنکه این ردیف‌ها را کامل پرداخت کردیم مجبور شدیم ۵۰۰ میلیون یورو با اجازه مقام معظم رهبری از صندوق ذخیره ارزی برای بدهی دارویی وزارت بهداشت اختصاص دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه یادآور شد: وزارت بهداشت تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان از اعتبار طرح‌های عمرانی را علی الحساب برای بدهی دارو دریافت کرده است.

نوبخت با طرح این پرسش که آیا بدهی‌های وزارت بهداشت ناشی از عدم تخصیص‌های سال گذشته این وزارتخانه است؟ یادآور شد: در ابتدای سال برای آنکه طرح سلامت به مشکل بر نخورد و وزیر بهداشت دچار استرس نشود، منابع را با توافق به وزیر بهداشت ارائه دادیم تا بر اساس آن منابع برنامه ریزی کند.

وی تاکید کرد: متعهد هستیم تا تمام منابع را برای وزارت بهداشت تامین کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین عنوان کرد: سوال من این است ربان‌هایی که هر پنجشنبه به عنوان افتتاح بیمارستان پاره می‌شود، از کجا تامین می‌شود؟

نوبخت با بیان اینکه افتتاح‌ها نتیجه همراهی سازمان مدیریت است، یادآور شد: وزارت بهداشت باید ۳ هزار میلیارد هزینه‌های علی الحساب را که متعلق به هزینه‌های عمرانی است، برگرداند.

وی با تاکید بر اینکه دولت هزینه‌های آموزش و اشتغال هم دارد، افزود: کشور دچار دشواری است و باید همه مشکلات و مسائل را برطرف کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همین الان ۳ هزار میلیارد تومان برای گندمکاران اختصاص دادیم. اینکه بخشی صرفاً مطالبه بودجه کند درست نیست و نباید از نظر سیاسی ناراحتی‌های وزیر را پیگیری کرد.

وی ادامه داد: بیمه سلامت هم که در اختیار وزارت کار بود، از آن وزارتخانه منفک شد و به وزارت بهداشت پیوست. اینکه مسائل را صرفاً با هزینه کردن حل کنیم هر شخصی می‌تواند انجام دهد.

نوبخت در بخشی از سخنانش تصریح کرد: چطور مشکل بازنشستگان دیگر ارگان‌ها حل شد و مشکل بازنشستگان وزارت بهداشت حل نشد؟ آیا ما تفاوتی میان آنها قائل هستیم؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس