دبیرکل جنبش جهاد اسلامی : صهیونیست‌ها باید همه جا منتظر ما باشند/ تل‌آویو را در جنگ جدید غافلگیر خواهیم کرد

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با هشدار به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای هرگونه ماجراجویی نظامی جدید بر ادامه مقاومت تا آزادسازی کامل سرزمین فلسطین از اشغال صهیونیست‌ها تاکید کرد.

به گزارش مشرق، «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه فلسطینی‌ها هرگز از اصول خود کوتاه نمی‌آیند، بر ادامه مقاومت در برابر رژیم اشغالگر قدس تا آزادی کامل فلسطین از اشغال این رژیم تاکید کروی هدف از طرح‌های سازش از جمله طرح موسوم به معامله قرن رئیس جمهوری آمریکا را حمایت همه جانبه از رژیم صهیونیستی دانست و خاطر نشان کرد معامله قرن ترامپ، توطئه جدیدی برای تحمیل تروریسم بر منطقه است. وی در عین حال معامله قرن را طرحی شکست خورده دانست که هیچ تغییری در منطقه ایجاد نکرد.

النخاله درباره تجاوز نظامی اخیر رژیم صهیونیستی که به سبب پاسخ قدرتمندانه مقاومت بسیار کوتاه بود و این رژیم بلافاصله عقب‌نشینی کرد، خاطر نشان کرد اگر این جنگ ادامه پیدا می‌کرد، مقاومت همه شهرهای صهیونیست‌نشین را هدف قرار می‌داد.

بیشتر بخوانید:

رهبر معظم انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین: بشارت پیروزی‌های بزرگ‌تر از به‌زانو درآوردن ۴۸ ساعته رژیم صهیونیستی / اگر مقاومت کنید پیروز خواهید بود

وی تصریح کرد که حضور پررنگ نیروهای مقاومت در درگیری‌های اخیر اشغالگران را سردرگم کرد، دشمن برای اولین بار از طریق میانجی مصری در درگیری‌های اخیر خواهان آتش بس شد و اگر به جنگ ادامه می‌داد همه شهرهایشان را هدف قرار می‌دادیم.

النخاله با بیان اینکه در هر جنگ احتمالی که رژیم صهیونیستی در آینده به راه اندازد، همه محورهای مقاومت شرکت خواهند کرد، درباره جایگاه کنونی مقاومت و توانمندی‌اش گفت مقاومت با چالش‌ها قدرت می‌یابد و شیوه‌ها و با ابتکار خود ابزار جدیدی برای آن ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه مردم فلسطین تا از بین بردن کامل رژیم صهیونیستی در منطقه به مبارزات خود و بازپس‌گیری حقوق خود ادامه می‌دهند، اظهار داشت گروه‌های مقاومت هم توانمندی خود را برای رویارویی با رژیم صهیونیستی اثبات کردند، مردم فلسطین هم مقاومت را از آن خود می‌دانند و از آن حمایت می‌کنند.

النخاله که با العالم گفت‌وگو می‌کرد، از امکانات دفاعی و انسانی مناسبی که مقاومت در اختیار دارد، سخن گفت و خاطر نشان کرد: پیام ملت فلسطین این است که مقاومت عنوانی از یک آرمان به شمار می‌رود و ملت فلسطین نیز این گزینه را کنار نخواهد گذاشت، رژیم صهیونیستی به امید خدا رو به نابودی است.

وی با انتقاد از رویکرد سازشکارانه بسیاری از کشورهای عربی درباره توافق سازش اسلو هم گفت توافق اسلو، ناکامی وحشتناکی را اثبات کرد، از این توافق اسلو صرفاً هماهنگی امنیتی با اشغالگران باقی مانده است، ما با اشغالگری واقعی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و شهرک‌هایش روبرو هستیم.

نخاله افزود: از تشکیلات خودگردان می‌خواهیم برای مذاکره، سر یک میز بنشینیم در غیر این صورت زمان مذاکره منقضی خواهد شد، هیچ کس حق ندارد از حقوق ملت فلسطین چشم پوشی کند.

وی با تاکید بر شکست طرح‌های سازش و افزایش توان گروه‌های مقاومت تصریح کرد مقاومت مسلحانه، راه اصلی در مقابله با اشغالگران باقی خواهد ماند.نیروهای مقاومت با اثبات حضور قدرتمند می‌دانی خود توانسته اند توازن قدرت در منطقه را تغییر دهند. به گفته وی، سازش فلسطینی (اشاره به ابومازن و تشکیلات خودگردان تحت ریاست وی) به بن بست رسیده است.

دبیرکل جهاد اسلامی با تاکید بر این مهم که مقاومت هم اکنون در بهترین شرایط خود قرار دارد تصریح کرد: جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان از مقاومت حمایت می‌کنند، امکانات نیروهای مقاومت در حال به روز رسانی است.

النخاله تصریح کرد اسرائیل در هر درگیری در آینده غافلگیر خواهد شد، در درگیری‌های اخیر هیچ یک از افرادی موشک انداز و نیروهای مقاومت در مرزها به شهادت نرسیدند که این مسئله دشمن را غافلگیر کرد، مقاومت توانایی حمایت از ملت فلسطین را دارد.

وی تاکید کرد: ما از زیر زمین و آسمان با دشمن مقابله می‌کنیم و صهیونیست‌ها باید همه جا منتظر ما باشند، ما یقین داریم که بر اسرائیل پیروز خواهیم شد و این رژیم نابود خواهد شد، به مقاومت ادامه می‌دهیم و عقب نخواهیم نشست، نیروهای مقاومت منطقه با یکدیگر در ارتباط هستند و این همکاری حد و مرزی ندارد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی اظهار داشت: همه محورهای مقاومت در درگیری بعدی شرکت خواهند کرد، نیروهای مقاومت و محور مقاومت برنامه و طرح‌هایی برای مقابله با دشمن دارند، هماهنگی استراتژیکی میان گروه‌های مقاومت نوار غزه وجود دارد و اتاق عملیات مشترک را حفظ کرده و آن را تقویت می‌کنیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس