پرچم نمایه عربستان و آمریکا

با افزایش ابعاد پرونده قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد روابط واشنگتن با ریاض را مورد بازنگری اساسی قرار دهد.

به گزارش مشرق، یک روزنامه آمریکایی به نقل از مدیر ارتباطات اعضای دموکرات کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نوشت که به زودی جلسات استماعی برای بازنگری اساسی در سیاست‌های کاخ سفید در قبال ریاض برگزار می‌شود.


با افزایش ابعاد پرونده قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد روابط واشنگتن با ریاض را مورد بازنگری اساسی قرار دهد.


«تیم مولوی» مدیر ارتباطات اعضای دموکرات کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به روزنامه «واشنگتن‌پست» گفت: «کمیته امور خارجی (به زودی) بازنگری اساسی در سیاست آمریکا در قبال عربستان سعودی انجام می‌دهد که شامل پشت‌پرده واکنش دولت (کاخ سفید) به قتل خاشقچی نیز می‌شود».

بیشتر بخوانید:

افشای نقش عربستان در ترور یاسر عرفات

اگر ما نبودیم زبان رسمی عربستان فارسی بود!

بر این اساس، وی با بیان اینکه هنوز جلسه استماع ویژه‌ای برای این موضوع در نظر گرفته نشده، تاکید کرد: «از هیچ گزینه‌ای صرف نظر نمی‌کنیم».


واشنگتن‌پست در این باره می‌نویسد که در مسیر تحقیقات، کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا شاید خواستار جلسات استماع علنی و احضار اسناد مرتبط با منافع و عواید مالی «دونالد ترامپ»‌ رئیس‌جمهور این کشور از روابط با خاندان آل سعود شود.


همچنین ارتباطات تجاری «جرد کوشنر» داماد ترامپ با ریاض و اینکه چرا علی‌رغم گزارش‌های متعدد مبنی بر اینکه کوشنر توسط دولت‌های خارجی فریب خورده، بازهم به نقش حیاتی خود در سیاست خارجی آمریکا ادامه داد، در این گزارش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


روزنامه «نیویورک تایمز» دو روز پیش افشا کرده بود که کوشنر حتی پس از قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی، روابط شخصی خود را با «محمد بن‌سلمان» ولی‌عهد سعودی حفظ کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس