کد خبر 919818
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
بهتاش فریبا حاجیلو

اصغر حاجیلو، سرپرست تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که با عذرخواهی داوران مشکلی حل نمی‌شود و کمیته و دپارتمان داوری باید مشکلات مربوط به این حوزه را برطرف کنند.

به گزارش مشرق، اصغر حاجیلو درباره تساوی بدون گل استقلال مقابل پدیده خراسان در بازی معوقه از هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور، اظهار داشت: این بازی تمام شد و دو امتیاز استقلال هم رفت، دیگر چه صحبتی انجام دهیم؟ کمک داور بازی خودش صحبت و عذرخواهی کرده است، اما دو امتیاز از استقلال گرفته شد. اگر این دو امتیاز را گرفته بودیم، نزدیک صدر جدول می‌شدیم و اختلاف امتیازمان با صدر جدول به چهار امتیاز می‌رسید. الان بخواهیم حرف بزنیم بی‌مزه می‌شود!

وقتی 2 امتیازمان گرفته شده، چه کار کنیم؟
وی افزود: در جلسه هماهنگی قبل از بازی، همه می‌گویند امیدواریم تیم داوری بهترین تیم زمین باشد. ما هم گفتیم تیم داوری همیشه بهترین بوده است، اما خدا کند اشتباه تأثیرگذاری نداشته باشند. داور هم بخشی از عوامل حاضر در زمین است. بازیکنان، وینفرد شفر و امیرحسین فتحی، سرپرست باشگاه درباره این بازی صحبت کردند، اما بازی تمام شده و دو امتیاز ما نیز از دست رفته است. شما بگویید چه کاری از دست‌مان برمی‌آید؟

بیشتر بخوانید:

صحنه های مورد اعتراض استقلال در نیم فصل اول +فیلم

بازیکنان استقلال و پرسپولیس نباید جواب هم را بدهند
سرپرست باشگاه استقلال در خصوص صحبت‌های بازیکنان استقلال علیه پرسپولیسی‌ها و پاسخ‌های متقابل بازیکنان پرسپولیس گفت: این صحبت‌ها نه از سوی بازیکنان‌ ما و نه پرسپولیسی‌ها قشنگ نیست. هر اتفاقی که افتاده، بازیکنان باید در رفتارهای‌شان تجدیدنظر کنند. مردم به خوبی قضاوت می‌کنند و نظر می‌دهند. خیلی از دوستان ما که پرسپولیسی هم هستند، گفتند مقابل پدیده خوب بازی کردید و حق‌تان را خوردند. کسی نمی‌تواند بگوید بد بازی کردیم. این بازی یکطرفه بود و استقلال نمایش خوبی داشت. هیچ تیمی پدیده را این‌گونه گرفتار نکرده بود. اینکه به حاشیه برویم و جواب همدیگر را بدهیم و حرمت‌شکنی کنیم، کار درستی نیست. بازیکنان در تیم ملی و جای دیگر همدیگر را می‌بینند. هر تیمی باید از فوتبال خودش دفاع کند و بهتر است بازیکنان جواب یکدیگر را ندهند، چون اگر یک روزی مثل من پیر شوند، بتوانند سمت هم بروند. امروز بهترین هافبک تیم ملی و تاج سابق بین ما نیست. باید در این شرایط قدر همدیگر را بدانیم و در جوانی قضاوتی نکنیم که بعداً خودمان ناراحت شویم.

با عذرخواهی داور، کار درست نمی‌شود
حاجیلو در واکنش به اینکه پرسپولیسی‌ها اعتقاد دارند سیدمهدی رحمتی آغازگر این جریان‌ها بوده است، تصریح کرد: صحبت‌های رحمتی چیز خاصی نبود. به نظرم، فدراسیون، سازمان لیگ و دپارتمان داوری باید در تعطیلات لیگ دنبال نقاط ضعف خود باشند. دپارتمان داوری در مورد قضاوت‌های داوران بررسی کند. باید امکانات ویدیو چک را بیاورند تا صحنه‌های حساس، گل سالم یا پنالتی‌ها گرفته شود. یک امتیاز می‌تواند تعیین‌کننده تیم قهرمان باشد. داور بازی با پدیده، در اهواز نیز کار غیرمنطقی کرد و بازی را به دلیل بارش باران متوقف کرد. او حتی می‌خواست در تجدید بازی تصمیم دیگری بگیرد. در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمی‌افتد، اما داور این کار را کرد. هواداران وقتی این رفتارها را می‌بینند، چه کار کنند؟ بگویند مرسی داور عزیز، از شما ممنون هستیم که این اتفاق افتاده است؟! تیم زحمت می‌کشد و حق دارد نتیجه‌اش را بگیرد، اما چرا با اشتباه داور، نتیجه باید تغییر کند؟ مردم حق دارند اعتراض کنند. در تعطیلی 50 روزه لیگ، دپارتمان و کمیته داوران روی داوران‌شان کار کنند، ویدیو چک بگذارند تا صحنه‌های اشتباه را تکرار نکنند. با عذرخواهی و معذرت‌خواهی کاری درست نمی‌شود.

جواب هواداران را چه کسی می‌دهد؟
وی ادامه داد: داور با کسی پدرکشتگی ندارد، اما رفتارهای این داور (محمدحسین زاهدی‌فر) منطقی نیست. وقتی ناظر بازی به او اعتراض می‌کند، ما چه چیزی بگوییم؟ هواداران‌مان چه بگویند؟ 50 هزار نفر آمدند تا فوتبال قشنگ همراه با گل ببینند. داور می‌داند هوادار چند ساعت وقتش را برای دیدن یک بازی می‌گذارد؟ جواب این هوادار چه می‌شود؟ آیا با یک عذرخواهی همه چیز تمام می‌شود؟ دوستان لطفاً دنبال ویدیو چک باشند تا اشتباهات را به حداقل برسانند.

نباید در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال بخواهند رنگ‌ها را ملاک قرار دهند
سرپرست تیم فوتبال استقلال با اشاره به بحث‌هایی که در خصوص حمایت از پرسپولیس می‌شود، عنوان کرد: یک تعداد استقلالی هستند، یک تعداد پرسپولیسی. این علاقه از پدر به پسر به ارث می‌رسد، اما دلیلی ندارد در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال بخواهند رنگ‌ها را ملاک قرار دهند؟ این کار درست و منطقی نیست. هر کسی علاقه‌ای دارد و باید به آن احترام گذاشت، اما در اجرا نباید تیمی را که دوست ندارند، تخریبش کنند و نگذارند نتیجه بگیرد. در جلسه هماهنگی قبل از بازی، به غیر از یک نفر همه پرسپولیسی هستند، اما در کارشان می‌بینم که زحمت‌ می‌کشند. من استقلال را دوست دارم، صدر بار دیگر به دنیا بیایم، باز هم استقلالی‌ام و رنگ آبی را دوست دارم. غیر از رنگ آبی، هیچ رنگی را نمی‌پسندم. این مسئله شخصی است.

چرا کسی نمی‌گوید استقلال 4 بار به فینال آسیا رفته است؟
حاجیلو خاطرنشان کرد: علایق رنگی را در صداوسیما، گزارش‌ها و ... متوجه می‌شوید. اینکه گزارشگر یا مسئولی تیمش را دوست دارد، باید به علایقش احترام گذاشت، اما نباید تیمی را که دوست ندارد، تخریب کند. قبلاً فضا به شدت الان نبود. بارها گزارشگران از حضور تیم‌های ایرانی در فینال آسیا صحبت کرده‌اند، از پاس گرفته تا ذوب‌آهن و سپاهان، اما کسی درباره آن سالی که من و مرحوم حجازی کنار هم بودیم و تیم‌های الهلال عربستان و العین امارات را در زمین دیگری شکست دادیم، صحبت نمی‌کند، همان سالی که در فینال آسیا برابر جوبیلو ایواتا بازی کردیم. پس از آن بازی مرحوم حجازی گفت تا 10 سال دیگر تیمی به فینال آسیا نمی‌رود و همین اتفاق هم افتاد. به همه فینال‌ها اشاره کرده‌اند، اما استقلال را نمی‌گفتند و نمی‌گویند. مگر استقلال چند سال پیش با جوبیلو ایواتا بازی کرد؟ آن دیدار در ایام محرم برگزار شد. در آن مقطع، مردم به خاطر تاسوعا و عاشورا زیاد نمی توانستند، خوشحالی کنند. مرحوم حجازی در آن بازی تغییراتی ایجاد کرد، اما استقلال بازی خیلی خوبی انجام داد  و با بدشانسی قهرمان آسیا نشد.

مجری تلویزیون نباید به خاطر علایق رنگی، استقلال را تخریب کند
«چرا دوستان از اینکه استقلال چهار بار به فینال آسیا رفته است و از صحبت کردن درباره آن دریغ می‌کنند؟»، وی با طرح این پرسش افزود: چه تیمی دو ستاره قهرمانی آسیا دارد؟ چه تیمی چهار بار به فینال آسیا رفته است؟ طرفدار استقلال به خاطر داشتن دو ستاره قهرمانی آسیا روی پیراهنش حق دارد که حرف بزند، اما مجری تلویزیون به خاطر رنگی بودن، حرفی نمی‌زند. هواداران چنین چیزهایی می‌بیند و اعتراض می‌کند. عادل فردوسی‌پور گفته که به آدم‌ها باید به خاطر علایق‌شان احترام گذاشت، اما حق توهین کردن ندارند. اینکه بخواهیم در رسانه ملی، به خاطر علاقه به یک تیمی، از تیم دیگر و افتخاراتش حرف نزنیم، درست نیست. آقایان، در رسانه ملی باید حقیقت را بگویند. پرسپولیس زحمت کشید و به فینال آسیا رفت، اما نتوانست قهرمان شود. استقلال هم چهار مرتبه به فینال رسید که دو بار قهرمان شد. هوادار این تفاوت‌ها را می‌بیند و ناراحت می‌شود. در گذشته، فضا به این شدت نبود که علایق شخصی را دخیل بدانند.

مقصر بسته بودن پنجره پرسپولیس، تیم استقلال نیست
سرپرست تیم فوتبال استقلال در واکنش به اینکه برخی‌ها اعتقاد دارند پرسپولیس با پنجره بسته توانسته است نتایج خوبی کسب کند، گفت: مقصر بسته بودن پنجره بازیکن و مدیر قبلی باشگاه بوده است، همان‌طوری که مدیران قبلی باشگاه استقلال باعث شدند پنج بازیکن خوب از این تیم جدا شوند. ما که نمی‌توانیم این موضوع را گردن سازمان لیگ و پرسپولیس بیاندازیم. وقتی مدیریت و بازیکن اشتباه کرده‌اند، مقصر چه کسی است؟ بازیکن در قبال تیمش تعصب نداشته و رفته و باعث بسته شدن پنجره تیمش شده است، مقصر استقلال یا وزارت ورزش و جوانان نبوده‌اند. وقتی استقلال پنج بازیکنش را از دست داده، گناهش را نباید گردن وزارت ورزش بیاندازند. ما بهترین بازیکنان را از دست دادیم و شفر مجبور شد با بازیکنان جوان و جدید، تیم جدیدی بسازد. امروز استقلال تیم خوبی شده است و هوادار با افتخار به ورزشگاه می‌آید، تیمی که برابر پدیده نمایش خوبی داشت. پدیده در حالی مقابل سپاهان شکست خورد که بهترین بازی‌اش را انجام داد. استقلال بازی به بازی بهتر شد، اما به خاطر اشتباه داوری دو امتیاز بازی با پدیده را از دست داد.

شفر و فتحی درباره لیست ورود و خروج تصمیم می‌گیرند
حاجیلو در ادامه در مورد لیست ورود و خروج وینفرد شفر گفت: شفر و فتحی با هم صحبت کرده‌اند، اما هیچ گزینه‌‌ای را به من نگفته‌اند. خودشان در رابطه با خروج و اضافه کردن بازیکنان تصمیم خواهند گرفت. از اسفند ماه وارد بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا می‌شویم و تیم باید نتیجه بگیرد. بنابراین، شفر و فتحی در خصوص آینده استقلال تصمیم می‌گیرند و اینکه چطور تیم را تقویت کنند.

درباره عملکرد بازیکن نظر نمی‌دهم
وی در رابطه با انتقادهایی که از مارکوس نیومایر در بازی با پدیده شده است، تصریح کرد: من به عنوان سرپرست تیم حق ندارم که حرفی بزنم، چون درست نیست. بازیکن یک روز خوب دارد، یک روز هم بد. در خصوص کیفیت بازیکنان شفر نظر می‌دهد.

آمدن برخی افراد به امجدیه به درد مرحوم دانایی‌فرد نمی خورد
سرپرست تیم فوتبال استقلال با اشاره به درگذشت مرحوم ایرج دانایی‌فرد گفت: در برنامه شب‌های فوتبالی، مجری برنامه می‌گوید چرا از بازیکنان استقلال کسی به مراسم تشییع پیکر مرحوم دانایی‌فر شرکت نکرده است؟ آن کسانی که این حرف را می‌زنند، خودشان یک بار دانایی‌فرد را به برنامه دعوت کرده‌اند؟ متأسفانه عادت کردیم، مرده پرست باشیم، اینکه به امجدیه برویم و با پیکیر مرحوم دور افتخا بزنیم. چرا موقعی که پیشکسوتان زنده هستند، از آنها به برنامه‌های تلویزیونی دعوت نمی‌کنند؟ چرا گیر داده‌اند چه کسی به مراسم آمده، چه کسی نیامده است. آیا شما ایرج را در منزلش دیده بودید؟ در مراسم تشییع پیکر برخی از پیشکسوتان می‌آمد، اما کسی او را نمی‌شناخت. چرا وقتی ایرج در ایران بود، تماسی با او گرفته نشد؟ مگر مدرسه است که حضور و غیاب می‌کنید چه کسی آمده، چه کسی نیامده است؟ آمدن‌تان به امجدیه به درد ایرج نمی‌خورد. امحدیه پاتوق یکسری شده است، چرا قبلاً حال پیشکسوتان را نمی‌پرسیدند؟

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
  8 33
  الان مجری بگه استقلال بارسلوناس خیالتون راحت میشه؟ این تیم زپرتی تون چیه که باز به زمین و زمان گیر میدین. چهار تا طرفدار داره اینهمه جنجال میکنن اگه مثل پرسپلیس پر طرفدارترین تیم اسیا بودین چیکار میکردین؟
  • IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
   7 2
   جواب ابلهان خاموشیست
 • IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
  9 0
  هیس
 • لنگی بی ستاره IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
  10 7
  پرسپولیس از الهلال 4 تا 4 تا میخوره از الغرافه 5 تا میخوره. از تیم دسته دویی قشقایی شیراز میبازه حق مردمه که طرفدار این تیم خوب و با کیفیت باشن
  • علوی IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
   4 6
   شیشتقلال از العین 6تامیخوره از پرسپولیس 4 تا میخوره حق مردمه چشم دیدن کیسه رو نداشته باشن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس