کد خبر 923486
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
بهرام قاسمی نمایه

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران سفر دزدانه و مخفیانه ترامپ به عراق را خارج از عرف دیپلماتیک و بی احترامی به حاکمیت ملی این کشور خواند.

به گزارش مشرق، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با انتقاد از سفر خارج از عرف دیپلماتیک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به عراق، آن را بی احترامی به حاکمیت ملی عراق خواند و افزود: همانگونه که آقای ترامپ در سخنان خود در جمع نظامیان آمریکا در عین الاسد بدان تصریح کرد به رغم دخالت‌های بی شمار، هزینه‌های هزاران میلیارد دلاری و پرداخت‌های سنگین حیثیتی غیر فابل جبران برای مردم ایالات متحده آمریکا که منجر به حضور نظامی غیر قانونی و نا مشروع آمریکا در منطقه به ویژه عراق شد، وی امروز مجبور است کاملاً مخفیانه و به عبارتی دزدانه و تحت شدیدترین تدابیر حفاظتی - امنیتی قدم به سرزمین یکی از کشورهای منطقه بگذارد و این چنین مورد انتقاد صاحبنظران و بی توجهی مقامات عراقی و مخالفت مردم این کشور قرار گیرد.

بهرام قاسمی با انتقاد شدید از سخنان مداخله جویانه و فرصت طلبانه دونالد ترامپ عنوان کرد: دولت‌ها و ملت‌های منطقه هیچگاه اجازه سو استفاده به بیگانگان متجاوز و منفور برای تفرقه افکنی بین کشورهای منطقه را نخواهند داد.

بیشتر بخوانید:

کاربران عراقی از خجالت ترامپ درآمدند

ترامپ چطور از سربازی فرار کرد؟

وی گفت: این نه آمریکای زیاده خواه و حامی به تمام معنای تروریسم، بلکه ملت‌های بیدار منطقه بودند که با درک به موقع شرایط و با هم افزایی امکانات مادی و معنوی خود توانستند تروریست‌های تشکیل، تسلیح و تأمین مالی شده توسط آمریکا و صهیونیسم را تار و مار و سرکوب کنند.

قاسمی در پایان تاکید کرد: بی تردید دیر زمانی نخواهد پایید که همه کشورهای منطقه دریابند ثبات و امنیت منطقه جز با اتکاء به منابع و ظرفیت‌های داخلی، منطقه‌ای و بین المللی خودشان میسر نیست و نیروهای بیگانه نیز دیر یا زود مجبور به ترک تمام منطقه شوند.

وی خاطرنشان کرد: بهتر آن است که آقای ترامپ مروری جدی و همه جانبه به تحولات جهان و منطقه غرب آسیا از آغاز دوران ریاست جمهوری خود تاکنون داشته باشد؛ شاید در پرتو این نگاه مجدد و با استفاده از آنچه گفت، آنچه شد و آنچه خواهد شد درس‌های لازم را بیاموزد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس