کد خبر 903858
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
معاینه فنی

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت از اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی توسط 1200 دوربین سطح شهر از اول آبان ماه خبر داد.

به گزارش مشرق، سرهنگ مسعود جبارزاده معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت با اعلام خبر فوق اظهار داشت: از روز اول آبان فاز دوم معاینه فنی در پایتخت کلید می‌خورد و تمام دوربین‌های سطح شهر که بیش از 1200دوربین هستند نسبت به اعمال قانون خودروهای معاینه فنی اقدام خواهند کرد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت به فاز اول این طرح اشاره و تصریح کرد: طرح برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی از سال گذشته اجرا شد؛ در فاز اول دوربین‌های محدوده ترافیک و طرح زوج و فرد از ساعت 6 و نیم صبح تا 19 نسبت به اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی اقدام می‌کردند که در فاز دوم  تمام دوربین‌ها نسبت به ثبت این تخلف اقدام خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

این مقام ارشد پلیس راهور پایتخت به تفاوت دیگری که در اجرای این طرح وجود دارد اشاره و اعلام کرد: واحدهای سیار معاینه فنی خودرو در معابر مستقر هستند و نسبت به گرفتن تست به صورت رندوم و به خصوص از خودروهای دودزا اقدام خواهند کرد.

وی گفت: ممکن است خودرویی دارای معاینه فنی باشد اما با انجام تست در محل، آلایندگی‌اش محرز شود در آن صورت معاینه‌ فنی‌اش ابطال و صورتجلسه تنظیم و خودرو برای رفع علت و دریافت دوباره معاینه فنی به مراکز ذیصلاح راهنمایی می‌شود.

سرهنگ جبارزاده خطاب به تعداد محدود افرادی که نسبت به دریافت معاینه فنی جعلی اقدام می‌کنند، اعلام کرد: شهروندان دقت داشته باشند که دوربین‌های پلیس به سامانه یکپارچه معاینه فنی یعنی سیمفا متصل است؛ اگر افرادی نسبت به معاینه فنی جعلی اقدام کند این اقدام‌شان هیچ اثری نخواهد داشت چرا که دوربین‌ها، پلاک خودرو را خوانده و با اطلاعاتی که در سیستم سیمفاست، تطبیق می‌دهند ودر صورت مغایرت جریمه 50 هزار تومانی برای هر روز تردد خودروی فاقد معاینه فنی اعمال خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس