کد خبر 912448
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
محمد شریعتمداری نمایه

وزیر رفاه از آغاز توزیع مرحله دوم سبد حمایتی دولت خبرداد و گفت: مرحله دوم شامل افرادی هستند که بیمه شده و حقوق بگیر دولت‌اند که در هفته آینده همزمان با فیش حقوق و دستمزد آنها، پرداخت می‌شود.

به گزارش مشرق، محمد شریعتمداری در حاشیه کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت گفت: سبد حمایتی دولت که از هفته‌های اخیر در برنامه کاری وزارت رفاه قرار گرفته حدود نیمی از جمعیت کشور را در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: افرادی که اولویت قرارگیری در این طرح هستند افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد، بهزیستی و افراد پشت نوبتی این سازمان‌ها بوده که در مرحله اول طرح، بسته حمایتی خود را می‌گیرند.

بیشتر بخوانید:

بسته حمایتی ۲۰۰هزارتومانی دولت به بازنشستگان پرداخت شد

شریعتمداری با اشاره به اجرای مرحله اول توزیع بسته حمایتی گفت: مرحله دوم سیاست جبرانی دولت است که شامل اقشاری می‌شود که حقوق ثابت می‌گیرند و به نوعی پرداخت‌هایشان متکی به دولت است که از طریق سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد امیدواریم ظرف روزهای آینده در فیش حقوقی آنها پرداخت شود.

وزیر رفاه مبلغ پرداختی به این کارمندان دولت را ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: مرحله سوم برای جلوگیری از همپوشانی‌ها اجرا می‌شود که برای این مرحله منتظر اجرای مرحله‌های قبلی هستیم، مذاکراتی را با معاون اول رئیس جمهور برگزار کرده و در مرحله سوم کارگران ساختمانی و اقشار آسیب‌پذیری که حداقل دستمزد را می‌گیرند دیده می‌شود.

وزیر رفاه تأکید کرد: رئیس جمهور در نظر دارد به این مشمولان نیازمند، سبد کالایی به جای نقدی داده شود و بیشتر به سمت تأمین کالا به این اشخاص برویم.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که کدام دسته از کارمندان دولت مشمول این طرح هستند، گفت: همه کارمندان را دیده‌ایم، افرادی که حقوق زیر ۳ میلیون تومانی می‌گیرند مشمول می‌شوند.

وی در پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر زوجینی که کارمند دولت هستند و نحوه پرداخت به هر یک چگونه است، گفت: جزئیات طرح و نحوه توزیع در مرحله دوم توسط سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد تعیین خواهد شد.

وزیر رفاه در مورد زمان اجرای این طرح گفت: توزیع بسته‌ها شروع شده و مرحله دوم و سوم طرح قبل از حقوق و دستمزد ماهانه یا به همراه آن باید پرداخت شود.

وی گفت: اینکه بگوییم در چند مرحله این طرح اجرا می‌شود بستگی به منابع و بودجه سال ۹۸ دارد.

شریعتمداری در پایان اعتبار بودجه مرحله اول توزیع بسته‌های حمایتی دولت را ۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  12 10
  نون خورهای دولت همیشه در اولویت هستن همیشه هم در حال غر زدن هستن
 • نیک IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  0 1
  شاید وقت دیگر
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  5 2
  فعلا که لبخند این عکس به ریش کارمندان است تا از سر رضایت برای حل مشکل آنها
 • IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  2 5
  به کارمندی که ۳ تومن ماهی میگیره نباید بدن... اونا کارانه دارن.مزایا دارن.بیمه و بیمه تکمیلی خوب دارن.عیدی و سنوات دارن.در صورتی که کارشون نسبت به کار ما خیلی خیلی راحت. از اونا بگیرن و بدنش به ما که با حقوق ۱میلیونی شب کاری داریم زندگی رو با هزار بدبختی و مصیبت میگردونیم. من که از واریز این پول به کارمندان راضی نیستم و حلال نمیکنیم‌. با یه نوزاد یه خانواده سه نفره میشیم و واقعا دیگه زندگی برامون سخت شده.
  • داوود IR ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   6 1
   من یک کارمندم و اگر مطمئن باشم که سبد کالای من حتما به دست یک کارگر زحمت کش و خانواده اش می رسه راضیم که به آنها بدهند.
 • IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  7 0
  همه این پول ها باشه برای خود دولت اما وضع اقتصاد رو درست کنه. دلار 4200 تومانی و سکه 1.600 میلیونی هم آرزوست... #گول_زنک
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  6 5
  مگه کارمندای دولت بن کالا وهزارجورچیزه دیگه نمیگیرن چرا همش اینا دراولویت هستن ما کارگرهای بیچاره چی
 • بهمن IR ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  6 0
  کجا با حقوق این ماه پرداختشد؟؟حقوق این ماه اومد و خبری از بسته حمایتی نبود.صد البته با دروغ های این وزیر دروغگو عادت داریم
 • گرسماسر از کتالم IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
  1 1
  خدار را هزار بار شکر. از این به بعد میتونیم پس انداز کنیم.
 • مرتضی اسدزاده IR ۰۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
  3 0
  امروز29آبان حفوق واریز شد ولی خبری 200 تومن بسته حمایتی نبود گفته بودن با حقوق آبان پرداخت میشه پس کو؟
 • علیرضا IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
  1 0
  والا حقوق پرداخت شد خبری از سبد کالا نبود
 • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
  1 1
  پس کارگرای زحمت کش که شیفتی میرن سرکار برای ماهی ۱۵۰۰چی؟چرا همش اول کارمندای دولت که هزارجور مزایا کنار دریافتیشون دارن,کارگرای شرکتها چه گناهی کردن که هیچوقت به چشم نمیان
 • محسن IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
  1 0
  من کارگرم در ما نمیتونم هر روز کار کنم بیماری قلبی دارم 50سالمه نصف ما شاید اگر کار گیرم بیاد کار کنم ماهی 700هم ندارم چرا به کارمندان میدن اونا نیاز ندارن ما را هم ببینن
 • محسن IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
  0 0
  من کارگرم در ما نمیتونم هر روز کار کنم بیماری قلبی دارم 50سالمه نصف ما شاید اگر کار گیرم بیاد کار کنم ماهی 700هم ندارم چرا به کارمندان میدن اونا نیاز ندارن ما را هم ببینن
 • رضا IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
  0 1
  من معلم هستم وافتخار میکنم معلم هستم ولی ۲۰۰تومن به من تعلق نگرفته وامیدوارم به دست هموطنان نیاز مندم برسد
 • IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
  0 0
  پس بقیه مردم چی ؟ دولت عدالت را رعایت کند و به زنان سرپرست خانوار هم بسته حمایتی بدهد آنها را به بهزیستی نفرستد رویشان نمی شود وبرایشان سخت هست آنجا بروند مانند بقیه پول را به حسابشان واریز کند.
 • حسین IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  0 0
  باسلام: ای کسی میگویی من راضی نیستم به کارمندان سبد کالا بدهند آیا از جیب تو وپدرت به کارمندان می خواهنم سبد بدهند تو چه خبر از کارمندان قراردادی داری چه میدونی که ما چه میکشیم تو ویا امثال تو که در شرکت کار میکنی اضافه کار داری حق شیفت داری حق کارانه میگیری سوده شرکت به شما مدهند تو فقط چشمت حقوق 1500000تومان مارا می بیند تازه این حقوق با در رفته به بیمه وغیره ( اجاره خانه با دو دانشجوویک سرباز باید بگذرد خدا جوابت را بدهد انشاءالله
 • داریوش IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
  0 0
  حقوق من زیر دومیلیونه کرایه خونه پوشاک بچه وخرج خونم زیاده فوریم تمام میشه چطور به اونا سبد کالا گیرشون میاد به ما نه انصاف کجا رفته

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس