کد خبر 914613
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
بنی تمیم

اهالی کشتی معتقدند باوجود گزینه‌های مطرح شده برای جانشینی رسول خادم، سرپرست کنونی فدراسیون شانس بسیار زیادی برای رسیدن به صندلی ریاست دارد.

به گزارش مشرق، پس از استعفای رسول خادم و موافقت وزارت ورزش، متولیان امر بلافاصله حمید بنی تمیم، نایب رئیس خادم را به عنوان سرپرست فدراسیون معرفی کردند. بدین ترتیب قرار شد بنی تمیم برای سه ماه به عنوان سرپرست به امور جاری فدراسیون رسیدگی و زمینه برگزاری مجمع و انتخاب رئیس جدید را نیز مهیا کند.

بیشتر بخوانید:

سایت روسی رئیس فدراسیون کشتی ایران را معرفی کرد!

از ابتدای این تغییرات، نام برخی از چهره های شناخته شده کشتی برای جانشینی رسول خادم مطرح و حتی از امیررضا خادم به عنوان اصلی‌ترین گزینه ریاست فدراسیون یاد شد. به هر حال با گذشت زمان و حضور پر انرژی و بی حاشیه بنی‌تمیم به عنوان سرپرست و عدم واکنش امیررضا خادم به احتمال ریاستش، تمام نگاه ها به سمت بنی تمیم دوخته شد. به ویژه آنکه وی در طول مدت حضورش به عنوان سرپرست، تعامل و هماهنگی چشمگیری را با وزارت ورزش نشان داد و از نگاه آقایان چه چیزی بهتر از آنکه سکان هدایت فدراسیون کشتی به فردی از طیف خودشان واگذار شود.

از آنجایی که گفته می شود سرپرست فدراسیون‌های ورزشی حق ندارند به عنوان نامزد ریاست در مجمع عمومی انتخابات شرکت کنند، برخی از اهالی کشتی احتمال ریاست بنی تمیم را رد کردند، اما اظهارات اخیر رضا لایق دبیر فدراسیون گویای این است که احتمال اجرای هر تبصره و بند و مورد خاصی در قانون ثبت نام نامزدهای انتخابات وجود دارد تا به هر شکل ممکن گزینه مورد نظر وزارت ورزش، جانشین رسول خادم شود.

رضا لایق با تازگی در پاسخ به همین سوال اعلام کرد: «فکر نمی‌کنم طبق اساسنامه فدراسیون کشتی، مشکل و منع قانونی برای حضور سرپرست فدراسیون در انتخابات وجود داشته باشد. به هر حال بنی‌تمیم نیز تابع قانون خواهد بود و بر اساس قانون عمل خواهد کرد.»

این اظهارات به معنای این است که سرپرست کنونی فدراسیون هیچ منعی برای حضور در انتخابات ندارد و می تواند در صورت کاندیداتوری در مجمع، شانس خود را برای کسب کرسی ریاست محک بزند.

جدا از تمایل فراوان مسئولان وزارت ورزش برای انتخاب فردی هم سو و هماهنگ با آنها به عنوان رئیس فدراسیون، اهالی کشتی نیز  انتقادی از انتخاب بنی تمیم ندارند و معتقدند فردی باید سکاندار این رشته شود که از جنس کشتی باشد و در حال حاضر چه گزینه ای بهتر از نایب رئیس پیشین.

فدراسیون کشتی چندی پیش با ارسال نامه ای به وزارت ورزش خواستار تعیین زمان انجام ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون شد تا با توجه به تاکید اعضای مجمع هر چه سریعتر انتخابات برگزار شود. در همین راستا گفته می شود مجمع انتخابات فدراسیون کشتی در همین زمان سه ماهه سرپرستی حمید بنی تمیم برگزار خواهد شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس