مرتضی سرهنگی

رئیس حوزه هنری در آیین رونمایی از مستند پرتره مرتضی سرهنگی «متولد آذر» گفت: سرهنگی فرزند زمان خود است و انسانی که فرزند زمان خود باشد، هویت‌آفرین بوده و هویت‌ساز می‌شود.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، مراسم رونمایی از مستند پرتره مرتضی سرهنگی با عنوان «متولد ‌آذر» عصر امروز (یکشنبه ۲ دی) در حوزه هنری برگزار شد. در این مراسم که با حضور چهره‌های شاخص فرهنگی برگزار شد محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری اظهار داشت: نزدیک به ۳۰ سالی است که خدمت آقای سرهنگی هستیم، هر سال هم به واسطه همین نزدیکی مطالب فراوانی آموخته‌ایم.

وی با بیان اینکه مرتضی سرهنگی فرزند زمان خویش است، گفت: این نکته مهمی است اگر کسی فرزند زمان خود باشد موقعیتی را که در آن قرار دارد شناخته و دچار اشتباه نمی‌شود بنابراین کارهای بزرگی انجام می‌دهد.

مؤمنی تصریح کرد: انسانی که فرزند زمان خود باشد هویت‌آفرین و هویت‌ساز می‌شود و آقای سرهنگی، هم زمان خود را شناخت و هم به دیگران شناساند.

وی به سال‌های جوانی سرهنگی در سه دهه پیش اشاره کرد و توضیح داد: او در آن زمان اقدام به کاری کرد که کسی اهمیت آن را در آن زمان نمی دانست. او برای شناخت مردم ایران گفت که باید سراغ اسرا برویم و از زبان دشمن مردم خود را بشناسیم. این از فرزند زمان خود بودن ناشی می‌شود. 

در ادامه این مراسم محسن یزدی مدیر مرکز مستند حوزه هنری در سخنانی اظهار داشت: راضی کردن آقای سرهنگی برای ساخت پرتره با لطایف‌الحیل همراه بود، مسیری طولانی هم برای ساخت طی شد اما خدا را شاکر هستم این مستند جزء افتخارات ما شده است تا بتوانیم از آقای سرهنگی تصویری منسجم ضبط کنیم.

به گفته یزدی، سیدرضا حسینی سازنده این مستند حدود ۲ سال درگیر آن بود ولی در این طی طریق، سرهنگی هم لطف کرد و علی‌رغم طولانی شدن کار، همراهی‌های خوبی انجام داد تا این کار به نتیجه برسد قاعدتاً پرتره آقای سرهنگی کار سختی است چون همه او را می‌شناسند و انتظار دارند کار فوق‌العاده‌ای ساخته شود.

مدیر دفتر مستند حوزه هنری تأکید کرد: آقای سرهنگی گل است، هر چند ما تازه چند سالی است که وارد حوزه شدیم اما در دوره‌ای که سیستم بروکراسی پرورش دهنده خصایص حیوانی آدم‌هاست، در زمانی که افراد زیادی وقتی مدیر می‌شوند حالشان عوض می‌شود، سرهنگی عوض نشد. او آدم عجیبی است.

وی در پایان تأکید کرد: سرهنگی تمام وجودش را وقف کار کرد، برای من منش سرهنگی الهام‌بخش است و الحمدلله در مجموعه‌ای نفس می‌کشم که آقای سرهنگی نفس می‌کشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس