کد خبر 903516
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
آماده سازی هدایا برای میزبانان اربعین

موکب‌های ستاد در مرزهای شلمچه،‌ چذابه از تاریخ ۲۸ مهر ماه تا نهم آبان ماه و در مرز مهران از تاریخ دوم تا نهم آبان ماه نیز مستقر خواهند شد و به صورت روزانه 20 هزار پرس غذا بین زائران توزیع خواهند کرد.

به گزارش مشرق، حجت نیک‌ملکی مدیر مرکز اطلاع‌رسانی و ارتباطات ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، درباره خدمت‌رسانی ستاد اجرایی به زائران اربعین حسینی توضیح داد: کاروان سلامت احسان برای خدمت‌رسانی به هزار نقطه محروم کشور اعزام شده  است که اکنون در استان‌های شمالی سیل‌زده مستقر و تاکنون به 1500 نفر از هموطنان خدمات درمانی ارائه داده است. 

وی افزود: این کاروان طی روزهای آینده برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی به سه نقطه در کشور عراق اعزام خواهد شد. 

نیک ملکی درخصوص مکان استقرار کاروان سلامت احسان الحسین توضیح داد: این کاروان‌ها در نقطه‌های عمود 828، شهر نجف و کربلا به 50 هزار نفر از زائران خدمت‌رسانی خواهند کرد. 

مدیر مرکز اطلاع‌رسانی و ارتباطات ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) توضیح داد: 100 پزشک این کاروان به کوله‌های امدادی مجهز شده‌اند تا بتوانند در مسیرهای مختلف پیاده‌روی به زائران خدمت‌رسانی کنند؛ همچنین 3 تریلر، 9 چادر و 2 کامیونت مجهز به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند. 

نیک ملکی افزود: موکب‌های ستاد در مرزهای شلمچه،‌ چذابه از تاریخ ۲۸ مهر ماه تا نهم آبان ماه و در مرز  مهران از تاریخ دوم تا نهم آبان ماه نیز مستقر خواهند شد و به صورت روزانه 20 هزار پرس غذا بین زائران توزیع خواهند کرد. 

وی در پایان گفت: بیمارستان‌های صحرایی ستاد خدمات آزمایشگاهی، داروخانه‌ای با تنوع 130 قلم دارو و همچنین خدمات بستری به زائران ارائه خواهند کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha