پورابراهیمی نمایه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه با دولت ، بحث شد تا یارانه ارزی که به عنوان مابه التفاوت نرخ ترجیحی و بازار ثانویه اختصاص داده می شود به صورت یارانه در اختیار مردم قرار گیرد.

به گزارش مشرق، محمدرضا پورابراهیمی گفت: متوسط قیمت کالاهای اساسی به رغم اختصاص ارز 4 هزار و 200 تومانی، در مقایسه با پارسال از 30 تا 50 درصد افزایش یافته است که نباید این گونه باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس توافق دولت و مجلس درباره کالاهای اساسی ، قرار است نرخ ارز ترجیحی ( 4200 تومان ) همه 25 قلم کالای اساسی تامین شود.

وی ادامه داد: گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه حاکی از آن است که بخش زیادی از این کالاها برای بازه زمانی یکساله خریداری شده است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه در زمینه قیمتکالاها، مشکلات و نگرانی هایی وجود دارد، افزود: حوزه نظارتی وزارت صنعت ، معدن و تجارت باید نظارت جدی داشته باشد.

وی اضافه کرد : در جلسه با دولت ، بحث شد تا یارانه ارزی که به عنوان مابه التفاوت نرخ ترجیحی و بازار ثانویه اختصاص داده می شود به صورت یارانه در اختیار مردم قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

تحریم های آبان آمریکا اثری بر نرخ ارز ندارد/ جهانگیری موفق عمل نکرد

پورابراهیمی گفت: اکنون چند میلیون اتباع خارجی از یارانه متعلق به مردم ایران استفاده می کنند و همچنین حدود 4 تا 5 میلیون گردشگر خارجی هم از این ظرفیت استفاده می کنند و قاچاق کالای اساسی هم در دو ماه اخیر ، مشکل ساز شده است بنابراین اگر یارانه ارزی به خود مردم به صورت مستقیم داده شود برخی از این مشکلات ، حل می شود.

وی افزود: این موضوع در حال بررسی است و قرار است کمیته تخصصی درباره آن کار کند و جمع بندی آن در صحن علنی مجلس مطرح می شود و در صورت نیاز ، در این زمینه قانون تصویب می شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه دیروز درباره سبد حمایتی ویژه هم بحث شد و بر اساس اظهار نظر دولت ، این سبد حدود 50 درصد جمعیت کشور را پوشش می دهد.

پورابراهیمی افزود: منابع این سبدها از محل تغییر قیمت خوراک پتروشیمی ها و پالایشگاهی های تامین می شود که حدود 12 هزار و 500 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: در جلسه دیروز به موضوع سوخت وارد نشدیم اما این موضوع در کمیسیون انرژی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آمارها ، یک سوم از مصرف فعلی سوخت یا ناشی از مازاد مصرف و یا ناشی از قاچاق سوخت است.

پورابراهیمی افزود: ظرف هفته های آینده برنامه جامع دولت و مجلس در ارتباط با سوخت در کشور اعلام می شود.

وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت کارت های سوخت و احیای آن ها از موضوعات مهمی است که می تواند از قاچاق سوخت جلوگیری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
  43 2
  همش حرفه مثل بسته های حمایتی
 • رحیم IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
  13 0
  طرخ خوبیه خدا کنه اجرا بشه من که خیلی زندگی واسم سخت شده
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
  25 1
  شماهم مثل ترامپ خیال بافی نکنید
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
  24 1
  اگه واقعا راست میگد یارانه ارزی خوب ارز را به مردم بدین که هم بین تمام اقشار جامعه پخش بشه و هم وقتی دست مستضعف افتاد صد در صد قیمت ارز میاد پایین.
 • IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
  3 1
  ارزرابه مردم بدین تاقیمتهاراکنترل کنه وگرنه دلالان هم ازجیب دولت می خورند هم مردم راسرکیسه میکنند.مگه نمیبینید،
 • IR ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  0 0
  این هم حرف
 • یارانه IR ۰۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  0 0
  ما در استان کرمانشاه زندگی میکنیم و در فقر مطلق هستیم لطفا به دادمان برسید
 • هم وطن برادر شهید IR ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  0 0
  یارانه ارزی بایدمثل یارانه به جیب مردم رود ۸سال یک ریال به یارانه اضافه نشده است .قدر نعمت. را وقتی دستمان افتاده نمی دانیم نشته ایم بالا به پایین نگاه نمی کنیم پول تو بانکها انباشته شود انطرف بیکاری غوغا کند وضعیت راه ها اسف بار تصادفات اسف بار . برادر عزیز کار کن عمل کن .توی حکومتی مهدی ع ج هستی ها حواستان باشد
 • س.ح IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  0 0
  چرا به فکر قشر کارمند نیستند یه احمق رو بفرستید داخل بازار می فهمه تورم 70 درصد شده حالا حقوق کارمند 10 درصد اضافه شده اون هم ماموریت و اضافه کار حذف شده
 • امیر IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  0 0
  اگه قرار باشه مثل یارانه چندین سال مقدارش ثابت بمونه و ارزشش رو ازدست بده ، نمیخوایم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس