خبر ویژه

وزیر پیشین راه و شهرسازی گفت افتخار می‌کنیم که برای ۱۷ میلیون ایرانی مسکن ساختیم، هر چند که فحش خوردیم.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

علی نیکزاد در گفت‌وگو با ایلنا درباره مسکن مهر اظهار داشت: تلاش کردیم در دوره تحریم مشکل مسکن مردم را حل کنیم و اشتغال ایجاد کنیم.


وی گفت: مسکن مهر با محوریت انبوه‌سازان و پیمانکاران و لشگر بزرگی از مردم ساخته شد که برخلاف ادعای آقایان، ما تنها سازوکار را فراهم کردیم، دولت که خودش نمی‌تواند مسکن بسازد.


وی تاکید کرد: ما در آن زمان تسهیلات ارزان قیمت، زمین رایگان در اختیار انبوه‌سازان و مردم قرار دادیم و تخفیف در مالیات، تخفیف در صدور پروانه ساختمانی و تخفیف در ارائه خدمات نظام مهندسی را در نظر گرفتیم که بستر برای ورود انبوه‌سازان به این پروژه مهیا شود.


وی اظهار داشت: در دولت نهم و  دهم ۵۰ هزار میلیارد تومان در مقطعی برای ساخت مسکن مهر در هشت سال یعنی از سال ۸۴ تا ۹۲ در نظر گرفت که از محل این پول ۴۰ هزار میلیارد تومان وام ارزان قیمت دادیم یعنی سالانه چیزی حدود ۵ هزار میلیارد تومان وام ارزان‌قیمت برای مسکن به مردم داده شد.


وزیر راه و شهرسازی دولت نهم و دهم افزود: این رقم برای خانه‌دار کردن ۴ میلیون  و ۳۰۰ هزار خانوار هزینه شد یعنی ۱۷ میلیون جمعیت ایرانی از این محل خانه‌دار شدند. آیا این ۱۸ میلیون نفر جمعیت ایرانی که تاکنون مسکن خریده‌اند هیچ سهمی از سفره  ارزشمند انقلاب برای صاحبخانه شدن نباید داشته باشند؟


وی با اشاره به میزان نقدینگی در دولت‌های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم گفت: در سال ۹۲ کشور را با ۴۹۲ هزار میلیارد تومان نقدینگی تحویل دولت روحانی دادیم، امروز نقدینگی به ۱۶۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. مابه‌التفاوت این دو رقم به بیش از هزار هزار میلیارد تومان می‌رسد. این نقدینگی که به بخش مسکن وارد نشده، به بخش کشاورزی هم نرفته است، به بخش تولید هم ورود پیدا نکرده است پس این میزان نقدینگی کجاست که وارد هر بازاری که می‌شود آن را ملتهب می‌کند. چرا دولت روحانی نتوانست آن را کنترل کند.


نیکزاد تاکید کرد: ما برای مسکن مهر فحش خوردیم، افتخار هم می‌کنیم که این فحش‌ها را خوردیم اما از آن ۵۰ هزار میلیارد تومان که در دولت نهم و دهم برای مسکن مهر هزینه شد ۲۰ هزار میلیارد تومان برگشته است. دولت یازدهم این ۲۰ هزار میلیارد تومان را در کجا هزینه می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
  8 3
  درود بر شرف دکتر احمدی نژاد و مهندس نيک زاد
 • IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
  11 3
  وزرات مسکن احمدی نژادفقط به تنهایی برابربا کل دولت هاشمی خاتمی وروحانی کارکرده بلکم بیشتر #افسادطلبان
 • IR ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
  4 2
  خدا همه وزرای مسکن را شفا بده چه فعلی و چه اسبق
 • تهرانی IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
  9 5
  درود بر آقای نیکزاد و تمامی خدمتگزاران به این مردم.
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
  3 1
  سازمان نظام مهندسی ساختمان باید به نظام طراحی ساختمان و نظام بازرسی ساختمان تجزیه شود و اساسنامه ی آن تغییر کند به گونه ای که اصطلاح حق امضا که اصطلاح عجیبی است از فرهنگ و صنعت ساختمان ما حذف شود و مهندسان صنعت ساختمان بر اساس حضور در حین ساخت پول دریافت کنند.
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
  5 4
  درود بر دكتر محمود احمدي نژاد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس