کد خبر 914472
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۱
ترامپ

رئیس جمهور آمریکا با متهم ساختن شبکه سی ان ان به ارائه گزارشهایی مغرضانه از عملکرد دولت آمریکا در عرصه بین المللی، خواستار راه اندازی یک شبکه تلویزیونی بین المللی برای معرفی بهتر آمریکا شد!

به گزارش مشرق به نقل از واشنگتن اگزمینر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه خواستار راه اندازی یک شبکه تلویزیونی بین المللی  برای رقابت با شبکه سی ان ان در بازارهای بین المللی شد.

بیشتر بخوانید:

نارضایتی ترامپ از عملکرد وزیر خزانه داری آمریکا

گزارشی که ترامپ آن را قبول ندارد

ترامپ پیشتر از این شبکه تلویزیونی به دلیل انتشار گزارشهایی جانبدارانه در مورد عملکرد دولت آمریکا در عرصه بین الملل شکایت کرده بود.

رئیس جمهوری آمریکا با انتشار چندین پیام توئیتری نوشت: «در حالی که در داخل آمریکا و بر مبنای رتبه بندی، عملکرد سی ان ان چندان چشمگیر نیست، این شبکه در خارج از آمریکا رقبای اندکی دارد».

در بخشی دیگر از این پیامهای توئیتری آمده است: «در سرتاسر جهان، سی ان ان از این نفوذ مقتدرانه برخوردار است که چهره ای دروغین و غیرمنصفانه از آمریکا را ترسیم کند. باید کاری انجام داد، از جمله راه اندازی یک شبکه جهانی متعلق به آمریکا که ما را آنگونه که واقعاً هستیم، عالی و درخشان، به جهانیان نشان دهد!»

این نخستین بار نیست که ترامپ، ستاره یک برنامه پرطرفدار تلویزیونی که در سال ۲۰۰۴ شرکت فیلمسازی خود را تأسیس کرد، تلاش می کند تا در صنعت تهیه و پخش اخبار (رادیو و تلویزیون) دخالت کند.

ترامپ در اکتبر ۲۰۱۷ نیز از بازبینی احتمالی مجوز شبکه ان بی سی سخن گفت. دلیل این بازبینی آن بود که شبکه مذکور در گزارشی مدعی شد «رکس تیلرسون» وزیر خارجه سابق آمریکا رئیس جمهور را فردی «احمق و ابله» خوانده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس