لوازم آرایشی

عضو کمیته رصد قاچاق کالا و ارز از بررسی قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی در این کمیته خبر داد.

به گزارش مشرق، یحیی کمالی‌پور، عضو کمیته رصد قاچاق کالا و ارز از ورود این کمیته به قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است، هفته آینده اعضای کمیته جلسه‌ای را برای برنامه‌ریزی به منظور بررسی قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی برگزار کنند.

وی با بیان اینکه برای تدوین گزارش در مورد قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی، هر یک از اعضای کمیته وظیفه‌ای به‌عهده می‌گیرند که پس از بررسی کارشناسی، گزارش خود را به اعضای کارگروه ارائه می‌دهند، افزود: همچنین اعضای کمیته برای تهیه گزارش درباره میزان و شیوه ورود لوازم قاچاق از گمرک و مبادی ورودی کالا بازدید می‌کنند.

عضو کمیته رصد قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه بخشی از لوازم آرایشی به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود، اضافه کرد: مصرف لوازم‌ آرایشی قاچاق و تقلبی خطراتی را به همراه دارد که باید جلوی قاچاق این نوع کالاها به کشور گرفته شود.

کمالی‌پور تصریح کرد: در گزارش اعضای کمیته به نقاط قوت و ضعف در زمینه مبارزه با قاچاق کالا به‌ ویژه لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین پیشنهادات و راهکارهای مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ،کمیته رصد قاچاق کالا و ارز مجلس متشکل از اعضای کمیسیون‌های مختلف عملیات اجرایی قاچاق کالا را رصد می‌کنند. این کمیته موظف است تا هر سه ماه یک بار گزارشی را به کمیسیون مشترک سه‌جانبه ارائه کند تا در طول زمان مشخصی موارد نظارتی اجرایی شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس