الحسكه (1).jpg

آمریکایی ها در روزهای گذشته بیش از ۹۰۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی سبک و سنگین را از طریق مرزهای مشترک عراق و سوریه به مناطق اشغالی شمال شرق استان حسکه انتقال داده اند.

به گزارش مشرق، همزمان با درگیری های سنگین میان شبه نظامیان کُرد و عناصر تروریستی داعش در نوار ساحلی شرق رود فرات (جنوب و جنوب شرق استان دیرالزور)، تحرکات دولت آمریکا در مناطق تحت تصرف نیروهای کُرد در شرق و شمال شرق سوریه افزایش یافته است.

براساس اطلاعات به دست آمده، آمریکایی ها در روزهای گذشته بیش از ۹۰۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی سبک و سنگین را از طریق گذرگاه غیر رسمی «سیمالکا» در مرزهای مشترک عراق و سوریه به مناطق اشغالی شمال شرق استان حسکه انتقال داده اند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: مقادیری از این تجهیزات نظامی به شبه نظامیان کُرد اختصاص داده شده و میزان قابل توجهی از تجهیزات در پایگاه های نظامی آمریکا در مناطق شمالی سوریه توزیع می شود.

این منبع میدانی افزود: آمریکایی ها برنامه ای برای خروج از مناطق اشغالی در شمال شرق و شرق سوریه ندارند و با انتقال تجهیزات جدید درصدد هستند تا پایگاه های خود را مجهز تر از قبل کنند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در دو سال گذشته با حمایت از شبه نظامیان کُرد موفق شده اند به بخش وسیعی از میادین نفتی سوریه در شرق رود فرات دست یابند و به راحتی از این منابع ارزشمند نمی گذرند.

به گزارش مشرق، میادین نفتی مهمی در شرق رود فرات از جمله «العمر، التنک، شعیطات، یونس، الشهدیها» به اشغال نیروهای آمریکایی درآمده است و آنان در حال غارت این منابع ارزشمند هستند.

ائتلاف غربی به سرکردگی دولت آمریکا، دلیل ادامه اشغالگری خود را در خاک سوریه از بین بردن تروریست های داعش در شرق رود فرات و حمایت از شبه نظامیان کُرد اعلام می کند این در حالی است که در میدان نبرد واقعیت دیگری حکم فرما است.

به گفته منابع میدانی، آمریکایی ها در حال مدعی مبارزه با گروه تروریستی داعش در شرق رود فرات هستند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم از تروریست ها حمایت می کنند و همین مسئله نشان می دهد قصدی برای پایان نبردها ندارند.

به گزارش مشرق، آمریکایی ها به شیوه های مختلف در  تلاش هستند از حجم درگیری ها در مناطق شرقی سوریه کاسته نشود تا زمان بیشتری برای خود بخرند و با ادامه بحران به اشغالگری و غارت ثروت ملت سوریه بپردازند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
  16 17
  مشرق گویا تازه متوجه شدی یا داری میشی که داعش بهانه ای برای ساخت اقلیمی شبیه اقلیم کردستان عراق در شمال سوریه و ایجاد نطفه کشور جدیدی در منطقه است.باید بسیار ساده بود که جریان خودمختاری در شمال عراق،ایجاد داعش،نفوذ غرب در شرق سوریه و حمایت از جبهه به اصطلاح دمکراتیک سوریه را جریاناتی جدا از هم و بدون برنامه ریزی قبلی فرض کرد.این کشور جدید سرآغاز درگیری بی پایان در خاورمیانه با حمایت رژیم صهیونیستی خواهد بود.
 • IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
  14 4
  مزدوری آمریکا .... این ها در آخر از همین اربابشون دستمزدی با طعم سیلی و حقارت خواهند چشید
 • سید رضا IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
  10 4
  این است ؛ دموکراسی غربی ! اشغال خاک یک کشور مستقل ! قانون جنگل آمریکایی !!
 • IR ۲۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
  5 5
  این امریکا با چاپ کاغذ پاره های دلار چه کارایی که تو این دنیا نکرد. کاشک در سازمانهای اطلاعاتی ایران طرحی برای تجزیه خاک امریکا با استفاده از خروج دلار از مبادلات جهانی طراحی بشه.
 • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
  1 2
  جنگ جنگ نفت است و احتمالا آمریکا برای اشغال میادین نفت ایران و عراق نیز لشکر کشی کند باید نخست وزیر جدید عراق جلوی گاراژ شدن عراق برای امریکا را بگیرد مرزهای سوریه همه بسته شده الا عراق