کد خبر 905030
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
سبد کالا  نمایه

در حالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز توزیع بسته‌های حمایتی دولت را تکذیب کرده است که یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای با نصب بنرهایی از آغاز توزیع این بسته‌ها در شعب فروشگاهی خود خبر داده است.

به گزارش مشرق، احمد رستمی، مدیر کل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به خبر آغاز توزیع بسته‌های حمایتی دولت گفت: هنوز در هیئت دولت درباره جزئیات توزیع سبد حمایتی تصمیم‌گیری نشده و خبر توزیع این بسته از دیروز، صحت ندارد و هنوز این طرح اجرایی نشده است.

مدیرکل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هر زمان که جزئیات بسته حمایتی در دولت مصوب شود، زمان و نحوه توزیع آن نیز از سوی دولت از طریق رسانه‌های جمعی اعلام خواهد شد.

 تکذیب خبر  آغاز توزیع بسته‌های حمایتی دولت از سوی مدیرکل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حالی است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با نصب بنرهایی از توزیع بسته‌های حمایتی دولت خبر داده‌اند.

همچنین به‌گفته کارکنان این فروشگاه، مدتی است که توزیع این بسته‌ها آغاز شده و آن دسته از گروه‌هایی که مشمول دریافت این سبد حمایتی می‌شوند، قادرند با ارائه کارت ملی اقلام مصرفی خود و با استفاده از کارت حساب بانکی یارانه‌های خود تهیه کنند.

در پایگاه اینترنتی این فروشگاه زنجیره‌ای نیز از آغاز توزیع بسته‌های حمایتی دولت در شعب این فروشگاه خبر داده شده است.

روابط عمومی افق کوروش درباره خبر فوق و توزیع سبد کالای حمایتی توضیحاتی ارائه کرد که در ادامه می خوانید:

احتراما در پی درج مطلبی تحت عنوان "آغاز توزیع سبد کالاهای حمایتی دولت در فروشگاه های زنجیره ای و استناد به انتشار خبری در تاریخ 31 شهریور ماه در پایگاه اطلاع رسانی فروشگاه زنجیره ای افق کوروش با تیتر عرضه سبد حمایت غذایی دولت در شعب فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، موارد ذیل به منظور شفاف سازی و تنویر افکار عمومی به استحضار خوانندگان فهیم این خبرگزاری ارسال می‌گردد که خواهشمند است؛ دستور مقتضی برای انتشار جوابیه در گروه اقتصادی و بخشی که خبر اولیه درج شده است، را صادر فرمایید.


وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تاریخ 27 شهریور ماه با ارسال نامه ای به شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش از دومین دوره اجرای طرح حمایت غذایی در سال جاری با عنوان شهریور 97، خبر داد که بر همین اساس کارت های یارانه ای مشمولین این طرح برحسب بُعد خانوار و مطابق جدول سهمیه بندی خانوارِ مشمول طرح حمایت غذایی در تاریخ 27 شهریور ماه شارژ گردید.


فروشگاه زنجیره ای افق کوروش به عنوان فروشگاه طرف قرارداد در اجرای طرح حمایت غذایی دولت، در راستای اطلاع رسانی به مشمولین این طرح که طبق اعلام وزارت تعاون شامل مستمری بگیران بهزیستی، کمیته امداد امام ( سهمیه براساس بعد خانوار) ، موردی بگیران بهزیستی ( پرونده های اجتماعی، توانبخشیف ضایعه نخاعی، پشت نوبتی، وسایل توانبخشی و مستمری) و سایر اقشار کمیته ( سهمیه یک نفره) می شوند، با انتشار مطلبی در تاریخ 31 شهریور ماه در وب سایت افق کوروش از آغاز دور جدید طرح مذکور برای اقشار محروم تحت پوشش نهادهای حمایتی خبر داد.


بنرهای شرکت افق کوروش نیز همراه با اطلاعیه وزارت تعاون در جهت اطلاع رسانی به مشمولین طرح حمایت غذایی از همان تاریخ و در پایان شهریور ماه در فروشگاهها نصب گردید تا مراجعین و مشمولین از آغاز دور جدید این طرح و این موضوع که فروشگاه افق کوروش از فروشگاه های طرف قرارداد و عامل در توزیع سبد حمایت غذایی دولت است، مطلع باشند.


نکته دیگر آنکه بر طبق اعلامِ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مراحل فعال طرح مذکور در حال حاضر (بهمن واسفند 95)، (رمضان و اسفند 96) و (رمضان و شهریور 97) می باشد. بر همین اساس چنانچه تا به حال، مشمولین این طرح اعتبار مراحل گذشته را به هر دلیلی هزینه نکرده باشند، می توانند به صورت یکجا موجودی خود را هزینه کنند و نسبت به تحویل کالای مورد تقاضا به ارزش مجموع تراکنش های انجام شده و اعتبار تخصیص یافته از فروشگاه افق کوروش به عنوان فروشگاه طرف قرارداد و عامل این طرح اقدام نمایند.


نکته پایانی آنکه، سبد حمایت غذایی دولت برای اقشار محرومِ تحت پوشش نهادهای حمایتی با سبد حمایتی اقشار کم درآمد که به تازگی در هیات دولت مطرح شده و همچنان درباره جزئیات، توزیع آن، زمان و نحوه اجرای آن تصمیم گیری می شود، دو طرحِ حمایتی مجزا و متفاوت هستند که نباید با یکدیگر اشتباه گرفته شوند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس