لیست انتصابات افشانی منتشر شد

ارگان حزب کارگزاران می‌گوید شهردار بازنشسته و کنار گذاشته شده، سرگرم انتصابات حزبی و قومی بوده است.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

سازندگی با اشاره به کنار رفتن افشانی از شهرداری به خاطر قانون منع به کارگیری بازنشستگان نوشت: اگرچه او طی این مدت تمام تلاشش را برای حفظ این جایگاه و فرار از قانون انجام داد، اما افشانی و حامیانش هرقدر قوانین مختلف را زیرورو کردند نتوانستند روزنه‌ای برای نجات بیابند.

اما این پایان ماجرا نبود. محمدعلی افشانی که حالا باید او را شهردار سابق تهران بنامیم، در آخرین لحظات حضور خود در شهرداری هم به وعده‌اش عمل کرد و انتصاباتش را ادامه داد. اتفاقی که باعث شد اعضای شورای شهر تهران تصمیم بگیرند پیش از پایان مهلت قانونی سرپرست جدیدی را برای شهرداری تهران تعیین کنند. می‌توان گفت محمدعلی افشانی از بستر یکی از سیاسی‌ترین عملکردهای شورای شهر پنجم به صندلی شهرداری رسید.

بیشتر بخوانید:

سندزنی پروژه‌های قالیباف به نام افشانی

افشاگری افشانی از لابی برای 1400 +فیلم

افشانی از ابتدا گزینه مورد حمایت حزب اعتماد ملی بود. محمدعلی افشانی، عضو حزب اعتماد ملی بود و از همین منظر شاید بعید نبود که بیشترین انتصاب‌هایش از همین حزب انجام شود. اگرچه شایعاتی درباره قومی‌گرایی در انتصاب‌های شهرداری هم بر سر زبان‌ها بود.


الیاس حضرتی در گفت‌وگویی اعلام کرده بود که حتی یک آبدارچی هم از حزب اعتماد ملی جذب شهرداری تهران نشده است. این ادعا در حالی گفته شده که باید تنها بخش «آبدارچی» گفته الیاس حضرتی را باور داشت، چراکه برخی از اعضای ارشد و وابسته به حزب اعتماد ملی وارد شهرداری تهران شده و حکم گرفته‌اند.

رئوف قادری عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و مسئول نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب، آقای سیدرحیم ابوالحسنی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و رئیس کمیته تحقیقات شهرداری تهران و قائم‌مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی شهر تهران، آقایان امینی و محمدجواد حق‌شناس از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و از اعضای کمیته انتصابات شهرداری تهران، سرکار خانم‌ها سقطی و نجمه گودرزی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و مشاوران فرهنگی شهرداری تهران، آقای محمد جلیلیان (وکیل دادگستری) عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و مشاور حقوقی شهرداری تهران ازجمله چهره‌های این حزب بودند که به شهرداری رفتند. این روند در حالی همچنان در حال عملیاتی شدن بود که حتی در آخرین لحظات شهرداری هم افشانی نشان داد از هم‌حزبی‌هایش غافل نشده است.

به آذرماه آخر پاییز نزدیک می‌شویم و همه می‌دانند زمستان تهران با آلودگی عجین شده است. به ترافیک هم عادت کرده‌ایم و شاید کسی به یاد نیاورد که چند خط از متروی تهران قرار بود افتتاح شود. اما انگار تمام این مسایل پشت کشمکش‌های سیاسی فراموش شده است و باید منتظر نشست و دید که آیا شهردار سوم اصلاح‌طلبان برای تهران معجزه‌ای در آستین خود برای حل مشکلات دارد؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
    9 0
    لعنت بر این اصلاح طلبان که مملکت رو با این بی عرضگی و سیاسی کاری داغون کردن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس