کد خبر 907220
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
برزگر

عضو شورای فنی کشتی آزاد گفت: دلایل نتایج ضعیف تیم ملی در رقابت‌های جهانی مجارستان مورد بررسی شورای فنی قرار می‌گیرد و هر تصمیمی که لازم باشد را اتخاذ می‌کنیم.

به گزارش مشرق، منصور برزگر درباره نتایج ضعیف تیم ملی کشتی آزاد در رقابت‌های جهانی صحبت کرد که گفتگو با عضو شورای فنی و سرمربی سابق تیم ملی را در ادامه می خوانید:

*به عنوان عضو شورای فنی کشتی آزاد چه نظری درباره نتایج تیم ملی در رقابت‌های جهانی مجارستان دارید؟

البته صدا و سیما که همه مسابقات را پخش نکرد و ما نتوانستیم همه رقابت‌های کشتی گیرانمان را ببینیم اما سطح کیفی رقابت‌ها واقعا بالا بود. با قوانین جدید مثل وزن کشی در روز مسابقات به دهه 70 و 80 میلادی بازگشته‌ایم و زمان ما نیز قوانین به همین شکل بود و صبح روز مسابقات وزن کشی می‌کردیم که برای مسابقات جهانی 3 روز و برای رقابت های المپیک 5 روز بود.

* یعنی معتقدید وزن کشی در صبح روز مسابقات باعث کسب این نتایج شده است؟

نه.این موضوع نمی‌تواند مشکل ساز شود. یک روز یکی از همین کشتی‌گیران تیم ملی به عبدالله موحد گفت زمان شما قوانین به شکل دیگری بود اما الان اوضاع خیلی فرق کرده است. موحد هم به او گفت ما زمانی که کشتی  می‌گرفتیم خودمان را برای همان قوانین آماده کردیم و مدال‌های جهانی و المپیک می‌گرفتیم. اگر الان هم کشتی می‌گرفتیم خودمان را با این قوانین وفق می دادیم. قبل از المپیک لندن همه فکر می‌کردند کشتی از المپیک حذف می‌شود اما وقتی ابقا شد همه دنیا بر روی کشتی سرمایه‌گذاری کردند و حتی هندی‌ها که اصلا در بازی نبودند پیشرفت زیادی داشتند. ژاپنی‌ها، مغول‌ها و یا در سوی دیگر آمریکا، کشورهای شوروی سابق و کشورهای اروپایی سرمایه‌گذاری زیادی بر روی کشتی آزاد و فرنگی داشته‌اند و به شدت کار می‌کنند. با توجه به ازدحام کشتی‌گیران و اینکه المپیک فقط در 6 وزن برگزار می شود ما نیز باید خیلی بیشتر از این‌ها کار کنیم تا عقب نمانیم.

*به نظر شما چرا کشتی آزاد ایران به عنوان یکی از قدرت‌های جهان حتی یک فینالیست هم در رقابت‌های جهانی نداشت؟

به هر حال باید تجدید نظر کلی در همه زمینه‌ها داشته باشیم. آقا رسول باید بیاید و جلسه بگذاریم تا ببینیم مشکل از کجا بوده است. اول باید بررسی کنیم تا ریشه مشکلات را پیدا کنیم بعد تصمیمات لازم را بگیریم. باید ببینیم ایراد کار از کشتی گیران بوده یا مربیان و یا نحوه تمرینات و ...که بچه‌های ما انقدر بد کار کردند. باید ایرادات را پیدا کنیم و با برنامه ریزی درست برای موفقیت در المپیک جلو برویم.

*خیلی‌ها معتقدند باید پس از چند سال شاهد تغییرات در مربیان تیم ملی و آمدن نفرات جدید و تازه نفس باشیم. نظر شما در اینباره چیست؟

عرض کردم باید همه مسائل و مشکلات را ابتدا بررسی کنیم و هر تصمیمی که لازم باشد را اتخاذ کنیم. البته نظر من یکی این است که آقا رسول باید فکر اساسی در اینباره داشته باشد و به دیگران اعتماد کند و فرد دیگری را جایگزین خودش کند. او مشغله‌های زیادی در پست ریاست فدراسیون دارد و از سوی دیگر هم عضو هیات رییسه اتحادیه جهانی است و آنجا هم باید از جایگاه کشتی ایران دفاع کند!

*اما آقای خادم از ادامه حضور در هیات رییسه اتحادیه جهانی انصراف داد و حتی انتخابات نیز برگزار و افراد جدید انتخاب شدند.

دیگه بدتر! اگر ما آنجا نفر داشتیم از حق کشتی مان دفاع می‌کرد. البته خادم هم تقصیر نداشت اما نباید اینکار را می‌کرد. به هر صورت باید همه مسائل را بررسی کنیم.

*برخی‌ها با انتقادهای شدید از شورای فنی ،این موضوع را مطرح می کنند که چرا اعضای این شورا پس از این شکست از سمت خود استعفا نمی‌دهند.

من یکی که خیلی وقت است استعفا داده ام. حالا باید جلسه بگذاریم و موارد و مشکلات را بررسی کنیم و بعد تصمیمات لازم را بگیریم.

*نظر شما درباره اینکه کشتی‌گیران ما حتی نفرات با تجربه پیروزی را با شکست آن هم در ثانیه‌های پایانی عوض می‌کنند و قدر موقعیت‌ها را نمی دادند،چیست؟

در دوره ما هم از این اتفاقات می‌افتاد. باید جلسه بگذاریم و همه این مسائل را بررسی کنیم!

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس