دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: نقشه‌ی آمریکا این است که به کمک تحریم و کارهای ضدامنیتی در کشور اختلاف و جنگ داخلی و مشکلات ایجاد کنند.

به گزارش مشرق،‌ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار جمعی از خانواده‌های شهیدان دفاع مقدس و مدافع حرم و دفاع از مرزها و امنیت، بازآفرینی روحیه شجاعت و شهادت در نسل جوان مؤمنِ انقلابی امروز را «معجزه انقلاب» برشمردند و با دعوت مردم و جوانان و همچنین مسئولان به بیداری و هوشیاری در مقابل توطئه های جبهه استکبار و در رأس آن امریکا، گفتند: همه باید تلاش خود را برای تقویت اقتصاد کشور و تولید ملی مضاعف کنند و مسئولان نیز باید مراقب باشند تا فریب ظاهرسازی و زبان بازی دشمن را نخورند و دشمن خبیثی که از در بیرون شده است، از پنجره وارد نشود.

ببینید

عکس/ دیدار خانواده‌ شهدا با رهبرانقلاب


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به کلام امام بزرگوار مبنی بر اینکه «ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد»، تأکید کردند: ملتی که به استقبال خطر رفتن در راه خدا و شهادت در راه او را، سعادت و یک موفقیت بزرگ می داند، هیچ نیرویی توانایی ایستادگی در مقابل آن را ندارد و آن ملت همواره برنده است و پیش خواهد رفت.


حضرت آیت الله خامنه ای ملت ایران را نمونه بارز این تفکر دانستند و افزودند: اینکه ملت ایران در طول ۴۰ سال گذشته در راه بسیار پُر خطر و پُر زحمت خود در مقابل همه قدرتمندان ظالم ایستاد و آنها نتوانستند هیچ غلطی بکنند به دلیل اعتقاد به شهادت و این سرنوشت افتخارآمیز است.


ایشان استمرار این تفکر و روحیه در جوانان انقلابی را نشانه رویش های چند برابری انقلاب در مقابل ریزش ها خواندند و خاطرنشان کردند: امروز جوان مؤمن و انقلابی با همان روحیه جوانان اول انقلاب و روحیه شهیدان همت و خرازی و دیگر بزرگان به وسط میدان می آید و با احساس مسئولیت و شجاعت همچون ستون انقلاب، در مقابل دشمن می ایستد و به استقبال شهادت می‌رود، و این معجزه نظام جمهوری اسلامی است که توانسته این روحیه فولادین را بازآفرینی کند و استمرار دهد.


رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه اگر این شهادتها و شجاعتها و صبر خانواده های شهدا نبود، مستکبران عالَم و امریکای جنایتکار همچون دوران طاغوت بر کشور مسلط می شدند، گفتند: ملت ایران قدردان شهدا و خانواده های آنان است که نمونه های آن را در حضور پرشکوه مردم در تشییع شهدای مدافع حرم و دفاع از امنیت و مرزها شاهد بوده و هستیم.


آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: برخلاف تحلیل های بی ربط برخی افراد کج فهم و دلبسته به غرب، جمهوری اسلامی نیرومند و توانا است و این قدرت به‌واسطه معنویت و فکر و تلاش انسانهای فداکار و ایمان جوانان و خانواده های شهدا به‌دست آمده است.


ایشان با تأکید بر اینکه دشمنان سرشناس ایران اسلامی، غرق در فساد اخلاقی و سیاسی هستند، افزودند: اگر می خواهید چهره واقعی امریکا را بشناسید، به رئیس جمهور و دولتمردان کنونی امریکا بنگرید زیرا این افراد، چهره زشت و نفرت انگیز همیشگی دولتمردان امریکا را اکنون به‌صورت صریح و آشکار نمایان کرده اند.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ایستادگی ملت ایران در مقابل چنین دشمنی، خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها در طول این سالها، همواره به دنبال این بودند که همانند قبل از انقلاب بار دیگر بر ایران مسلط شوند و همان شرایطی را که برای برخی کشورهای ضعیف منطقه به‌وجود آورده اند و آنها را گاو شیرده خود نامیده اند، برای ایران عزیز، بزرگ و پرافتخار نیز بوجود آورند اما به این هدف نرسیدند و از این به بعد هم قطعاً نخواهند رسید.


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه امام بزرگوار، امریکا را «شیطان بزرگ» خواندند، افزودند: امام(ره) با این نامگذاری، در واقع همه موحدان و ملتهای با انصاف جهان را در مقابل امریکا بسیج کردند و توفیقات زیادی هم در این راه به‌دست آمده و بیشتر هم خواهد شد اما دشمن تلاش دارد تا ملت ایران را از مسیر پیشرفت و ایستادگی در مقابل قدرتها، منصرف کند.


ایشان با اشاره به تحرکات و اقدامات دو سال اخیر امریکایی‌ها به‌ویژه وضع تحریم‌های همه‌جانبه و کمک به دشمنان گوناگون ایران، نقشه های آنها را لو رفته خواندند و تأکید کردند: هدف آنها این بود که به وسیله تحریم و اقدامات ضد امنیتی، در کشور دو دستگی، اختلاف و جنگ گروهها به‌وجود آورند و عده ای را به خیابانها بکشانند و نام آن را هم «تابستان داغ» گذاشته بودند اما به کوری چشم دشمنان، تابستان امسال یکی از بهترین تابستانها بود.


رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به اظهارات مقامات امریکایی مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی «چهل سالگی» خود را نخواهد دید، گفتند: ملت ایران با استحکام تمام ایستاده است و به توفیق الهی در ۲۲ بهمن، چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را با شکوه بسیار بیشتر از سالهای قبل برگزار خواهد کرد.


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به بیداری ملت ایران، مسئولان را به تلاش بیشتر توصیه کردند و افزودند: اگرچه نقشه دشمن لو رفته است اما همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند زیرا امریکا، دشمنی خبیث و حیله گر است و ممکن است قصد فریب داشته باشد تا برای سال ۹۷، جنجال کند اما مثلاً برای سال ۹۸ نقشه ای بکشد.


ایشان، صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه را شریک امریکا در توطئه و دشمنی با ملت ایران دانستند و تأکید کردند: البته ما قوی تر از آنها هستیم زیرا تاکنون نتوانسته اند در مقابل جمهوری اسلامی، هیچ غلطی بکنند و از این پس هم نخواهند توانست.


رهبر انقلاب اسلامی در عین حال تأکید کردند: نباید لحظه ای غافل شد و همه باید بیدار و هوشیار باشند. توصیه من به ملت ایران به‌ویژه جوانان و مجموعه های گوناگون کشور اعم از همه صنوف و جریانهای سیاسی این است که مراقب باشند میدان را برای دشمن آماده نکنند زیرا اگر غافل شویم، همان دشمن ضعیف، زهر خود را خواهد ریخت.


حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: امروز، مهمترین وظیفه مردم و مسئولان، در کنار هوشیاری، تلاش برای تقویت اقتصاد کشور تولید داخلی است.


ایشان، مسئولان را به افزایش تلاشها و فریب ظاهرسازی و زبان بازی دشمن را نخوردن، توصیه مؤکد کردند: دشمن انواع ترفندها را به‌کار می برد و مسئولان باید مراقب باشند، دشمن خبیثی که از در بیرون شده است، از پنجره داخل نشود.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأکیداتی که به مسئولان در خصوص مسائل اقتصادی و حل مشکلات مردم کرده اند، افزودند: اگر مسئولان به موضوع تقویت تولید داخلی توجه جدی کنند، مشکلات اقتصادی مردم کم خواهد شد.


حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دست دوستی آل سعود با دشمنان اسلام و جنایت آنها در یمن، امریکا را شریک این جنایت ها خواندند و خاطرنشان کردند: سعودی ها تصور می کردند می توانند ظرف چند روز یا چند هفته، بر یمن مسلط شوند اما اکنون حدود چهار سال است که نتوانستند کاری از پیش ببرند و هرچه زمان بگذرد، ضربه ای که به آنها وارد خواهد شد، سخت تر خواهد بود.


ایشان سیاست آل سعود در یمن و بحرین را، سیاستی ابلهانه دانستند و تأکید کردند: خادم حرمین شریفین باید «اشداءُ علی الکفار» باشد، نه اشداء در مقابل مؤمنان و در مقابل مردم یمن و مردم بحرین.


رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ملت ایران باید با بصیرت کامل، اوضاع را زیر نظر داشته باشد و موضع خود را مستحکم نگه دارد، افزودند: امروز در این دنیای طوفانی که طوفان آن به اروپا و فرانسه نیز رسیده است، ملت ایران به برکت اسلام در کشتی امن محبت اهلبیت علیهم السلام قرار گرفته و پیروزی متعلق به این ملت است.

منبع: دفتر مقام معظم رهبری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 29
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 19
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  آماده ايم فرمانده
  • AU ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
   55 35
   اونایی که منفی دادن نمیخوان ایرانی باشن؟
  • IR ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
   7 8
   منفی‌ها اکثراً بهایی هستن...
  • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
   8 9
   آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: برخلاف تحلیل های بی ربط برخی افراد کج فهم و دلبسته به غرب، جمهوری اسلامی نیرومند و توانا است.
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  خیلی عالی گفتن که آمریکا تمام زورش را زده و این آخرین اقداماتش است
  • IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
   3 9
   "امریکا، دشمنی خبیث و حیله گر است و ممکن است قصد فریب داشته باشد تا برای سال ۹۷، جنجال کند اما مثلاً برای سال ۹۸ نقشه ای بکشد." رهبر انقلاب که تو این فرمایش، پیش بینی نقشه جدید آمریکا تو سال 98 رو دارند!
  • IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
   2 7
   "البته ما قوی تر از آنها هستیم زیرا تاکنون نتوانسته اند در مقابل جمهوری اسلامی، هیچ غلطی بکنند و از این پس هم نخواهند توانست."
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  درود خدا بر شهیدان و رهبر عزیز و دلسوز ایران
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  88 24
  ظاهرا پیش بینی حضرت آقا صحیح است: با کم کاری که دولت میکند و دادن گوشت یخی نوبتی و حرفهای آخرین سخنرانی روحانی که معلوم است اصلا عزمی برای حل مشکل ندارند در حال بالا بردن نارضایتی عمومی هستند‌‌...
 • اتاق فكر DE ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  18 88
  در تاريخ كشور هايي داشتيم كه بدون جنگ و خونريزي و مصالمت آميز تقسيم شدند ، ايران جنوبي و ايران شمالي . . .
  • IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
   24 7
   همنشینی با اشتران جزیرت العرب است که شما ها مثل شتر ایران را دانه دانه برای لپ لپ شتری می پسندید این توهم شما همان خواب شتر است و نتیجه همنشینی با شتران سعودی
  • IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
   25 8
   یک کلمه از اتاق فکر المان.
  • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
   37 13
   بخواهید و یا نخواهید ایران برعربستان و اسراییل و بعدا غرب مسلط میشه این واقعیته که همه پیشگو ها و جامعه شناسا و حتی بعضی کتابهای مقدس گفتن و از این سرنوشت نمی تونین فرار کنین.
 • یه ایرونی IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  71 29
  خداوند حفظت کنه اقا و با وجود شما و عنایت امام عصر به ما رحم کند که: فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 • مهدی IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  51 14
  اگر کار نشود فتنه بزرگ خواهد شد متاسفانه گویا جریانی در دولت به دنبال این هدف است .اگر دستورهای چند سال پیش مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی عمل میشد این مشکلات نداشتیم چطور کشور 4 فصل دنیا با این همه امکانات اما خودکفا از نظر خوراک و پوشاک نیست؟ 3 شعار اصلی انقلاب یعنی استقلال ازادی جمهوری اسلامی با صد ها هزار شهید محقق شد استقلال سیاسی محقق شد تنها استقلال اقتصادی مانده که تا حرف رهبر روی زمین باشد به این استقلال نخواهیم رسید ما نباید شتر و اسب و سنجاق قفلی وارد کنیم اگر جلوی اقازاده ها و وزرا زاده ها گرفته نشود شاید باید گفت که در فتنه بعدی خون جوانان زیادی روی زمین خواهد ریخت فاعتبرو یا اولی الابصار .....
 • IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  20 22
  الله اکبر
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  21 19
  مشرق به مناسبت سالگرد فتنه 88 یک مقاله ی ویژه بزن
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  6 13
  نقشه ما چیست ؟!
 • IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  31 32
  اللهم احفظ و اید القائدنا الامام خامنه ای
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  28 20
  رهبر عزیز! به لطف الهی در 22 بهمن امسال ملّت شریف ایران پوزه دشمنان و خیانتکاران داخلی و خارجی را خاکمالی کرده و برای همیشه انقلاب را تا ظهور دولت یار تثبیت خواهد کرد.
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  23 15
  78، 88، الانم 98،،،معنای زیادی داره مهمترینش برنامه داشتن و مدیریت آمریکاست، واقعا اگر ذره ای از دشمن درس می‌گرفتیم هیچوقت توی این منجلاب ضعف اقتصادی و اجتماعی نبودیم، از دولتیا که جز التماس به اروپا و قبلش هم کدخدا کاری نمی‌کنند، نمیشه انتظاری داشت اما امیدوارم مردم (رعیت!) همچنان با وجود ضعفهای شدید اقتصادی، نقشه دشمن رو خنثی کنند،،،، ای کاش توی این 10 سال حداقل به فکر رعیت بودید تا به دردتون بخوره!
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  27 23
  اتاق فكر که با وی پی ان آلمان کامنت گذاشتی. ما دو دسته آدم هم در ایران داریم دسته احمقها که تو و امثال تو در اون هستن و دسته عاقلها که مردم وطن دوست شریف ایران عزیزهستن.
 • GB ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  9 10
  دوباره باید انقلاب کرد ما دو تا انقلاب از جمهوری اسلامی طلب داریم یکی انقلاب اقتصادی که باید همه امثال آخوندی رو مثل چی از کشور بیرون کنیم و یکی انقلاب فرهنگی که باید یکی مثل روحانی رو مثل چی از این مملکت بیرون کنیم ا.کویر
 • سرباز ولایت از هیروشیما ژاپن JP ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  20 18
  ای رهبر آزاده...آماده ایم آماده.. در هرجای دنیا گوش بفرمان رهبر هستیم. سربازان آمریکایی براحتی در تیررس ما سربازان ولایت در همه جا هستند.
 • لبیک سید علی IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  10 26
  به کوری چشمان شطان بزرگ امریکا ما مردم سختیها رو تحمل میکنیم جانم فدای ایران
 • رضا IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  10 15
  خدا را شاکر که چنین رهبر شجاع و دانا و بصیر داریم هیهات من الذله
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  13 9
  و پیروزی متعلق به این ملت است
 • ایرانی IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  8 15
  رهبرانقلاب هشدار دادند در مورد نفوذ و نفوذیها قضاوت نمیکنم فقط یک سوال این دولت در راستای منافع ملی است؟ این دولت منشاء نفوذ و جولانگاه نفوذی هاست؟ درجریان سقوط ارزش پول ملی جریان نفوذ و ردپای نفوذیها دیده میشود؟
 • IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  6 6
  گوش به فرمان رهبریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس