کد خبر 921101
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
پلمب و تخریب ۳۱ رستوران‌ متخلف در فرحزاد و جاده سولقان

شهردار منطقه ۵ با اشاره به ارزش افزوده ملک در منطقه ۵،‌طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته ۲۴ رستوران در محدوده فرحزاد و جاده سولقان پملب و ۷ رستوران نیز دستور تخریب داده شده است.

به گزارش مشرق، رجبعلی خسروآبادی در نشست خبری خود با اشاره به ارائه گزارش عملکرد یکصد روزه خود در شهرداری منطقه 5 اظهار کرد: طی این مدت اقداماتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی، عمرانی، شهرسازی، حمل و نقل و ... اجرا شده است. علاوه بر این اقدامات برنامه‌ها و چشم‌اندازی نیز برای سال 98 تهیه و پیش‌بینی شده است و در واقع نگاه ما در شهرداری منطقه 5 نگاه اجتماعی است وحتما این نگاه را در منطقه 5 ترویج می‌دهیم.

بیشتر بخوانید

خط و نشان برای متصرفان اراضی ملی شمال تهران

روشنگری دادستانی از تخریب چند ویلا در بستر رودخانه جاجرود

وی گفت: هر جا که توانسته‌ایم به موفقیت‌هایی دست یابیم این موفقیت‌ها مربوط می‌شود به داشتن پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی و به همین منظور ما تاکید ویژه‌ای بر اجرای پروژه‌های عمرانی با داشتن پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی کرده‌ایم.

شهردار منطقه 5، ارتباط با نهادهای مرتبط و سایر حوزه‌ها را از دیگر برنامه‌های حوزه کاری خود عنوان کرد و گفت: در همین زمینه سهشنبه‌شب‌ها، دیداری با ساکنان منطقه در مساجد خواهیم داشت که در این دیدارها به مشکلات و موانع مردم رسیدگی می‌شود و خوشبختانه این دیدارها و نگاه‌های چهره به چهره کمک کرده است معضلات منطقه کاهش یابد.

خسروآبادی افزود: یکی از مشکلات در منطقه 5، حوزه شهرسازی بوده است و مردم نسبت به این موضوع اعتراضات زیادی را داشته‌اند و در ابتدای ورود بنده نیز این معضلات وجود داشته و بر همین اساس ما ملاقات‌های مردمی را در این بخش برگزار کردیم. ضمن اینکه دفتر پیگیری در معاونت شهرسازی ایجاد کردیم تا مشکلات و موانع مطرح شده از سوی شهروندان را پیگیری کنند.

وی گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده، میزان اعتراضات نسبت به حوزه شهرسازی در منطقه 5، کاهش یافته است. به طوریکه در گذشته 80 درصد از ملاقات‌های عمومی به حوزه شهرسازی مربوط می‌شد اما با اقدامات اخیر اعتراضات به نحو چشمگیری کاهش پیدا کرده است. اعتقاد داریم اگر مردم منطقه 5، به شهرداری اطمینان پیدا کنند می‌توانیم اقدامات موثری را در جهت توسعه منطقه برداریم. ضمن اینکه بر اساس آمار ارزش افزوده ملک در منطقه 5 نسبت به سایر مناطق بیشتر است و این منطقه فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

وی گفت: در طرح جامع شهر تهران نیز منطقه 5 به عنوان منطقه گردشگری در غرب تهران محسوب شده است.ضمن اینکه 10 درصد از جمعیت تهران حدود 850 هزار نفر در منطقه 5 سکوت دارند و منطقه 5 پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری به خصوص در حوزه گردشگری محسوب می‌شود.

خسروآبادی با اشاره به ویژگی‌ها و مشخصات جغرافیایی منطقه 5 گفت: استقرار پارک کوهسار با حدود 6 هزار هکتار فضای مناسبی را در حوزه گردشگری رقم زده است به طوریکه هزار هکتار از این مجموعه در محدوده شهری و 5 هزار در حوزه منابع طبیعی قرار دارد و امیدواریم با تفاهمنامه‌هایی که با منابع طبیعی امضا خواهیم کرد ظرف یک ماه آینده فضای بهتری را در حوزه گردشگری در منطقه فراهم کنیم.

شهردار منطقه 5، افزود: در دو طرف کوهسار دو مجموعه گردشگری از جمله در شرق، فرحزاد و در غرب، کن قرار دارد ضمن اینکه ما جلساتی را درخصوص تونل کن برگزار کرده‌ایم و در آینده نزدیک فضای گردشگری در منطقه با همکاری سایر ارگان‌ها توسعه پیدا خواهد کرد. امیدواریم ظرف یک ماه آینده مطالعات مورد نظر در خصوص احیاء رودخانه کن به منطقه 5 ارسال شود و ما بتوانیم این مجموعه را احیا کنیم.

وی در ادامه نشست خبری به برخی از سرفصل‌ها و مشکلات منطقه 5 و محدوده کن اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی کن این است که این محدوده نه روستا محسوب می‌شود نه شهر و همین امر مشکلات عدیده‌ای برای این محدوده به بار آورده است. ضمن اینکه شورای عالی شهرسازی مصوبه‌ای را در خصوص کن تصویب و ابلاغ کرده‌اند که این مصوبه زمینه توسعه کن را فراهم خواهد کرد.

وی در ادامه نشست خبری به ستاد بازآفرینی و تشکیل آن در منطقه 5 اشاره کرد و گفت: پیش از این فعالیت این ستاد در منطقه 5 فراهم نشده بود و خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته این ستاد فعالیت خود را آغاز کرده است و امروز عصر نخستین جلسه ستاد د رحوزه‌های مختلف از جمله مشکل کن برگزار خواهد شد که امیدواریم این محدوده تعیین تکیلف شود.

شهردار منطقه 5 ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی درخصوص توسعه‌ها این است که توازنی بین توسعه و حفاظت صورت نمی‌گیرد و همین امر مشکلات عدیده‌ای را به بار می‌آورد و این در حالیست که ما با مشکلات عدیده‌ای درخصوص فرحزاد در منطقه 5 روبرو هستیم.

وی به فعالیت برخی از رستوران‌ها در منطقه 5 اشاره کرد و گفت: باید در حوزه رستوران‌ها فرحزاد ساماندهی و متاسفانه برخی اتفاقات نامناسب در این منطقه صورت می‌گیرد که این اتفاقات در شان منطقه و تهران نیست و در برخی مواقع شاهد ارائه خدمات غیراستاندارد در این محدوده هستیم و به همین جهت ساماندهی فرحزاد در دستور کار قرار گرفته است.

خسروآبادی به فعالیت گرمخانه منطقه 5 اشاره کرد و گفت: این منطقه به طور دائم در طول یک سال فعالیت می‌کند و ظرفیت این مجموعه بالغ بر 120 نفر است و خدماتی در حوزه‌های مختلف حمایتی، درمانی و غذایی به پذیرش‌کنندگان ارائه می‌دهد.

شهردار منطقه 5 همچنین به درآمدهای پایدار منطقه اشاره کرد و گفت: ما در برخی از مواقع با مشکل درآمد در منطقه روبرو هستیم چراکه با توجه به محدوده منطقه، نوسازی ساختمان‌ها در این منطقه 5 صورت نمی‌گیرد و همین امر ما را با مشکلاتی در خصوص تامین منابع مالی روبرو می‌کند.

وی همچنین به مشارکت شهروندان در منطقه 5 اشاره کرد و گفت: ما نباید کاری را در منطقه انجام بدهیم که در پی آن مخالفت مردم را در پی داشته باشد و باید کارهایی در منطقه صورت بگیرد که منطبق با نیازهای مردم باشد و ما باید بتوانیم زمینه مشارکت شهروندان را بیش از گذشته فراهم کنیم.

خسروآبادی در ادامه با تاکید بر اینکه شهرداری یک نهاد خدماتی، فرهنگی و اجتماعی محسوب می‌شود گفت: تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌ها و بخش‌ها اقدامات موثر و بروزی را به شهروندان ارائه کنیم.

شهردار منطقه 5 در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت باغات در منطقه 5 گفت: پس از لغو مصوبه برج‌باغات، همچنان در انتظار مصوبه جدید از سوی شورای شهر تهران و ابلاغ آن هستیم و قطعا با ابلاغ مصوبه جدید می‌توانیم باغات کن را حفظ کنیم.

وی در ادامه با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در منطقه 5 تصریح کرد: یکی از معضلات اساسی، آسیب‌های اجتماعی و تردد موادفروشان در منطقه 5 است که البته در این زمینه اقداماتی برای ساماندهی شروع شده است که امیدواریم این اقدامات با سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها ادامه پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی هیچ توافق و تعاملی را درخصوص ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در منطقه فرحزاد نداشته است گفت: شهرداری در این زمینه ورود جدی را داشته است.

خسروآبادی در پایان در خصوص جمع آوری رستوران‌های متخلف در منطقه فرحزاد و جاده سولقان گفت: 24 رستوران پلمب شده که 18 رستوران نیز دستور موقت و 7 رستوران نیز تخریب شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • سید رضا IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
    3 0
    از همون شب ؛ دوباره می سازن !!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس