کد خبر 909223
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
آخوندی نمایه

کارنامه ناموفق عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی و توقف پروژه‌های عمرانی نشان از این دارد که حضور وی در شهرداری تهران نیز همین روندادامه پیدا می‌کند و شهروندان تهرانی باید در انتظار روزهای سخت باشند.

به گزارش مشرق، عباس آخوندی وزیر مستعفی راه و شهرسازی طی 5 سال و چند ماه حضورش در ساختمان دادمان، بیش از آن که یک وزیر اقتصادی باشد و راه‌حل‌هایی برای حل مشکلات و معضلات حوزه حمل‌ونقل مسکن را ارائه و پیاده‌سازی کند، یک وزیر سیاسی بود، وزیر سابقی که هر از چندگاهی با اظهارنظرهای بی‌ربط جنجال آفرید.وزیر مستعفی راه و شهرسازی در حالی از ساختمان دادمان خداحافظی کرد که عملکرد اسفباری در حوزه مسکن و حمل‌ونقل از خود به‌جای گذاشت.

عباس آخوندی هم اینک به عنوان یکی از  5 گزینه تصدی شهرداری تهران از سوی اعضای شورای شهر تهران انتخاب شده است، این انتخاب در روزهای گذشته مورد انتقاد چهره‌های سیاسی و کارشناسان شهری قرار گرفته است و انتخاب وی را به عنوان یک چالش جدید شهرداری تهران می‌دانند.

مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در خصوص انتخاب عباس آخوندی به عنوان یکی از 5 گزینه شهرداری تهران اظهار کرد: این انتخاب سیاسی است و نشان می‌دهد که اعضای شورای شهر تهران هیچ توجه‌ای را به حل مشکلات و مسائل شهری ندارند.

وی تصریح کرد: عباس آخوندی در دوران مسئولیتش در دولت هم نتوانست انتظارات را برآورده کند و  شاهد توقف پروژه‌های عمرانی بودیم و وی نتوانست بخش بایقمانده مسکن مهر را به اتمام برساند.

چمران با بیان اینکه انتخاب آخوندی به عنوان شهردار تهران چالش جدید پایتخت خواهد بود، گفت: اینگونه انتخابات سیاسی و حزبی در این دوره از شورای شهر تهران  رویه شده است.

رئیس سابق شورای شهر تهران ادامه داد: فردی باید برای شهرداری تهران انتخاب شود که بتواند آشنایی را به مسائل شهری داشته باشد و در فرصت باقیمانده در این دوره اقداماتی را برای حل مسائل و مشکلات شهروندان انجام دهد.

ابوالفضل قناعتی دیگر عضو سابق شورای شهر تهران انتخاب عباس آخوندی را نیز در بین 5 گزینه شهرداری تهران را از بی برنامه‌گی شورای شهر تهران دانست و گفت: از شورایی که سیاسی عمل کند توقع دیگری نمی‌توان داشت چرا که گزینه‌های اعلام شده حزبی و جناحی هستند.

وی با اشاره به توقف پروژه‌های عمرانی از حدود یکسال گذشته در شهر تهران گفت: در طی حضور آقایان نجفی و افشانی تحولی در شهر صورت نگرفته است و حتی پروژه‌های عمرانی با پیشرفت 80 تا 90 درصد هم متوقف شدند.

قناعتی گفت: شورای شهر تهران محلی برای کارکردن است نه مقاصد سیاسی، به طوری که در دوره گذشته و علی رغم حضور دو جناح سیاسی شاهد اتفاقات خوبی در شهر تهران بودیم و شورای شهر تهران در دوره چهارم کارنامه موفقی را از خود به جای گذاشت.

 سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم نیز در خصوص آخوندی در صفحه شخصی خود تویئت کرد:

اگر اصلاح طلبان تمایل دارند تتمه آبرویشان هم برود  آخوندی  را شهردار تهران کنند تا شورای کنونی  تهران به سرنوشت شورای اول مبتلا و تاریخ تکرار شود یعنی مردم از وجود طیف اصلاحات در شورا و نیز مجلس و دولت رهایی یابند!

22 آبان ماه و براساس اعلام سخنگوی شورای شهر تهران قرار است 5 گزینه تصدی شهرداری تهران طی دو نوبت صبح و عصر با حضور در صحن شورای شهر تهران برنامه‌های خود را برای حضور در شهرداری تهران اعلام کنند،کاندیداهای که با نگاه سیاسی و حزبی انتخاب شدند و به دنبال منافع حزبی خود هستند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  46 1
  بلاهت کامل از آن مردمی است که از یک سوراخ ۲ بار نیش میخورند شورای شهر تهران اگر این بابا را انتخاب کنند نامردی رو در حق ملت تمام کردند
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  23 1
  سرنوشت کشور و مردم ملعبه اصلاح طلبان شده است
 • امانی IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  5 1
  حقیقتا همه اصلاح طلبان ثایت کردند بیش از آنکه بفکر اصلاح جامعه از طرق اقتصادی وفرهنگی وتولید ملی باشند مردم متاسفانه ناآگاه ما را با شیوه های فریبکارانه مثل آزادبودن کنسرت وچه چه فریفتند گرچه بعض اصولگرایان هم دست کمی از این جماعت ندارند وپی منافع نامشروع خودشان از طریق چسبیدن به این طیف هستند
 • IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  4 0
  خاک نو سرنوم
 • IR ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  3 0
  بخش از مردم دیگه رای نخواهند،نیازی نیست همو بکوبید
  • IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
   0 0
   شما به کی رای دادی؟!؟ از اون طلب کن
 • ابوالفضل IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  15 2
  مگه به غیر این کسی نیست کارنامه راه و شهر سازی ایشون منفیه وای به حال ما
 • ابوالفضل IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  5 0
  مگه به غیر این کسی نیست کارنامه راه و شهر سازی ایشون منفیه وای به حال ما
 • نورا IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  3 13
  درود بر دکتر اخوندی مناسب ترین گزینه شهرداری تهران شما طوری شهرداری تهران بزرگش کرده ای فکر می کنی ریس جمهور فرانسه را می خواهید انتخاب نمایید.هرچه به ظرفیتش ارزش داره.شورای محترم شهر تهران :فقط اخوندی
  • IR ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
   0 0
   چند تا از دستاوردهای آخوندی رو بگو در بخش مسکن
  • بهزاد IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
   0 1
   خلایق هرچه لایق
  • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
   0 0
   ای دوست شیفته اصلاحات! آخوندی از اول هم دنبال شهرداری تهران بود! گاها پیش می‌آید که تنها یکی از مناطق شهرداری تهران بودجه ای بیش از یک وزارتخانه دارند! پس عزیزم! برای شما مهم نیست! اما برای جریان فاسد پول پرست مردم فریب، مهم است.
 • IR ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  8 0
  خدایا لعنت کند این اصلاح طلبان هرچی بدبختی میکشیم ازدست همیناست خدااینها چه بلای بود گیرملت افتادن
 • IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  0 0
  همش کشک همه سروته یکی هستن بیسوادوپارتی دار ورانت خوارو....
 • حسین IR ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  1 0
  جناب آخوندی خودتآن خبر دارید که چقد ملت از انتخاب شما ناراحت میشوند تو را خدا به احترام مردم فارغ از هرگونه بندبازی و رانت خواری و اعمال نفوذ آقایان !!! تا حالا هر خدمتی که کردید را مختومه و از این بیشتر ملت را ناراحت نکنید .
 • IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
  1 0
  قحط الرجال به این میگن
 • IR ۰۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  0 0
  خاک بر سر ملتی که تاریخ را تکرار کردند و دوباره به خاینین اصلاحاتی رای دادن
 • IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  0 0
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • DE ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  0 0
  آزموده را آزمودن خطاست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس