مجتهد شبستری

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به واکنش‌های اصلاح‌طلبان نسبت به نامه آیت الله یزدی به آیت الله شبیری زنجانی، گفت: کسانی‌ که اعتقادی به تقلید ندارند، امروز داعیه دفاع از مرجعیت تقلید دارند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام جواد مجتهد شبستری با اشاره به واکنش‌های ابراز شده از جانب اصلاح‌طلبان نسبت به نامه آیت‌الله محمد یزدی دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به آیت‌الله شبیری زنجانی، با بیان اینکه نامه‌نگاری بین شخصیت‌های حوزوی یک امر متعارف و معمول است، اظهار داشت: آیت‌الله یزدی بعنوان یک شخصیت تاثیرگذار حوزوی، نامه‌ای را از موضع ناصحانه، خیرخواهانه و مشفقانه برای حفظ حریم مرجعیت به محضر آیت‌الله شبیری زنجانی نوشتند و حتی ایشان این نامه را با سلام و عرض ارادت آغاز کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه این نامه نباید سبب سوءبرداشت‌های سیاسی و توهین شود، افزود: کسانی که اساسا اعتقادی به تقلید ندارند و آن را زیر سوال می‌برند، امروز داعیه دفاع از مرجعیت تقلید را دارند.

حجت الاسلام مجتهد شبستری ادامه داد: عده‌ای به دنبال ایجاد اختلاف و تنش بین علما و دلسوزان نظام هستند. آیت‌الله شبیری زنجانی یک چهره شناخته‌شده و از مراجع تقلید هستند، اما دیدار ایشان با بعضی از چهره‌هایی که امروز به معاندین و فتنه‌گران تبدیل شده اند و از نظام و رهبری نظام فاصله گرفته‌اند، برای ایشان مناسب نیست و نباید اجازه دهند حریم مرجعیت مخدوش شود.

وی با تاکید مجدد بر اینکه خیرخواهی و نصیحت علما یک امر متعارف و درون‌حوزوی است، تصریح کرد: آیت‌الله یزدی نیز به آیت‌الله شبیری زنجانی تذکر دادند مراقب باشند حریم مرجعیت خدشه‌دار نشود و این از باب دلسوزی و خیرخواهی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: امروز هرکسی که بخواهد به این مسئله دامن بزند، آب به آسیاب دشمن ریخته است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس