حسین مرعشی

عضو سابق شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت:‌ آیین‌نامه و اساسنامه شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب باید تغییر یابد و این مدیریت به آنجا منتقل و احزاب متناسب با جایگاهشان کرسی داشته باشند.

به گزارش مشرق، حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی و از اعضای سابق شورای عالی اصلاح‌طلبان در سخنانی گفت:‌ شورای‌‎عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به این دلیل که توانست مجموعه و عمده گرایش‌های اصلاح‌طلب را زیر یک چتر جمع کند و پیام روشنی را به جامعه منتقل کند، مورد عنایت مردم قرار گرفت. این در مرحله نخست سرمایه‌ای برای کشور و اصلاحات است و این سرمایه را باید حفظ و تقویت کرد.

وی با بیان اینکه دو نکته درباره اصلاحات ساختاری -در شورای‌ عالی- می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد، گفت:  ما چه در شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب و چه در شورای‌عالی سیاستگذاری، بدون توجه به وزن احزاب برای هر کدامشان یک کرسی در نظر گرفتیم. این یک نقص است و باید احزابمان را رتبه‌بندی کنیم و با توجه به بحث فراگیری و پوشش و سرمایه‌گذاری که هرکدام در فضای سیاسی ایران متناسب با جایگاه واقعی‌شان دارند، تعداد کرسی‌هایشان افزایش یا کاهش پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

رتبه‌بندی احزاب در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان

پیشنهاد حزب کارگزاران در مورد پارلمان اصلاحات

مرعشی اضافه کرد:‌ ما برای انتخاب اشخاص حقیقی هم اگر بناست که اشخاص حقیقی بخشی از شورا بوده -که البته اجباری ندارد و صرفا در دوره‌های اخیر اجرا شده است- و نقش داشته باشند، باید یک سازوکار دموکراتیک انتخاب کنیم.

عضو سابق شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد: بحث اصلاحات باید فراتر از ائتلاف برای برگزاری انتخابات باشد. جبهه اصلاحات بخشی از مسئولیت‌های رسمی را در مجلس و شورا دارد و به تعبیر روحانی شریک دولت محسوب می‌شود و مسئولیت مستقیم شوراهای بزرگی مثل تهران، مشهد، شیراز و... را برعهده گرفته است. طبعا این نهادها که منتخب شورای‌عالی سیاستگذاری و مردم بوده‌اند، باید در یک نقطه مدیریت شوند.

وی با بیان اینکه برای مدیریت ساز و کار اصلاح‌طلبان سه راه‌حل وجود دارد، گفت:‌ نخست  آیین‌نامه و اساسنامه شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب تغییر یابد و این مدیریت به آنجا منتقل و احزاب متناسب با جایگاهشان کرسی داشته باشند.

مرعشی با بیان اینکه نهادی به نام پارلمان یا مجمع عالی اصلاح‌طلبان با رعایت چارچوب‌های قانون مستقر شوند، گفت: این مأموریت را به شورای‌عالی بدهیم و درصدد اصلاح آن برآییم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • سید IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
    0 0
    ابترا بهتر است که عالَم محل زندگی تو تغییر کند و از این عالَم رخت سفر بربندی! جناب مرعشی!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس