کد خبر 915272
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
قتل نمایه

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کشف پرونده جنایت در ادامه رسیدگی به پرونده سرقتهای مسلحانه گوشی‌های تلفن‌همراه خبر داد.

به گزارش مشرق، ساعت 03:00 مورخه 1397/08/27 طی تماس تلفنی با مرکز فوریتهای پزشکی اعلام شد که شخصی در خیابان باقرخان مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

در ادامه، تیم اورژانس 125 در محل حاضر و مشخص شد مرد جوانی از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله قرار گرفته که بلافاصله این شخص به بیمارستان امام خمینی منتقل و اقدامات درمانی برای وی انجام شد. 

ساعت 05:00 مورخه 1397/08/27 به کلانتری 148 انقلاب‌اسلامی اعلام شد که این شخص به علت شدت جراحت فوت کرده است که پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" تشکیل و برای ادامه رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

کارآگاهان اداره دهم در مرحله اول تحقیقات خود، با شناسایی هویت مقتول به نام سعید (25 ساله) به محل سکونت وی در شهرستان اسلامشهر رفته و در تحقیقات از خانواده مقتول اطلاع پیدا کردند که سعید ساعت 23:00 مورخه 1397/08/26 به همراه یکی از دوستانش به نام مراد (34 ساله) از منزل خارج شده، پس از آن دیگر مراجعتی به خانه نداشته و پاسخگوی تماسهای اعضای خانواده نیز نبوده است. 

بیشتر بخوانید:

بازداشت ۲ برادر در یک پرونده قتل

جنایت مهاجمان نقابدار در نیمه شب

زنی که جسد شوهرش را سوزاند

دستگیری مراد در دستور کار کارآگاهان اداره قرار داشت و مشخص شد مراد در پرونده سرقت مسلحانه گوشیهای تلفن‌همراه در مورخه 1397/08/26 توسط اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شده و در حال حاضر در اختیار اداره یکم قرار دارد. 

در ادامه رسیدگی به پرونده قتل عمـد با شلیک گلوله، مراد در اختیار اداره دهم پلیس قرار گرفت.

مراد در اظهارات اولیه منکر ارتکاب جنایت و مدعی شد که ساعت 23:00 مورخه 1397/08/26 و پس از مصرف شیشه به همراه سعید از خانه پدر سعید خارج شده اما پس از مدت کوتاهی، سعید را با خودرو به در منزلش بازگردانده و پس از آن هیچ اطلاع و خبری از وی ندارد. 

تحقیقات درباره بررسی صحت اظهارات مراد در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا اینکه مشخص شد گوشی تلفن‌همراه به دست آمده از مراد در زمان دستگیری، در واقع متعلق به سعید بوده است لذا بار دیگر تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و اینبار در حالیکه مراد چاره‌ای جز اعتراف و بیان حققت نداشت، صراحتاً عنوان کرد که سعید با شلیک گلوله اسلحه کمری وی به قتل رسیده است. 

مراد در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: پس از مصرف شیشه، [ساعت 23:00 مورخه 1397/08/26] به همراه سعید از خانه پدرش خارج شدیم؛ به پیشنهاد سعید با خودروی شخصی من، برای سرقت و زورگیری به منطقه شمال و شمال غرب تهران در مناطق شهران و شهرک قدس آمدیم؛ سعید رانندگی می‌کرد و من نیز کنار او نشسته بودم؛ در یک لحظه اسلحه را از زیر صندلی [شاگرد راننده] خارج کردم که ناگهان تیری از اسلحه شلیک شد و در حالیکه سعید در حال رانندگی بود، تیر به پهلوی راست او اصابت کرد.

وی افزود: سعید را به مقابل بیمارستان رساندم و طی تماس با اورژانس اعلام کردم که شخصی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در فاصله 100 متری از در اصلی بیمارستان روی زمین افتاده است، سعید را از ماشین خارج کرده و روی زمین قرار دادم و خودم با کمی فاصله منتظر آمدن اورژانس ایستادم تا اینکه اورژانس در محل حاضر شد و او را به بیمارستان منتقل کردند.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی؛ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر تحقیقات از متهم در دو پرونده جداگانه قتل عمد و سرقت مسلحانه در معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در حال رسیدگی است و متهم با صدور قرار بازداشت موقت صادره از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد. 

به گزارش تسنیم؛ متهم این پرونده (مراد) در پرونده‌ای جداگانه با همدستی یک نفر دیگر با وبگردی در فضای مجازی به ویژه "سایت دیوار" اقدام به شناسایی طعمه‌های خود کرده و اقدام به سرقت مسلحانه از آنها می‌کردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha