آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی نمایه

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر تقویت پایه‌های وحدت بین شیعه و اهل سنت گفت: مادامی‌که اتحاد بین دو طرف استوار باشد هیچ‌کدام از توطئه‌های دشمنان راه به‌جایی نمی‌تواند ببرد.

به گزارش مشرق، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در دیدار جمعی از متفکران جهان اسلام و علمای استان کردستان که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد، با اشاره به خاطرات تبعید به کردستان در دوران قبل از انقلاب اظهار داشت: در دوران قبل از انقلاب بنده به مهاباد تبعیدشده با دوستان بسیار فرهیخته‌ای از برادران اهل‌سنت آشنا شدیم که مردانی بسیار بامحبت و خون‌گرم هستند.

وی با اشاره به برکات نام‌گذاری هفته وحدت در کشور افزود: برادران اهل سنت کردستان و مهاباد انسان‌های خون گرم و مهمان‌پذیری هستند، نام‌گذاری هفته وحدت یکی از اتفاقات مبارک بوده که سبب نزدیک‌تر شدن قلوب بین اهل سنت و تشیع می‌شود.

بیشتر بخوانید:

"هفته وحدت" چگونه نامگذاری شد؟

عکس/ جشن هفته وحدت در مسجد جامع سنندج

مرجع تقلید شیعیان وحدت را لازمه بین تمام مسلمین جهان دانست و گفت: صرفاً انسان‌های کوردل حاضر نیستند که جشن‌های هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامی اکرم(ص)را تحمل کنند، باید به این رویکرد مهم و الهی برای اتحاد تمام مسلمانان هر چه بیشتر توجه شود.

‌آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: حقیقت این بوده که مشترکات بین اهل تسنن و تشیع بسیار بیشتر از برخی نکات اختلافی است، اهمیت مسئله وحدت و فقدان این مسئله مهم در مسئله حج مشخص می‌شود که وجود وحدت کامله می‌تواند سبب شکوه و عظمت بی‌نظیر جهان اسلام باشد.

‌مرجع تقلید شیعیان با اشاره به برکات تشکیل شورای روحانیت مشترک بین علمای تشیع و اهل‌سنت در استان کردستان خاطرنشان کرد: تشکیل شورای روحانیت شیعه و اهل سنت در کردستان اقدام بسیار مهمی بوده که انجام‌شده است، این شورا می‌تواند در جلوگیری از اختلافاتی که دشمنان در پی آن هستند بسیار مؤثر و کارآمد باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه گفت: حقیقت این بوده که ایرانی که در رسانه‌های غربی و معاند به تصویر کشیده می‌شود با آن چیزی که در واقعیت وجود دارد کاملاً متفاوت است، مادامی‌که اتحاد بین دو طرف استوار باشد هیچ‌کدام از نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان راه به‌جایی نمی‌تواند ببرد اما اگر اختلاف و رخنه‌ای ایجاد شود احتمال هرگونه چالشی وجود دارد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی ادامه داد: دشمن در فضای مجازی عقاید و اخلاق جوانان را هدف گرفته، باید مراقب جوانان خود بوده و اجازه داده نشود نقشه‌های دشمنان درباره آن‌ها به نتیجه برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس