کد خبر 911295
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
خاشقچی

دخالت مستقیم دو تن از نزدیکترین افراد به بن سلمان در این پرونده نشان می‌دهد که اگر حتی بیانیه دادستانی سعودی مبنی بر اتهام امریت 5 نفر در ماجرای قتل صحیح باشد بایستی این رقم را در قالب 5+1 قرائت کرد.

به گزارش مشرق، با گذشت بیش از 40 روز از کشته شدن خاشقچی در کنسولگری عربستان در ترکیه و علی‌رغم دروغگویی‌های آل سعود هر روز بُعدی جدید از ابعاد این قضیه روشن میشود؛ امروز دادستانی عربستان اعلام کرد برای 5 متهم به امریت در این قتل درخواست حکم اعدام کرده است.

بیشتر بخوانید:

سعودی‌ها به دنبال تغییر مکان کنسولگری خود در استانبول

می‌خواهند به سرنوشت خاشقجی دچار شوم

ماجرای قتل خاشقچی ابتدا با انکار مقامات سعودی مواجه شد، پس ازان باکمک امریکا مسئولیت قتل برگردن گروه خودسر انداخته شد و البته تعداد متهمین 18 نفر اعلام شد؛ اینک درحالی دادستان سعودی تعداد متهمین را 21 نفر اعلام می‌کند که همچنان سیاست وقت کشی بمنظور فرار از روشن شدن واقغیت را پیشه کرده است. دادستان با تاکید براینکه همچنان منتظر دریافت مستندات بیشتر از ترکیه است و همچنین با تاکید بر امریت 5 نفر در قتل خاشقچی کماکان اصراردارد اتهام شخص ولیعهد را از این  پرونده پاک کند

کنترل مستقیم ولیعهد بر دستگاه اطلاعاتی سعودی و دخالت مستقیم دو تن از نزدیکترین افراد به او در این پرونده (القحطانی و العسیری) نشان می‌دهد که اگر حتی بیانیه دادستانی سعودی مبنی بر اتهام امریت 5 نفر در ماجرای قتل صحیح باشد بایستی این رقم را در قالب 5+1 قرائت کرد. شواهد، قراین و نگاه‌های کارشناسی حتی بر این امر تاکید دارد که نقش این 1 مغفول بیش از 5 متهم معلوم  و معرفی شده است.

بنظر می‌رسد بن سلمان همچنان در قالب سناریوی تعریف شده از سوی آمریکا برای بفراموشی سپرده شدن پرونده قتل و تبرئه خود در آن به پیش میرود؛ در این سناریو چنانکه یک عضو پیشین سنا با سی ان ان گفته در حالی که امریکا بشدت درحال کمک گام به گام به بن سلمان در این پرونده  است، مقامات  دولتی آمریکا از اظهار نظر در این پرونده منع شده اند. باب بائر با تاکید برنقش صددرصدی بن سلمان در قتل خاشقچی، درخصوص چرایی این اقدام دولت ترامپ میگوید: ریاض مثل آتشقشان است اگر بن سلمان را کنار بگذاریم هیچ بازیگری در ریاض متحد ما باقی نخواهد ماند.

منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
  1 1
  شما که می گفتی قرارها بن سلمان رو مثل صدام کنار بزنند :))
  • DE ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
   5 0
   ۱۸:۰۲چه عجله ای دارو عمو هنوز بن سلمان رو تا ته ندوشیدن به اشک بلبل که رسید چوب دو سر طلا میکنن تو آستین شلوارش !
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
  0 0
  شما که می گفتی قرارها بن سلمان رو مثل صدام کنار بزنند :))

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس