کد خبر 910817
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴
بیرانوند

سنگربان ملی پوش پرسپولیس تهران رکورد دیگری را هم از خود به جای گذاشت تا بالاتر از تمامی بازیکنان حاضر در رقابت های این فصل آسیا قرار گیرد.

به گزارش مشرق، علیرضا بیرانوند که در این فصل، چه در بازی های ملی و چه در تیم باشگاهی، روزهای بسیار درخشانی را پشت سر می گذارد، یکی از عوامل مهم در صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا شناخته می شود. همین عملکرد موفق از سوی بیرانوند سبب شده تا جایگاه خودش به عنوان مرد شماره پرسپولیس را حفظ کرده و مربیان هم به جز در موارد لازم، همیشه وظیفه حراست از چارچوب دروازه پرسپولیس را به او بسپارند.

بیرانوند که با ادامه همین روند به مرد بدون جانشین در ترکیب پرسپولیس و حتی تیم ملی کشورمان بدل شود، در این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا رکورد بیشترین دقایق حضور در میدان را به نام خود ثبت کرد. در واقع، بیرانوند تنها بازیکن در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان بود که در تمامی بازیها تا فینال در میدان حضور داشت، در مجموع با ۱۲۶۰ دقیقه حضور در ترکیب تیمش به تنهایی بالاتر از تمامی بازیکنان حاضر در رقابت های این فصل قرار گرفت.

البته از نظر رکورد بیشترین بازی در رقابت های این فصل، بیرانوند این عنوان را با مهاجم ژاپنی کاشیما آنتلرز شریک است؛ هر دو بازیکن در هر ۱۴ بازی تیم شان در آسیا به میدان رفتند اما یوما سوزوکی ژاپنی در چهار بازی تعویض شد تا از نظر تعداد دقایق حضور در میدان، ۷۰ دقیقه کمتر از بیرانوند بازی کند.

نکته جالب دیگر در مورد علیرضا بیرانوند اینکه وی از سال ۲۰۱۵ که اولین بازی در لیگ قهرمانان اسیا انجام داد، در هر دوره ای که تیمش در آسیا حضور داشته، همیشه به عنوان دروازه بان شماره یک تیمش به میدان رفته و هیچگاه، حتی برای یک بازی یا دقایقی از یک بازی، جای خود را به دروازه بان دوم تیم نداده است.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس