مکارم نمایه

یکی از مراجع تقلید گفت: دولت باید بیشتر به فکر مردم بوده و با مسئله حضور زنان در ورزشگاه مردم را سرگرم نکند و به فکر واقعیت‌ها باشد.

به گزارش مشرق، آیت‌الله مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع) گفت: باید نسبت به دنیای امروز شناخت لازم را داشته باشیم در غیر این صورت گرفتار اشتباه و خطا می‌شویم؛ اینکه تصور کنیم در دنیای امروز حقوق بشر حاکم بوده و شورای امنیت و سازمان ملل در آن دخیل هستند، اشتباه کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در دنیای امروز دیکتاتوری وحشیانه حاکم بوده و برخی کشورها به دنبال سلطه گری هستند، اضافه کرد: کشورهای دنیا نباید زیربار ذلت بروند که کشورهای دیگر از آن سوی دنیا بتوانند بر منافع آنها حکومت کنند و در شرایط فعلی باید دست به دست یکدیگر دهند و جلوی سلطه‌گری‌ها بایستند.

بیشتر بخوانید:

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه رئیس جمهور آمریکا حق ندارد خود را ارباب تمام کشورها تلقی کند، افزود: کشورها نباید بردگی را بپذیرند و البته شاهد هستیم که برخی اخیرا متوجه شده و مخالفت می‌کنند.

وی یادآور شد: با وجود همه دیکتاتوری‌ها ایران اسلامی همچنان در صحنه حضور دارد و ان‌شاءالله این حضور ادامه خواهد داشت.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه اعراب جاهلی نیز به قراردادهایی که منعقد می‌کردند احترام می‌گذاشتند، اضافه کرد: امروز برخی از کشورها هر زمان که دلشان خواست از قراردادها خارج می‌شوند؛ ملت و دولت باید بدانند که در چه شرایطی حضور داریم با چه کسانی قصد مذاکره داریم.

وی با بیان اینکه آنها برای رسیدن به منافع و اهداف خود یک مشت حرف‌های غلط و بی‌معنی همچون خروج از سوریه، حذف سپاه و نداشتن موشک و... را مطرح می‌کنند، یادآور شد: باید در چنین دنیایی با قدرت در مقابل زورگو، زورمند شد تا بتوان مقابله کرد؛ البته دولت هم باید بیشتر به فکر مردم بوده و با مسئله حضور زنان در ورزشگاه مردم را سرگرم نکند و به فکر واقعیت‌ها باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس