کد خبر 913117
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
فیسبوک نمایه

اختلالات گسترده فیس‌بوک و اپلیکیشن‌های وابسته به این برند، سخنگوی این شرکت را به اظهارنظر درباره علت این رویداد واداشت.

به گزارش مشرق، اختلالات گسترده روز گذشته فیس‌بوک و اپلیکیشن‌های وابسته به این کمپانی نظیر اینستاگرام و واتساپ باعث شد تا سخنگوی این کمپانی به اظهارنظر درباره علت بروز این اختلالات ناچار شود.

سخنگوی این کمپانی گفته است که از ابتدای روز گذشته، پیکربندی یک سرور باعث بروز مشکلات متناوب در اپلیکیشن‌های فیس‌بوک شده و همین تجربه بدی را در استفاده از برنامه‌ها برای کاربران ما ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید:

دلیلی برای سیاسی بودن فیس‌بوک

رمز عبور کاربران اینستاگرام لو رفت

با وجود اینکه مشکل در حال حاضر حل شده اما این برند در برابر ناراحتی‌های ایجاد شده در بین کاربران، ابراز تأسف کرده است.

کاربران امریکایی و اروپایی فیس‌بوک روز گذشته گزارش‌های بسیاری را برای این کمپانی مبنی بر از دسترس خارج شدن سرویس مذکور ارسال کردند و خود این کمپانی نیز اختلالات ایجاد شده را با انتشار گزارشی روی سایت توسعه‌دهندگان تأیید کرد که به نقل از سخنگوی این برند مطرح شد.

با بروز این اختلالات چیزی نگذشت که هشتگ FacebookDown به یکی از بیشترین ترندهای موضوعی در توییتر تبدیل شد.

در پی این اتفاق به سرعت هشتگ instagramDown نیز تبدیل به هشگ شد که نشان از قطع دسترسی به این اپلیکیشن داشت.

اغلب کاربرانی که روز گذشته با اختلالات در دسترسی به فیس‌بوک مواجه بودند با پیام «متأسفیم، موردی اشتباه شده است و ما در حال رفع آن هستیم» مواجه می‌شدند.

با توجه به اطلاعاتی که سایت DownDetector منتشر کرد، بیشترین کاربرانی که با اختلال سراسری برنامه‌های فیس‌بوک مواجه شدند در ایالات متحده امریکا و اروپا مستقر بودند و همچنین دامنه آن به اندازه‌ای بوده که گزارش‌های اختلالی را از سوی مناطق آسیایی دریافت کرده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha