کد خبر 914797
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۴
موگرینی و صالحی

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد مسئول سیاست خارجی این اتحادیه و رئیس‌ سازمان انرژی اتمی ایران در بروکسل دیدار و بر عزم خود برای حفظ برجام تأکید کردند.

به گزارش مشرق، «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «علی‌اکبر صالحی»، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در بروکسل دیدار کردند. 

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد دو طرف در این دیدار بر عزم خود برای حفظ توافق هسته‌ای برجام تأکید کردند. 

بیشتر بخوانید:

صالحی با موگرینی دیدار کرد

این اتحادیه در حاشیه سمینار سطح بالای همکاری های هسته ای بین المللی ایران و اتحادیه اروپا انجام شد و در آن علاوه بر موضوعات برجام، درخصوص تحریمهای غیر قانونی آمریکا از جمله قرار دادن مرکز نظام ایمنی هسته ای و شرکت تامین کننده رادیو داروها برای کشور، مذاکره و صحبت شد و طرفین اینگونه اقدامات را غیر قابل قبول قلمداد کردند.

شایان ذکر است رئیس سازمان انرژی اتمی در راس هیاتی بلندپایه جهت شرکت در سومین سمینار سطح بالای همکاری های هسته ای بین المللی ایران و اتحادیه اروپا در بروکسل به سر می برد.

همچنین صالحی امشب بروکسل را به مقصد وین جهت شرکت و سخنرانی در کنفرانس وزیران علوم و فناوری هسته ای ترک خواهد کرد.

 این کنفرانس با حضور کلیه اعضای آژانس، از جمله بیش از ۳۰ وزیر، از روز چهارشنبه به مدت سه روز برگزار می شود.
آخرین تحولات مربوط به کاربردهای علوم و فناوری در حوزه هسته ای و همچنین اقدامات و برنامه های آژانس در این حوزه مهمترین موضوعاتی است که مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
در این کنفرانس، وزرا بیانیه ای را نیز صادر خواهند کرد. 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی علاوه بر سخنرانی در این کنفرانس، با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس