روحانی نمایه

رئیس جمهور امروز درحالی در دانشگاه تهران در یک سالن 400 نفره برای دانشگاهیان سخنرانی می‌کند که به گفته نمایندگان تشکل‌های قانونی این دانشگاه تنها 5 درصد صندلی‌ها در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

به گزارش مشرق، روحانی رئیس جمهوری کشورمان امروز درحالی در دانشگاه تهران در یک سالن 400 نفره برای دانشگاهیان سخنرانی می‌کند که به گفته نمایندگان تشکل‌های قانونی این دانشگاه تنها 5 درصد صندلی‌ها در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

تجمع دانشجویان حامی روحانی علیه روحانی در دانشگاه تهران + عکس

بر همین اساس از هر تشکل‌ دانشجویی منتقد دولت یک نفر برای حضور در مراسم سخنرانی روحانی دعوت شده اند که به گفته بسیاری از فعالان دانشجویی دولت برای اینکه در وضعیت کنونی صدای منتقدان شنیده نشود چنین تصمیمی گرفته و دولتی‌ها سعی کردند صندلی‌های محل برگزاری مراسم را با موافقان خود پر کنند.

* فضای امنیتی شدید اطراف و داخل محوطه دانشگاه تهران

امروز همزمان با آغاز مراسم سخنرانی رئیس‌جمهور فضای امنیتی شدیدی در اطراف دانشگاه تهران از سوی نیروی انتظامی حاکم شده و حراست دانشگاه نیز قدم به قدم داخل محوطه دانشگاه ایستاده‌اند.

* انتقاد نمایندگان تشکل‌های دانشجویی از نحوه برگزاری مراسم

کیوان سلیمانی دبیر مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران در رابطه با حضور حسن روحانی در دانشگاه تهران می‌گوید:  فقط 20 از دانشجویان حق حضور در این مراسم را دارند که به هر یک از تشکل‌های انقلابی دانشگاه تنها 1 سهمیه داده شده است.

وی ادامه می‌دهد: سال‌های گذشته به هر تشکل در مراسم آغاز سال تحصیلی بین 3 تا 4 سهمیه می‌دادند که امسال این سهمیه به 1 کاهش پیدا کرده است.

دبیر مجمع عدالتخواهان دانشگاه تهران تاکید می‌کند: بعد از چندین سال گفتن و نشنیدن دولت، دیگر دانشجویان و کارشناسان، انگیزه‌ای برای صحبت در مقابل رئیس جمهمور باقی نمانده است. واقعا این سوال مطرح است که آیا دولت معقتد است مسیری که در آن حرکت می‌کند مسیر درستی است یا عامدانه خیانت می‌کند؟ دانشجویان هنوز علت این همه غرور کاذب دولت را نمی‌دانند؟ مهمترین مطالبه‌ی دانشجویان در این روزها پایبندی دولت به عدالت در مسائل مختلف اجتماعی، فرهنگی اقتصادی و سیاسی است.

* از هر تشکل دانشجویی 1 نفر دعوت شد!

رضا علیپور، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران هم گفته است: در آستانه حضور رئیس جمهور، فضای نارضایتی بین عموم دانشجویان فراگیر شده حتی دانشجویانی که سال گذشته و در جریان انتخابات 96 از انتخاب شدن آقای روحانی حمایت می‌کردند امروز تبدیل به منتقدان وی شده اند. در حال حاضر کسی نیست که حس مثبتی به عملکرد ایشان به خصوص در دولت دوازهم داشته باشد.

وی ادامه می‌دهد: آن ها به هر تشکل دانشجویی فقط یک کارت داده اند، آن هم با اسم مسئول تشکیلات و در دعوت نامه‌ی خود نیز قید کرده‌اند که حتما افراد با کارت شناسایی برای شرکت در برنامه حاضر شوند، یعنی عملا تمام حاضرین در سالن را «انتخاب» کرده اند.

علیپور تاکید می‌کند: با توجه به عملکرد دولت قابل پیش بینی است که اگر فردی غیر از افرادی که ارتباط سازمانی با دولت دارند بخواهد در این برنامه سخنرانی کند رویکرد سخنانش انتقادی خواهد بود. حتی نمایندگان تشکل های همسو با دولت هم از این قاعده مستثنی نیستند. پس در این فضا دولت تصمیم گرفته تا به هیچ نهاد قانونی درون دانشگاهی ای تریبون و اجازه‌ی صحبت ندهد.

*  رئیس جمهور هیچ اعتمادی به امنیت فضای آکادمیک دانشگاه تهران ندارد

سجاد رئوفی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران هم در این رابطه گفته است: در آستانه حضور آقای رئیس جمهور در دانشگاه تهران شاهد برقراری تدابیر و فضای امنیتی هستیم که با برپایی حفاظهایی جلوی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران این جو امنیتی شدید شده است و کاملا قابل مشاهده است که آقای رئیس جمهور هیچ اعتمادی به امنیت فضای آکادمیک دانشگاه تهران ندارد.

این فعال دانشجویی خاطرنشان می‌کند: واقعا آقای روحانی از چه می ترسد که این همه حفاظ برپا می کنند برای حضور چند ساعته؟ تنها عبارتی که قابلیت وصف فضای دانشگاه است، فضای پادگانی است.

رئوفی می‌گوید: امروز آقای رئیس جمهور باید پاسخ گوی این باشد که چرا در جنگ تمام عیار اقتصادی استکبار علیه ایران، اتاق جنگ تشکیل نمی دهد؟ چرا دولت رسما وضع کشور را رها کرده اند و مهم ترین وزارت خانه  های اقتصادی بدون وزیر است؟

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وزای علوم و بهداشت و جمعی از مسئولان اموزش عالی هم امروز در مراسم سخنرانی روحانی حضور دارند.

برخی از صندلی‌های محل برگزاری مراسم خالی است، این احتمال وجود دارد که یکسری از دانشگاهیان دعوت شده در این مراسم شرکت نکرده‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • DE ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
  16 0
  روحانی دیگر در بین دلسوزان و روشنفکران واقعی کشور ، هیچ پایگاهی ندارد و در میان توده مردم هم بخاطر آسیبهای اقتصادی بی شماری که به آنها زده منفور است . روحانی آنقدر تجربه و سابقه امنیتی دارد که بفهمد بدون یک کمربند حفاظتی خیلی در امان نیست !!
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
  12 1
  پناه بر خدا از بستن دهان منتقدین
 • کارمند ساده IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
  6 0
  شیرینی سخنش همین است که خداوند دو گوش داده مثل علامت سوال ؟ و یک زبان مثل علات تعجب ! که سرت را زیر برف کنی هر چه خواهی کن ؟!.
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
  0 2
  اين سنت الهي است
 • IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
  0 8
  از روحانی در برابر تندروها حمایت میکنیم
 • سوخته IR ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
  1 0
  نبندید دهان منتقدان را نشکنید قلمها ....... خدا بداد آنهایی که به روحانی رای دادن و بار همه ایران را بدوش خود خریدن برسد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس