image.png

Cloud Infrastructure as a Service یا به اختصار IaaS خدمتی است که منابع پردازشی (CPU، RAM) همراه با قابلیت­های ذخیره­سازی (Storage) و شبکه را در اختیار مشتری قرار می­دهد.

گروه شرکت­های پارس آنلاین که به عنوان پیشرو در ارائه خدمات دیتاسنتر (Data Center) در ایران شناخته می­شود، ارایه خدمات رایانش ابری (Cloud Computing) خود را در سطح منابع زیرساخت یا IaaS پس از یک دوره آزمایشی، به صورت حرفه­ای آغاز کرده است. این خدمات در دو حالت سرور ابری (Cloud VPS) و دیتاسنتر ابری (Cloud VPC) و بصورت کاملا خودکار و آنلاین ارائه می­شود.


 


 

در رایانش ابری، قابلیت­ها و امکانات مورد نیاز فناوری اطلاعات (IT) بصورت کاملا مقیاس­پذیر (Scalable) و انعطاف­پذیر (Elastic)، از طریق اینترنت به عنوان خدمت (Service) ارائه می­گردد. به عبارتی ساده­تر، مشتری این نوع خدمات، امکانات مورد نیاز خود را به راحتی و بدون نیاز به دیگران (Self-Service) و به صورت آنلاین از زیرساخت و منابعی دریافت می­کند که جزئیات ساختار و محل میزبانی و تأمین آن­ها از دید او در فضایی ابری قرار گرفته است و قابلیت اطمینان (Reliability) و دسترس­پذیری (Availability) خدمات توسط تأمین­کننده با قیمتی بسیار رقابتی و اقتصادی تر از روش­های سنتی تضمین می­گردد.

Cloud Infrastructure as a Service یا به اختصار IaaS خدمتی است که منابع پردازشی (CPU، RAM) همراه با قابلیت­های ذخیره­سازی (Storage) و شبکه را در اختیار مشتری قرار می­دهد. خدمات سرورهای مجازی ابری از پیش تعریف شده (Cloud-VPS) و همچنین دیتاسنتر ابری (Cloud VPC) از جمله خدمات IaaS شرکت پارس آنلاین محسوب می­شود.


                                                                          
cloud.parsonline.com

Cloud-VPS یا سرور ابری شامل بسته­هایی از پیش تعیین شده است که پس از انتخاب سیستم عامل مورد نظر، خرید و پرداخت آن به صورت آنلاین انجام می­شود. سرور ابری خریداری شده در کمتر از یک دقیقه به مشتری تحویل می­گردد. هر یک از بسته­های Cloud-VPS قابلیت ارتقا به بسته­های بالاتر از خود را نیز دارد و فرایند ارتقا بصورت خودکار و آنی انجام می­شود.


 


Cloud VPC یا دیتاسنتر ابری پارس آنلاین خدمتی است که در آن مشتری در هر ساعت از شبانه روز و در 365x24x7 می­تواند هزینه ایجاد دیتاسنتر خود را در کمترین زمان ممکن و به صورت آنلاین بوسیله ماشین حساب ابری پارس، محاسبه و میزان منابع لازم از جمله RAM،CPU و Storage را انتخاب و راه اندازی نماید.راه اندازی ابر اختصاصی یا Private Cloud برای مشتری نیز از دیگر خدمات قابل ارائه پارس آنلاین می­باشد.

ویژگی­های دیتاسنتر ابری پارس آنلاین

  1. کیف پول و امکان ارتقا و کاهش آنلاین و خودکار منابع
  2. داشبورد مدیریتی منابع و خدمات ابری دریافت شده شامل VPS و VPC
  3. طراحی و تعریف اجزای زیرساخت شبکه شامل روتر، Load Balancer، Firewall و ...
  4. استفاده از Imageهای متنوع آماده یا آپلود Customized Image توسط مشتری
  5. دسترسی به زیرساخت ابری از طریق API

همچنین در نسخه جدید زیرساخت ابری پارس آنلاین که به زودی ارائه خواهد شد، قابلیت­هایی همچون ارائه خدمات بصورت ساعتی، توسعه دیتاسنتر ابری در چندین نقطه جغرافیایی، امکان Scale up و Scale down خودکار منابع و ارائه خدمات Docker Container وجود دارد که با افزوده شدن این قابلیت­ها، پارس آنلاین می تواند خدماتی نوین همتراز با خدمات بزرگ­ترین و معتبر­ترین سرویس­دهندگان دنیا همچون Amazon Web Services (AWS)، Microsoft، Google و ... به مشتریان خود در ایران ارائه نماید.

گرچه با وجود شرایط سخت فعلی همچون تحریم­های بین المللی، رسیدن به این سطح از استاندارد و ارائه خدمات نظیر آنچه توضیح داده شد بسیار سخت و پر مشقت بوده است، لکن گروه شرکت­های پارس آنلاین براساس تجارب گرانقدر خود در ساخت و بهره­برداری از بزرگترین دیتاسنتر بخش خصوصی در کشور، همچنان تلاش دارد تا با ارائه دیگر خدمات نوین، شرایط ایده­آلی جهت استفاده حداکثری از منابع و کاهش حداکثری در هزینه برای مشتریان خود ایجاد نماید.

این محتوا تبلیغاتی است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس