کد خبر 908223
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
حسین ثوری

رئیس فدراسیون بوکس در حالی حضور همسفر خود را در سفر به کشور روسیه تکذیب می‌کند که امان الله عکس‌های سلفی خود با ثوری در شهر مسکو را در فضای مجازی منتشر کرده است!

به گزارش مشرق، پس از چندین ماه کش و قوس‌های فراوان و رایزنی‌ها سرانجام انتخابات ریاست فدراسیون جهانی بوکس آیبا شب گذشته(شنبه) برگزار شد و غفور رحیموف ازبکستانی، سرپرست این فدراسیون با کسب حداکثر آرا به عنوان رئیس فدراسیون جهانی بوکس انتخاب شد. حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس کشورمان نیز طی چند روز گذشته برای حضور در این انتخابات راهی کشور روسیه شده که سفر او به مسکو با یک همراه خاص با حواشی روبرو شده است.

هر چند که رئیس فدراسیون برای پایان دادن به این حواشی عکس سلفی در داخل هواپیما از خود منتشر کرد تا به همه بگوید که تنهایی راهی روسیه شده و فرد دیگری او را در این سفر همراهی نمی‌کند، اما در کمتر از 24 ساعت عکس‌هایی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌دهد ثوری به تنهایی راهی روسیه نشده است. عکس سلفی امان الله دوست رئیس فدراسیون بوکس در شهر مسکو مهر تاییدی بود به حواشی چند روز اخیر! 

سرانجام روز گذشته (شنبه) عیسی گل‌محمدی در واکنش به سفر حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس به اجلاس کنفدراسیون جهانی بوکس، گفت: حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس راهی روسیه شده تا در اجلاس کنفدراسیون جهانی بوکس حضور داشته باشد. او اعلام کرده که به تنهایی راهی روسیه شده و این در حالی است که او به جامعه بوکس واقعیت را نگفته است. ثوری یک از کارمندان استانداری سیستان و بلوچستان را به همراه خود به عنوان مترجم به روسیه برده! سؤال خانواده بوکس ایران این است که آیا ما در بوکس ایران فردی باسواد به اندازه کسی که راهی روسیه شده را نداریم؟!

وی در پاسخ به این سؤال که از کجا شما مطمئن هستید که ثوری به همراه خود چنین فردی را به روسیه برده است، گفت: امان‌الله در استان سیستان و بلوچستان فرد شناخته‌ شده‌ای است. ما کاری به شناخته شدن او در سیستان و بلوچستان نداریم. کسی که قرار است در اجلاس کنفدراسیون بوکس جهان حضور پیدا کند، باید شخصی باشد که از این رشته شناخت داشته باشد. باید بزرگان بوکس دنیا یا کمیته‌هایی که در فدراسیون جهانی فعال هستند را بشناسد و بتواند برای گرفتن کرسی لابی کند. این در حالی است که ثوری فردی را با خود به روسیه برده که این فرد شناختی از بوکس ندارد.

به هر حال برای روشن شدن افکار عمومی و پیشکسوتان بوکس تا به این لحظه مسئولان فدراسیون هیچ واکنشی به انتقادهای تند گل محمدی نداشته‌اند و ما نیز بی صبرانه منتظر هستیم تا برای روشن شدن افکار عمومی مسئولان فدراسیون پاسخ منطقی به اصحاب رسانه و پیشکسوتان بوکس ارائه کنند.

البته در اعزام "امان‌الله تمنده رو" به همراه ثوری به روسیه هیچ ایرادی وارد نیست به هر حال طبق گفته های گل محمدی امان الله به عنوان مترجم راهی روسیه شده اما سوال ما این است که آیا همایون اردلان که سال‌ها در مجامع بین المللی بوکس حضور داشته آیا نمی‌توانست در این سفر به رئیس جوان فدراسیون بوکس حداقل به عنوان مترجم کمک کند؟ یا اینکه دیگر پیشکسوتان این توانایی را نداشتند که در این مجمع کنار ثوری حضور داشته باشند و وظیفه ترجمه را بر عهده بگیرند؟! در هر حال ما امیدواریم که صحبت‌های گل محمدی در مورد دلایل سفر امان الله در کنار ثوری صحت نداشته باشد، چرا که فدراسیون بوکس جای لابی کردن برای ورود به مجلس شورای اسلامی نیست و امیدواریم که حضور امان الله در این سفر صرفا به عنوان یک مترجم بوده باشد!

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس